sr2logo
NEONET S.A. w gronie Solidnych Pracodawców - Strony Rynku

NEONET S.A. w gronie Solidnych Pracodawców

NEONET S.A. to firma, posiadającą bogatą ofertę produktów: RTV, AGD, IT, akcesoria oraz multimedia. Najlepsze produkty, szybko i łatwo dostępne dla każdego, a także możliwość dokonania wyboru korzystając z fachowej porady profesjonalnych doradców to klucz do sukces. Zrozumienie, iż to czynnik ludzki sprawia, że machina zwana przedsiębiorstwem może dobrze prosperować sprawiło, że NEONET znalazł się w zaszczytnym gronie Solidnych Pracodawców 2017. Z Magdaleną Łącz Dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi rozmawia Tina Dej.

neo– Czym dla Państwa jest solidność zatrudnienia, czy to przynosi realne korzyści?
– Solidność zatrudnienia oznacza dla nas rzetelne prowadzenie polityki personalnej, troskę
o odpowiednie warunki pracy, dbałość o rozwój zawodowy Pracowników oraz poszukiwanie najlepszych rozwiązań w tym zakresie. To elementy, które pozwalają nam budować silny i stabilny zespół oraz osiągać kolejne sukcesy. Nagroda „Solidny Pracodawca Roku” jest zwieńczeniem wysiłków, ogromnym zaszczytem i zarazem dowodem na to, że jako pracodawca jesteśmy atrakcyjni na rynku pracy, a nasza oferta jest konkurencyjna. To wyróżnienie wiąże się też z pewnymi zobowiązaniami. Po pierwsze wobec Pracowników, bo oznacza, że musimy stawiać na najwyższe standardy i tworzyć rozwiązania, które spowodują, że NEONET będzie miejscem inspiracji i rozwoju. Po drugie to również zobowiązanie wobec Klientów, którzy w związku z tego typu wyróżnieniami oczekują najlepszej obsługi i gwarancji satysfakcji
z zakupów. Dlatego obiecujemy nie spoczywać na laurach!
– Jak wygląda specyfika działalności Państwa firmy na co dzień i jak ocenia Pani jej miejsce na rynku polskim?
– NEONET od 14 lat dba o to, by Klienci dokonali najlepszego dla nich wyboru sprzętu AGD, RTV oraz IT i mogli w pełni cieszyć się z jego funkcjonalności. Oferta produktowa w naszej branży jest bardzo szeroka, dlatego każdego dnia dbamy o to, by ułatwiać naszym Klientom wybór, gwarantując najwyższy poziom jakości obsługi Klienta – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i kanałach online. Ten parametr odróżnia nas zdecydowanie od konkurencji, a najlepszym dowodem na to jest międzynarodowy ranking Daymakerindex, w którym już drugi rok z rzędu zajmujemy czołowe pozycje w klasyfikacji ogólnej i I miejsce w branży RTV/AGD.
– Ludzie są najcenniejszym kapitałem firmy. W jaki sposób pracownicy przyczyniają się do sukcesu przedsiębiorstwa oraz jak mogą realizować swoje ambicje i plany zawodowe w Państwa firmie?
– To właśnie Pracownicy firmy wcielają jej politykę w życie i przyczyniają się do sukcesu przedsiębiorstwa. Nie jest to zresztą tylko kwestia realizacji polityki organizacji, ale również jej współtworzenia. Odbywa się to poprzez wypełnianie zadań, opracowywanie projektów oraz kształtowanie procesów. Tym sposobem NEONET staje się miejscem, w którym Pracownicy mogą realizować się na różnych polach, doskonalić różnego rodzaju umiejętności, a także tworzyć narzędzia, które zostają później wdrożone i z których korzystają Klienci. Oczywiście wspieramy Pracowników w tych procesach, dając im możliwości rozwijania talentów. Niezbędne wsparcie zapewniamy poprzez programy rozwojowe dostosowane do potrzeb konkretnych działów oraz szkolenia prowadzone najnowocześniejszymi metodami. Na końcu ci najbardziej ambitni i najlepiej sprawdzający się Pracownicy mogą liczyć na awans w ramach wytyczonej ścieżki kariery – np. od Doradcy Klienta przez Kierownika Sklepu do Kierownika zarządzającego całym regionem. Przykładów takich karier w naszej firmie mamy wiele i to jest chyba najlepszy dowód na to, że inwestycje w Pracowników przynoszą wymierne efekty.
– Czym firma jako pracodawca może zachęcić potencjalnego pracownika?
– Atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne warunki zatrudnienia to w dobie rynku pracy nastawionego na Pracownika zdecydowanie za mało, by zachęcić kandydatów do podjęcia pracy w danej firmie. Dlatego tak ważne jest, by oferta pracodawcy uwzględniała również takie elementy jak świadczenia pozapłacowe czy możliwości rozwoju i awansu. Nasza propozycja dla Pracowników odzwierciedla ten punkt widzenia. Członkowie zespołu NEONET mogą liczyć na szereg benefitów, m.in. na dofinansowanie opieki medycznej, ubezpieczenia grupowe czy kartę Multisport. Dajemy również realną możliwość awansu wewnętrznego oraz wspieramy osoby zatrudnione, wytyczając indywidualne ścieżki karier. Dbamy także o rozwój naszych Pracowników, organizując dla nich szkolenia onboardingowe czy wdrażając programy rozwojowe i talentowe. Dostosowujemy się przy tym do zmian na rynku pracy – wiele z tych szkoleń odbywa się w formacie e-learningowym czy w postaci webinarów. Nie zapominamy jednak, że naukę najlepiej łączyć z dobrą zabawą i dlatego organizujemy dla Pracowników różnego rodzaju konkursy i gry, w których za osiągnięcie określonych celów mogą wygrać np. bilety do kina czy vouchery, ale również możliwość wzięcia udziału w dodatkowych sesjach szkoleniowych.
– Społeczna odpowiedzialność biznesu – czym dla Państwa jest i czy realizują Państwo jej założenia?
– Mogę z pełną świadomością powiedzieć, że NEONET to firma odpowiedzialna społecznie. W naszych działaniach staramy się przede wszystkim być blisko naszych Klientów. Wspieramy lokalne i ogólnopolskie projekty, szczególnie te, w których pomoc niesiona jest do konkretnych osób czy grup jak np. Szlachetna Paczka. Dużą wagę przykładamy także do naszego najbliższego otoczenia, a więc środowiska, w którym żyjemy. Utylizujemy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, wspieramy schroniska i fundacje zajmujące się ochroną praw zwierząt, inicjujemy także własne projekty proekologiczne. Jedną z takich inicjatyw był zakończony niedawno Eko Projekt, który miał na celu ograniczenie zużycia energii elektrycznej, wody i innych surowców. Udało się to dzięki wprowadzeniu w wybranych sklepach katalogu dobrych i zakazanych praktyk. Za stosowanie się do nich oraz za zgłaszanie własnych pomysłów w tym zakresie sklepy otrzymywały punkty. Na koniec podsumowaliśmy wyniki i ogłosiliśmy zwycięzców. Sklepy, które otrzymały najwięcej punktów i tym samym ograniczyły zużycie prądu, wody i innych surowców w największym stopniu, otrzymały premię i możliwość wskazania celu charytatywnego, na który została przeznaczona dodatkowa kwota pieniędzy. Zwycięska załoga otrzymała ponadto nagrodę pieniężną do wykorzystania na cel integracji zespołu. Tym sposobem poprzez dobrą zabawę i elementy współzawodnictwa udało się uzyskać zamierzone efekty i wymierne korzyści dla środowiska.
– Plany na przyszłość…
– Przyszłość oznacza dla nas ciągły rozwój biznesu poprzez podnoszenie wiedzy i umiejętności Pracowników, aby zapewnić naszym Klientom produkty, usługi i obsługę na najwyższym poziomie. Będziemy również kontynuować poszukiwanie talentów i pracę nad uatrakcyjnieniem warunków pracy oraz angażować się w projekty na rzecz lokalnych społeczności. Mamy jasno wytyczoną ścieżkę i kierunek, w którym zmierzamy. Wierzymy w kolejne sukcesy!
– Dziękuję za rozmowę

You may also like...