sr2logo
Solidne podstawy sukcesu - Strony Rynku

Solidne podstawy sukcesu

Jesteśmy dumni, że szanowna Kapituła Programu Solidny Pracodawca Roku kolejny raz przyznała naszej sieci ten zaszczytny tytuł. Od ponad 15 lat staramy się tworzyć pozytywne warunki zatrudnienia, wyznaczać standardy, które wpisują się w realizowaną przez nas ideę kreowania przyjaznych miejsc pracy.

4Tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2018 odbieramy jako potwierdzenie, że zmierzamy w dobrym kierunku. Wyznawane przez nas wartości, łączące potrzeby pracowników, pracodawcy i klientów są dla nas kompasem, wyznaczającym ten właściwy kurs. Wśród tych wartości wymienić należy przede wszystkim stabilizację zatrudnienia i przejrzyste jego warunki, finansowe bezpieczeństwo, a także często eksponowaną przez nas koncepcję współdziałania, a nie współzawodnictwa. Cenimy sobie długoletnią współpracę, budujemy indywidualne ścieżki rozwoju kariery, inwestujemy w kompetencje i ułatwiamy uwalnianie drzemiącego w nas wszystkich zawodowego potencjału. Oddajemy pole do realizacji własnych pasji, dzielenia się nimi, wzajemnego inspirowania, a elementy te znajdują odzwierciedlenie we wdrażanych przez Media Expert programach pracowniczych. Budowanie warunków do zachowania harmonii między pracą a życiem prywatnym przekłada się na satysfakcję z pracy, a jej poziom z kolei determinuje sposób i jakość obsługi klienta. Dlatego właśnie wspomniałem, że we wdrażanych rozwiązaniach HR istotnym czynnikiem są również nasi klienci.
Sieć Media Expert zatrudnia dziś 7,5 tys. pracowników. To właśnie oni, nasze Koleżanki i Koledzy na wszystkich szczeblach funkcjonowania sieci stanowią jeden z najważniejszych jej kapitałów. Zgromadzone doświadczenie i niesłabnące ambicje przekładają się na konkurencyjność naszej sieci. To ogromna wartość, którą należy pielęgnować, dlatego pomimo tak dużego zatrudnienia my wciąż staramy się bardzo indywidualnie traktować każdego z naszych pracowników. Sprzyja temu kadra zarządzająca siecią, która często i entuzjastycznie wspiera inicjatywy, dzięki którym praca w Media Expert jest czymś więcej niż tylko sposobem zaspakajania pozazawodowych potrzeb. To okazja do zawierania ciekawych znajomości, budowania relacji, uczenia się komunikacji i otwartości na świat oraz rozwijania i dzielenia się swoimi pasjami. Strategia ta przynosi obopólne korzyści i jest doceniana przez samych pracowników. Świadczy o tym chociażby fakt, że wśród naszej kadry jest wielu pracowników z kilkunastoletnim już dorobkiem zawodowym, którzy swoje pierwsze kroki w karierze stawiali właśnie w Media Expert.
Pamiętamy również o tym, ile szczęścia niesie pomoc potrzebującym. Projekty CSR, których celem jest wsparcie osób poszkodowanych przez los, są istotnym elementem definiującym naszą pozahandlową rolę na polskim rynku. Fundacja „Włącz się!”, działająca przy sieci Media Expert, jest jednym z prekursorów i promotorów idei wolontariatu pracowniczego w Polsce. Co roku organizujemy nawet kilkanaście przedsięwzięć, w których uwalniamy ukryte w każdym z nas pokłady empatii i chęci zmieniania świata na lepsze. To niezwykle inspirujące!

Grzegorz Tyluś,
dyrektor HR w Media Expert