sr2logo
PEKAES wyróżniony po raz trzeci - Strony Rynku

PEKAES wyróżniony po raz trzeci

PEKAES otrzymał prestiżowe wyróżnienie Solidny Pracodawca Roku przyznawane liderom w dziedzinie HR. Nagroda jest potwierdzeniem klarowności oraz rzetelności działania spółki w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi i polityki kadrowej. Firma już po raz trzeci została doceniona w tym ogólnopolskim programie dla firm.

pksGrupa PEKAES, jeden z czołowych operatorów logistycznych w kraju, zatrudnia blisko 1100 osób. Dbałość o rozwój kompetencji pracowników, atmosferę w miejscu pracy, ale także zaangażowanie we współpracę z kluczowymi uczelniami kształcącymi przyszłych logistyków − oto główne filary składające się na politykę personalną PEKAES.
– Godło Solidnego Pracodawcy to dla nas ogromne wyróżnienie. Warunki pracy, ścieżka kariery i awansu, polityka rozwoju pracowników mają dla nas kluczowe znaczenie. Z myślą o pracownikach przeprowadziliśmy Badanie Opinii Pracowników. Po przeanalizowaniu jego wyników zaproponowaliśmy nowe inicjatywy jako odpowiedź na bieżące potrzeby naszej załogi – stwierdza Katarzyna Zalewska, dyrektor personalny PEKAES.
Firma dokłada starań, aby każdy zatrudniony czuł się ważnym ogniwem w całej organizacji, dlatego stale inicjuje nowe projekty. Akademia Rozwoju PEKAES to przykład kompleksowego programu umożliwiającego pracownikom podnoszenie kwalifikacji i rozwój. Jego elementami są Akademia Kompetencji, Akademia Sprzedaży i Obsługi Klienta, Akademia Mentor i Trener w Terminalu oraz Akademia Zarządzania. Projekty, które szczególnie wyróżniają nas na rynku, to Akademia Mentor i Trener oraz Akademia Kompetencji. Do pierwszej zaprosiliśmy pracowników operacyjnych pracujących w naszych terminalach i magazynach logistycznych. Program daje możliwość nabycia między innymi kompetencji do pełnienia roli trenera. W ramach Akademii Kompetencji na szkolenie może zgłosić się z kolei każdy pracownik, który w uzgodnieniu ze swoim przełożonym uzna, że szkolenie jest dla niego wartościowe pod względem wykonywanej pracy czy rozwoju osobistego.
Poza bogatą ofertą szkoleniową PEKAES oferuje również swoim pracownikom Strefę Benefitów PEKAES,
a w niej między innymi karty zniżkowe na paliwo, karty SIM do prywatnego użytku, opiekę medyczną z możliwością rozszerzenia jej na pozostałych członków rodziny, ubezpieczenie na życie w czterech wariantach do wyboru czy dofinansowanie do sportu i rekreacji w postaci kart MultiSport.
W tym roku PEKAES świętuje okrągły jubileusz 60 lat działalności na rynku. Z tej okazji firma przygotowała szereg niespodzianek, lecz przede wszystkim postanowiła rocznicę uczcić wspólnie ze swoimi pracownikami, którzy przyczynili się do jej sukcesu biznesowego, ogłaszając wewnętrzny konkurs
60 nagród na 60-lecie PEKAES.