sr2logo
Emerson Solidnym Pracodawcą 2018 - Strony Rynku

Emerson Solidnym Pracodawcą 2018

Emerson Automation Solutions, producent niezawodnych urządzeń do sterowania przepływem oraz pneumatyki siłowej marki ASCO™ to firma, która kładzie nacisk na rozwój pracowników w myśl idei, że są oni najcenniejszym kapitałem każdego przedsiębiorstwa. Nic więc dziwnego, że firma już drugi raz uzyskała wyróżnienie Solidnego Pracodawcy. Emerson sukcesywnie realizuje swoje plany i założenia, dzięki którym od lat utrzymuje pozycję lidera automatyki przemysłowej.

Rozmowa z Izabellą Herburt, dyrektor Działu Zasobów Ludzkich w zakładzie produkcyjnym w Łodzi

3– Niedawno firma Emerson obchodziła swoje 25-lecie działalności w Polsce. Co zmieniło się na przestrzeni tych ostatnich 25 lat? 
– Przez ostatnie 25 lat Emerson dokonał znacznych inwestycji zarówno w swoje zakłady produkcyjne, jak i centra dystrybucyjne, zapewniając przy tym specjalistyczne wsparcie dla naszych klientów w regionie. Europejskie centrum inżynierskie, które znajduje się w Warszawie, specjalizuje się w zaawansowanych technologiach regulacji, sterowania i automatyzacji dla rynku energii. Jeden z największych w Europie zakładów produkcyjnych firmy Emerson znajdujący się w Łodzi cały czas się rozwija i zatrudnia obecnie ponad 500 osób. Warto wspomnieć, że zakład ten posiada akredytację ISO:9001 i jest on wysoko zaawansowany technologicznie. Wszystkie etapy produkcji, począwszy od projektowania, poprzez badania, testy, produkcję, aż po dostawę produktów marki ASCO™ regularnie podlegają rygorystycznej kontroli jakości. W firmie wprowadzony został również proces audytów wewnętrznych. Ostatnie lata to intensywny rozwój oraz wzrost zatrudnienia w łódzkim zakładzie.
– Na czym opierają Państwo swój rozwój?
– Doświadczony i dynamiczny zespół to podstawa, na której opieramy rozwój firmy oraz swoich pracowników. Poprzez budowanie świadomej kadry menedżerskiej firma Emerson na każdym poziomie propaguje poczucie odpowiedzialności za jakość oferowanych produktów, środowisko, a także zdrowie i bezpieczeństwo pracy. Będąc nowoczesnym przedsiębiorstwem, cały czas pamiętamy o wartościach, które przyświecają nam od samego początku obecności firmy w Polsce.
– W jakich kierunkach planowany jest dalszy rozwój zakładu produkcyjnego firmy Emerson w Łodzi?
– Mamy ambitne plany rozwojowe. Spodziewamy się dalszych transferów linii produkcyjnych do zakładu produkcyjnego, chcemy nadal zwiększać sprzedaż i zatrudnienie, rozwijać nasze centrum dystrybucyjne dedykowane na obszar krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz inwestować w nowoczesny park maszynowy.
Dla pracowników jesteśmy firmą stabilną, solidną, przestrzegającą prawa pracy, pamiętającą o załodze i jej potrzebach. Uczciwość, bezpieczeństwo i jakość, wsparcie dla pracowników, orientacja na klienta, ciągłe doskonalenie, współpraca i innowacyjność to nasze wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy.
– Czego zatem życzyć Państwu na kolejne lata?
– Przede wszystkim życzymy sobie, aby nasi pracownicy byli dumni, czuli się w pełni usatysfakcjonowani ze swojej pracy i czerpali jak największą radość z rozwoju swojej kariery w Emerson. Oczywiście, życzymy też sobie ciągłego rozwoju, doskonalenia i aby następne lata funkcjonowania na lokalnym rynku w Łodzi i Warszawie przynosiły kolejne sukcesy.