sr2logo
Technologia na najwyższym poziomie - Strony Rynku

Technologia na najwyższym poziomie

Firma AX Technology Sp. z o.o. Sp. K. to zdobywca Lauru Konsumenta – Odkrycie Roku 2019 za jakość i innowacyjność produktów. Obecnie z dumą przedstawia swój najnowszy produkt – wielokrotnie nagradzaną folię grzewczą Dream Heat.

2

Zasadą działania folii Dream Heat jest ogrzewanie podczerwienią – INFRA RED. Podczerwień ogrzewa powierzchnie bezpośrednio przylegające do folii, a następnie powierzchnie te oddają ciepło do otoczenia. Cały ten proces zmniejsza czas nagrzewania oraz zużycie energii w porównaniu z klasycznym ogrzewaniem, przez co jest o wiele tańszym rozwiązaniem w późniejszej eksploatacji.
Folię Dream Heat tworzy mata grzewcza utworzona z połączenia włókna węglowego z pastą z karbonu. Mata pokryta jest dodatkowymi dwiema warstwami laminatu, tworząc łącznie 11 warstw, czyniąc produkt bardzo cienkim (tylko 0,7mm) w porównaniu z klasycznym ogrzewaniem podłogowym, a testy na termokurczliwość pozwalają nam dać 30-letnią gwarancję na nasz produkt.
Istotnym walorem folii Dream Heat jest łatwość samodzielnego wykonania instalacji przez inwestora, która zakłada, że dla domu o powierzchni 150m montaż folii Dream Heat zajmuje 1 dzień roboczy, folia dostarczana jest w rolkach o szerokości 101 cm i dowolnej długości z możliwością docinania co 20cm. Specyfikacja ta pozwala na efektywne wykorzystanie prawie całego zakupionego materiału. Folie grzewcze Dream Heat znajdują również szerokie zastosowanie przy użyciu specjalnych mat ochronnych w rolnictwie, w szczególności w ogrzewaniu obiektów gospodarczych, szklarniach (wspomagają rozwój roślin w okresie jesienno-zimowym) oraz budynków służących do hodowli zwierząt.

W pełni zintegrowany system ogrzewania Dream Sun zakłada połączenie folii grzewczej Dream Heat z energią pochodzącą z instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu użytkownik korzysta z bezpłatnej energii słonecznej, której koszt pozyskania jest darmowy i niezależny od wzrostów cen energii elektrycznej.
Koszt paneli fotowoltaicznych można porównać do kosztu budowy kotłowni, co w rezultacie daje użytkownikowi całkowicie darmowe i bezobsługowe ogrzewanie domu.
Korzystanie z systemu Dream Sun stanowi dla inwestora instalacji wymierną korzyść i oszczędność w budżecie już na etapie pierwszego uruchomienia.
System fotowoltaiczny Dream Sun pozytywnie wpływa na środowisko naturalne, co jest kluczowe dla zachowania czystego klimatu, świeżego powietrza, zdrowia użytkowników i zatrzymania smogu. Ogrzewanie podczerwienią uznaje się za jedno z najzdrowszych.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.dreamheat.eu