sr2logo
30-lecie obecności marki Viessmann w Polsce - Strony Rynku

30-lecie obecności marki Viessmann w Polsce

Nowa generacja monoblokowych pomp ciepła Vitocal 25x-A. Premiera na 30 – lecie obecności marki Viessmann w Polsce.
Do sprzedaży trafiła nowość od Viessmann – Vitocal 25x-A. To najwyższa klasa pomp ciepła typu monoblok, z tradycyjną dla firmy Viessmann wysoką jakością wykonania i efektywnością. Premiera nowej pompy ciepła zbiegła się z obchodami jubileuszu 30 – lecia obecności firmy Viessmann w Polsce.

Nowa generacja pomp ciepła typu monoblok
Vitocal 25x-A od Viessmann to bezpieczne, niezawodne, kompaktowe i przyjazne dla środowiska urządzenia do ogrzewania i chłodzenia budynku. Przekonują wysoką wydajnością energetyczną, atrakcyjnym wyglądem i wygodną obsługą z poziomu aplikacji ViCare. Jednostka wyróżnia się na tle rodziny Vitocal przede wszystkim zastosowaniem nowego czynnika chłodniczego R290, który jest dziś uważany za szczególnie przyjazny dla środowiska i cechuje się niskim współczynnikiem GWP (Global Warming Potential). Jego obecność sprawia, że pompa ciepła Viessmann jest jeszcze bardziej ekologiczna od poprzedników. Dodatkowo, cechuje ją wyższa klasa efektywności A+++ oraz wyższa efektywność, a to dla użytkowników oznacza jedno – jeszcze niższe koszty ogrzewania.
Vitocal 25x-A dostępna jest w wielu wariantach. Doskonale zda egzamin jako pompa ciepła do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania ciepłej wody użytkowej zarówno w budynkach nowych, jak i poddawanych modernizacji. Wbudowany w urządzenie system Hydro-AutoControl zmniejsza zapotrzebowanie na miejsce do montażu nawet o 60%, a czas instalacji w przypadku tej pompy skraca nawet o kilka godzin. Dodatkowo, dzięki technologii AAD+, pompy ciepła firmy Viessmann należą do najcichszych na rynku. Jednostki mogą więc być z powodzeniem instalowane bezpośrednio na ścianie domu lub jako wolnostojące na posesji.
Decydując się na zakup pompy ciepła od Viessmann, otrzymujemy również urządzenie sterowane za pomocą interfejsu internetowego. Bezpłatna aplikacja mobilna ViCare udostępnia wiele funkcji, takich jak: zmiana temperatury pomieszczenia, zmiana czasów pracy, programowanie za pomocą asystenta ogrzewania, serwis 24/7 oraz komfortową obsługę za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie. Ten model pompy posiada zintegrowany system Service Link, który automatycznie wysyła wybrane informacje, takie jak kody usterek i wersje oprogramowania komponentów bezpośrednio do firmy Viessmann, aby zapewnić szybsze wsparcie w przypadku wystąpienia awarii. To najwyższa gwarancja bezpieczeństwa!

30 -lecie obecności marki Viessmann w Polsce

Premiera nowej pompy ciepła Vitocal 25x-A zbiegła się z obchodami jubileuszu 30 – lecia obecności firmy Viessmann w Polsce. W 1991 roku firma Viessmann rozpoczynając swoją działalność na polskim rynku nadała tempo rozwoju rodzimej branży grzewczej. Dziś – na zmieniającym się rynku – jako pionier ochrony środowiska, Viessmann dostarcza innowacyjne systemy grzewcze o wyjątkowo niskiej emisji substancji szkodliwych i otwiera się na wykorzystanie alternatywnych źródeł energii opartych o wodór. – W Viessmann codziennie pracujemy nad tym, by poprawić jakość życia dla przyszłych pokoleń. Chcemy zaproponować rozwiązania, które nie tylko odpowiadają na potrzeby społeczeństwa, ale w globalnym kontekście prowadzą do zmian polityki klimatycznej i poprawy jakości życia. Transformacja energetyczna to największe wyzwanie naszych czasów. Chcemy wspólnie stawić mu czoła! – powiedział Sebastian Walerysiak, Prezes Viessmann Sp. z o.o.