sr2logo
Polityka otwartych drzwi - Strony Rynku

Polityka otwartych drzwi

Bez nazwy-3Dla Jacka Sarnowskiego, założyciela i prezesa PORTA KMI Poland, priorytetem było zawsze dążenie do celu. Ta cecha, w połączeniu z pasją tworzenia i ciągłą potrzebą rozwoju, pozwoliła mu stworzyć firmę
, która dziś jest liderem w produkcji drzwi na polskim rynku. Przedsiębiorstwo posiada pięć zakładów produkcyjnych w Polsce i jeden w Rumunii zatrudniając w sumie 1600 osób.

Otwarci na… rozwój i talent
Największym kapitałem przedsiębiorstwa są ludzie. Właśnie dlatego oferujemy pracownikom szkolenia merytoryczne, dofinansowujemy studia i umożliwiamy zdobywanie doświadczeń w innych działach i fabrykach. Wprowadziliśmy również system zarządzania przez cele (Management by Objectives, MBO), ponieważ chcemy zachęcić pracowników do szukania innowacji i ulepszeń.

Otwarci na… doświadczenie
Jesteśmy otwarci na młodych ludzi, ich energię i świeże spojrzenie. Chętnie zatrudniamy niedawnych absolwentów i oferujemy płatne staże dla studentów. Jednocześnie zależy nam na tym, by doświadczeni pracownicy mogli w pełni wykorzystywać i dzielić się posiadaną wiedzą.

Otwarci na… odpowiedzialność
Odpowiedzialność to pozytywne oddziaływanie na otoczenie, w którym funkcjonujemy. Jesteśmy sponsorem klubu piłkarskiego Gryf Wejherowo, wspieramy Akademię Piłki Siatkowej Rumia. Finansowego wsparcia udzielamy też propagującym zdrowy tryb życia pracownikom PORTA: z fabryki w Bolszewie (biegi w maratonach), Ełku (drużyna piłki nożnej) i Suwałkach (klub żeglarski Kamena).
Tytuł Solidnego Pracodawcy 2015 to potwierdzenie naszych starań i dobrej opinii, jaką cieszy się nasza firma. Traktujemy go jako zobowiązanie do zachowania wysokich standardów w zakresie polityki personalnej.