sr2logo
Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbank chętnie wybierane przez klientów - Strony Rynku

Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbank chętnie wybierane przez klientów

Z początkiem marca Raiffeisen Polbank wprowadził do oferty Wymarzone Konto Osobiste i po zaledwie 3 miesiącach zanotował rekordowy wynik sprzedaży tego rachunku. Na koniec maja liczba otwartych Wymarzonych Kont osiągnęła ponad 100 tysięcy, a bank ocenia, że do końca roku otworzy ponad 200 tysięcy rachunków tego typu. Zdecydowana większość posiadaczy tego produktu to osoby, które do tej pory nie korzystały z oferty banku, bądź korzystały z niej dawno temu.

rfWymarzona propozycja dla klientów detalicznych
Wymarzone Konto Osobiste to rozwiązanie dla osób, którym zależy na prostym i wygodnym korzystaniu z usług bankowych, oczekują od banku partnerskiego podejścia oraz cenią rozwiązania, zdejmujące im z głowy konieczność ciągłego martwienia się o swoje finanse. Teraz nie muszą już dłużej zastanawiać się nad wyborem.
Wymarzone Konto Osobiste jest prowadzone bez opłat, dodatkowo umożliwiając m.in. darmowe przelewy internetowe, dostęp do bankowości internetowej i mobilnej, bezpłatne wpłaty gotówki w oddziałach i wpłatomatach banku oraz jedną darmową wypłatę gotówki w wybranym oddziale w miesiącu. Wszystko bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków, za to z gwarancją, że pakiet będzie zawsze darmowy. Dodatkowo Wymarzone Konto – co nieczęsto spotykane na rynku – jest atrakcyjnie oprocentowane
i to bez limitów kwotowych. Do rachunku klient otrzymuje kartę debetową, za którą obligatoryjna opłata – również na zawsze niezmienna – wynosi tylko 3 zł miesięcznie. Wraz z kartą klient otrzymuje bezpłatne wypłaty środków we wszystkich bankomatach w Polsce oraz bezpłatny pakiet funkcjonalnych ubezpieczeń na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych oraz bardzo wygodne ubezpieczenie podróżne.

Każda złotówka na koncie zarabia
Środki na Wymarzonym Koncie Osobistym są oprocentowane od pierwszej do ostatniej złotówki, bez górnego limitu kwotowego. Mechanizm ustalania oprocentowania, podobnie jak sama konstrukcja konta i zakres oferowanych w jego ramach bezpłatnych benefitów, jest również wyjątkowy na rynku. Oprocentowanie zmienia się automatycznie w przypadku zmiany aktualnej stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i obliczane jest na zasadzie: do 3000 zł = wartość stopy x 0,25, dla przedziału 3000,01 –10 000 zł x 0,75, powyżej 10 000 zł przyjmowana jest wysokości stopy bazowej. Dzięki temu oprocentowanie środków na koncie będzie zawsze podążało za aktualnymi stopami na rynku, a nie będzie miało charakteru uznaniowego, promocyjnego czy limitowanego czasowo – trudno o bardziej transparentne rozwiązanie dla klienta. Do wysokości 3000 zł oprocentowanie wynosi obecnie 0,375%. Powyżej tej sumy podnosi się do poziomu 1,125% – jak na koncie oszczędnościowym. Każda złotówka powyżej 10 000 zł oprocentowana jest natomiast na 1,5%, czyli jak na produktach depozytowych. Nie ma limitu środków, powyżej którego pieniądze klientów nie są oprocentowane. – Wymarzone Konto Osobiste to rachunek bieżący, oszczędnościowy i lokata w jednym. Zarabia na nim każda złotówka, bez limitów kwotowych, czasowych, bez gwiazdek czy ukrytych warunków, za to z pakietem atrakcyjnych bezpłatnych usług. I wszystko za 0 złotych na zawsze. Wymarzone Konto to więcej niż produkt, to nowa filozofia podejścia do klienta, zgodnie z którą to bank jest lojalny wobec swoich klientów – mówi Tomasz Dymowski, dyrektor departamentu zarządzania ofertą produktową i relacjami z klientami Raiffeisen Polbank.

Bank lojalny wobec klientów
Wymarzone Konto Osobiste dostępne jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Raiffeisen Polbanku,
którzy dotychczas korzystali z innych rodzajów rachunków. To bardzo ważny element nowej filozofii banku, w której wszystkie nowe produkty bank oferuje również, a nawet przede wszystkim swoim istniejącym klientom i to bez żadnych przeszkód, czy barier. Tym samym zmiana konta na nowe nie wiąże się z żadnymi opłatami, czy koniecznością zmiany numeru rachunku. Obie grupy otrzymują identyczne propozycje, bo bank obecnie i w przyszłości nie będzie realizował promocji wyłączających osoby już korzystające z jego usług. Idąc dalej w swojej filozofii Raiffeisen Polbank nawet mocniej docenia swoich aktywnych klientów – jeśli przelewają oni do banku regularnie środki np. z tytułu wynagrodzenia, to w ramach programu „Lojalny Bank” otrzymują lepsze warunki kredytowe i depozytowe oraz specjalne dodatkowe oferty.

Wśród rachunków, które otworzyli obecni klienci banku ponad 80% stanowią konta osób, które nie korzystały z usług Raiffeisen Polbanku w ostatnich miesiącach lub latach. Osoby te rozpoczęły lub powróciły teraz do korzystania z usług banku. Warto też podkreślić, że otwierający Wymarzone Konto uznają Raiffeisen Polbank za bank pierwszego wyboru do prowadzenia swoich operacji bankowych, zasilając od razu rachunki środkami, czy korzystając z innych produktów kredytowych lub oszczędnościowych. Użytkownicy Wymarzonego Konta doceniają również możliwość obsługi swojego rachunku z wykorzystaniem elektronicznych kanałów – 90 proc. klientów aktywowało od razu bankowość internetową,
a 20 proc. mobilną.
Zdaniem Tomasza Dymowskiego z Raiffeisen Polbanku: – Takie podejście do istniejących klientów jednoznacznie potwierdza, że bank buduje relacje z obecnymi klientami w oparciu o lojalność i partnerstwo – i w tym przypadku nie są to tylko slogany. A ogromne zainteresowanie klientów nowym rachunkiem dowodzi, jak poszukiwany przez nich był produkt, dający pewność korzystania z niego na warunkach, które nigdy nie zmienią się na gorsze. Zwłaszcza w dobie rosnących kosztów utrzymania rachunków bankowych.
Nowa jakość na polskim rynku finansowym Wymarzone Konto Osobiste to wyraz nowego podejścia Raiffeisen Polbanku do budowania relacji z klientami. Opiera się ono na oferowaniu rozwiązań odpowiadających na konkretne potrzeby klientów, dążeniu do ciągłego ich usprawniania oraz na lojalności, polegającej na zapewnianiu dotychczasowym klientom wszystkich produktów i usług, zazwyczaj dostępnych wyłącznie dla nowych. Dzięki ofercie Wymarzonego Konta Osobistego Raiffeisen Polbank wyznacza zupełnie nową jakość w zakresie łatwości korzystania i przejrzystości usług finansowych oraz podejścia do klientów i roli banku w relacji z nimi. Z opinii klientów banku wynika, że cenią oni sobie czytelność, prostotę i szeroki zakres dodatkowych usług, z których – co ważne – bardzo łatwo i wygodnie się korzysta, czego dowodem jest chociażby bezpłatne ubezpieczenie podróży zagranicznej, które aktywuje się automatycznie w momencie dokonania za pomocą karty debetowej pierwszego zakupu za granicą. Wystarczy też zapłacić tą kartą za wycieczkę zagraniczną, rezerwację hotelu lub przelot.

Obsługa – prosto, przejrzyście, wygodnie
Zmianom produktowym w ofercie banku towarzyszą również daleko idące usprawnienia dotyczące dokumentacji i procesu obsługi w banku. – Klient nie musi zapoznawać się z wielostronicowymi tabelami opłat, podpisywać mnóstwa dokumentów i spędzać w oddziale wiele czasu. Proces otwierania konta skróciliśmy do minimum, a tabela opłat i prowizji to zaledwie 2 strony o przejrzystym wyglądzie z kilkoma zaledwie kategoriami kosztów. Sama umowa konta też została skrócona i uproszczona, a konto można oczywiście założyć szybko i sprawnie przez internet – mówi Marek Tomczuk, dyrektor nadzorujący ds. sieci sprzedaży w Raiffeisen Polbank. Wymarzone Konto Osobiste można otworzyć w oddziałach Raiffeisen Polbank albo wypełniając wniosek na stronie internetowej. W tym drugim przypadku można skorzystać z rozwiązania polegającego na dostarczeniu dokumentów do podpisu przez kuriera lub otworzyć konto nawet w kilka minut i to bez potrzeby wizyty w oddziale ani spotkania z kurierem – wystarczy wysłać na wskazany numer rachunku przelew na 1 zł z innego banku i w ten sposób zatwierdzić wniosek. Przez internet Wymarzone Konto Osobiste otwiera 1 na 3 klientów. Przyjazny proces obsługi i przejrzystość dokumentacji stanowią kolejny wyróżnik Raiffeisen Polbank na rynku.