sr2logo
Avio Polska – firma z polotem - Strony Rynku

Avio Polska – firma z polotem

2758 (1)

Nie od dziś wiadomo, że sukces firmy to zasługa jej pracowników i umiejętnie prowadzonej polityki personalnej. Wiadomo również, że sukcesy uskrzydlają. Trudno sobie wyobrazić firmę, która udowadniałaby to lepiej niż Avio Aero.

Istniejące od 2001 roku Avio Polska Sp. z o.o. stanowi spółkę należącą do międzynarodowej grupy przemysłowej Avio Aero, będącej liderem w branży lotniczej. Przedsiębiorstwo koncentruje się na działalności produkcyjnej – produkowane są tu łopatki do silników lotniczych, takich jak chociażby popularny CFM – oraz na działalności badawczo-rozwojowej, realizowanej w ramach własnego Centrum Badawczo-Rozwojowego. Zakres zadań centrum inżynierskiego to zarówno wsparcie produkcji silników GE, jak i praca przy projektowaniu zupełnie nowych silników.
Od 2013 roku Avio Aero jest częścią międzynarodowego koncernu GE. Potwierdzeniem stabilnej sytuacji firmy jest również otrzymany przez nią tytuł Solidnego Pracodawcy 2015.
Firma zatrudnia obecnie 500. pracowników, w tym również osoby z grupy wiekowej 50+ oraz kobiety w ciąży i młode matki. Avio Aero w Polsce stosuje politykę równych szans, wynikającą z kodeksu etycznego GE tzw. Spirit & Letter. Firma zatrudnia pracowników na podstawie umowy o pracę, oferując im dodatkowe benefity, takie jak bezpłatne ubezpieczenie na życie, premie jakościową, absencyjną, wakacyjną i świąteczną, czy też kartę Multisport w preferencyjnej cenie.

Firma inwestuje w pracowników, oferując im szkolenia techniczne, językowe oraz z zakresu umiejętności miękkich. W firmie powstaje plan szkoleń, obejmujący zarówno szkolenia obligatoryjne, podnoszące kwalifikacje, jak i rozwojowe. Ponadto część pracowników ma możliwość skorzystania ze szkoleń organizowanych przez ośrodek szkoleniowy korporacji GE, tzw. GE Crotonville.Duże są również możliwości awansu. Firma publikuje informację o wolnych stanowiskach zarówno na zewnątrz, jak i w intranecie. Pracownicy mają dostęp do systemu intranetowego (tzw. Career Opportunity System), w którym publikowane są ogłoszenia z całej korporacji GE – zainteresowani po spełnieniu określonych kryteriów mogą na nie aplikować.

Na kolejne lata perspektywy rozwoju są niezwykle optymistyczne. Firma będzie uczestniczyła w produkcji nowego silnika lotniczego LEAP, który powstał jako efekt współpracy grupy GE z francuską grupą SNECMA. W związku z tym firma planuje wzrost zatrudnienia – do roku 2020 w firmie przybędzie około 200 nowych etatów. Poszukiwani będą głównie operatorzy maszyn sterowanych numerycznie.
W Avio Aero działa grupa GE Women’s Network – zaangażowana w promowanie, kształcenie i integrację kobiet. Grupa organizuje szkolenia zarówno dla pań, jak i dla panów zatrudnionych w firmie (np. jak działa silnik lotniczy), organizuje wyjścia integracyjne np. do teatru oraz jest zaangażowana w akcje uświadamiające o zagrożeniach zdrowotnych, np. nadciśnienie tętnicze. Firma corocznie organizuje Dni Otwarte dla zainteresowanych szkół i uczelni, np. Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Ponieważ w Avio Aero niezwykle ważny jest również komfort pracy i sprzyjająca zaangażowaniu atmosfera, organizowany jest piknik rodzinny dla pracowników i ich rodzin, połączony z wycieczkami po zakładzie, imprezy okolicznościowe, np. Dzień Inżyniera („Engineering Recognition Day”), bal karnawałowy dla pracowników, spotkania świąteczne z załogą oraz wspólne świętowanie ważnych wydarzeń. To wszystko wpływa na bardzo małą rotację pracowników, którzy zostają z Avio Polska na dłużej.
Umiejętnie prowadzona polityka personalna, zaangażowanie w rozwój firmy zarówno pracodawcy, jak i pracowników, a także sumienność i konsekwencja we wszystkich podejmowanych inicjatywach czynią z Avio Aero w Polsce firmę innowacyjną i godną zaufania – firmę z polotem.

You may also like...