sr2logo
MAHLE – rozwój wpisany w DNA - Strony Rynku

MAHLE – rozwój wpisany w DNA

Największy pracodawca w powiecie krotoszyńskim, należący do światowego koncernu i lidera branży motoryzacyjnej – firma MAHLE Polska, ponownie otrzymuje prestiżowy tytuł Solidnego Pracodawcy Roku.

mahleWykwalifikowany zespół, wieloletnie doświadczenie, wiedza zawodowa oraz wysokie standardy jakościowe tworzą fundament krotoszyńskiego MAHLE Polska Sp. z o.o., zlokalizowanego w południowej Wielkopolsce. Wiodącą pozycję na rynku i imponującą dynamikę rozwoju firmy wskazują, obok tytułu Solidny Pracodawca Roku 2015 i 2014, liczne nagrody i wyróżnienia o zasięgu krajowym, wśród których dominują: nagroda Ministra Gospodarki za „wybitne osiągnięcia w propagowaniu i realizacji kształcenia zawodowego”, statuetka Lidera Eksportu rynku motoryzacyjnego wraz z tytułem Sława Polski oraz I miejsce na liście 2000 Polskich Firm dziennika „Rzeczpospolita”, w kategorii – największy udział eksportu w sprzedaży.
Od 1999 r. firma jest częścią Grupy MAHLE, globalnego producenta unikalnych systemów w silnikach spalinowych i urządzeniach peryferyjnych oraz rozwiązań dla pojazdów elektrycznych, jak również mechanizmów napędowych, elementów do procesu filtracji i klimatyzacji w pojazdach. Codziennie na sukces koncernu pracuje 75 000 osób w 30. krajach na całym świecie. Ponad 3 000 załoga dba o portfolio produktowe polskiego oddziału firmy, które obejmuje tłoki aluminiowe, tuleje cylindrowe, zawory, prowadnice zaworów, wkładki tłokowe oraz zestawy cylindrowo-tłokowe. Wyroby MAHLE Polska pracują w silnikach milionów samochodów eksploatowanych na wszystkich kontynentach. Firma dostarcza swoje wyroby zarówno z przeznaczeniem na pierwszy montaż, jak i na rynek części zamiennych. Do produkcji seryjnej już niebawem trafi nowy rodzaj tłoka. Pierwsze egzemplarze tłoków stalowych do wysokoprężnych silników spalinowych mają zejść z linii produkcyjnej w II kwartale tego roku. Produkt trafi na europejski rynek motoryzacyjny, a jego odbiorcami będą światowe marki samochodowe – Honda i Renault. Specjalnie pod ten projekt budowana jest w Krotoszynie czwarta fabryka. Możliwości produkcyjne linii będą wynosić 3,5 mln tłoków stalowych rocznie, a proces produkcyjny oparty będzie na innowacyjnej technologii, o wysokim współczynniku robotyzacji w środowisku zautomatyzowanego parku maszynowego. Przy pełnym wykorzystaniu możliwości produkcyjnych uruchomionych zostanie 300 nowych miejsc pracy. Już teraz w proces budowy fabryki angażowani są lokalni dostawcy usług budowlanych, co pozytywnie wpływa na lokalny rynek pracy i wspiera budżet gminy. Budynek hali o wymiarach 46 x 178 m2 stanie w pierwszej połowie 2016 roku, powiększając jednocześnie obecny 30-hektarowy teren krotoszyńskiego zakładu.
Koncern MAHLE oferuje pracę pełną wyzwań i nowych doświadczeń. Międzynarodowa wymiana kadry i myśli technicznej pomiędzy 170 zakładami produkcyjnymi oraz 16 centrami badawczymi na całym świecie gwarantuje dostęp do najnowocześniejszych technologii i rozwiązań stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. Firma umożliwia rozwój ścieżek kariery, które gwarantują nabycie nowych cenionych umiejętności zawodowych. Wszystkie aktualnie prowadzone przez MAHLE Polska rekrutacje znajdują się na stronie www.jobs.mahle.com/Poland
w zakładce „Praca”. Wystarczy wybrać interesujące stanowisko i aplikować online.


Części tworzone przez koncern znajdują się w co drugim pojeździe na świecie. Gdzie logo MAHLE – tam części MAHLE. Grupa MAHLE od lat angażuje się w sporty motorowe, sponsorując rozwiązania inżynieryjne dla m.in. zespołu Ferrari, Formuły 1.

You may also like...