sr2logo
Tax Care – nowy księgowy! - Strony Rynku

Tax Care – nowy księgowy!

W ostatniej dekadzie usługi księgowe były jednym z najprężniej rozwijających się sektorów wspierających biznes. Tax Care S.A. od kilku lat wytrwale promuje nowoczesne oblicze biura rachunkowego. Koncepcja kilku wizjonerów rozrosła się na skalę ogólnopolską i dziś spółka zatrudnia ponad 300 wysoko kwalifikowanych księgowych oraz specjalistów ds. kadr i płac w największych miastach kraju.

taxTrzonem działalności firmy od początku było kompleksowe wspieranie mikroprzedsiębiorców w rozwijaniu ich biznesów. Nowy rok to dla spółki wyraźna koncentracja na profilu księgowym oraz otwarcie na dużych klientów, rozliczających się na księgach handlowych. W praktyce oznacza to specjalne rozwiązania systemowe, zwiększenie zatrudnienia, rozszerzenie wachlarza usług księgowych oraz kontynuację programu partnerskiego dla mniejszych biur.

– Dynamika i progres zdają się być określeniami niemal zrośniętymi z tą spółką. Nie jest tajemnicą, że mam naturę rewolucjonisty – przyznaje z uśmiechem Adam Głos, prezes Tax Care S.A. – Mam konkretną wizję współczesnego księgowego. To ambitny specjalista, aktywnie korzystający z udogodnień, których dostarcza mu świat techniki. To profesjonalista ceniący swój czas i wygodę przy jednoczesnej dbałości o komfort klienta. Nasi pracownicy to w dużej mierze pokolenie wychowane już w kapitalizmie, zatem nie mamy sentymentu do liczydeł czy segregatora.
Kamieniem milowym w tej branży było połączenie modelu biura rachunkowego z księgowością on-line. Tax Care jako jeden z pierwszych odważnie podjął to wyzwanie. Klienci szybko docenili funkcjonalność takiego rozwiązania – możliwość wysyłania faktur elektronicznych, podgląd wszystkich transakcji, czy gotowe raporty finansowe, a jednocześnie bieżący kontakt z obsługującą ich księgową. Z kolei dla pracowników oznaczało to nowe standardy – pracę na dokumentacji elektronicznej, nowoczesny system archiwizacji, specjalne narzędzia do kontaktu z klientem i… więcej czasu na rozwój.

– Staramy się, by każda nasza odpowiedź na biznesowe potrzeby klienta miała też wymierne korzyści dla naszych pracowników – dodaje prezes Głos. – Obecna inwestycja w obszar ksiąg handlowych implikuje przecież perspektywę szerszej ścieżki zawodowej naszych księgowych.
Unikalny model biznesowy Tax Care przejawia się także w wewnętrznym funkcjonowaniu spółki. Z jednej strony firma może pozwolić sobie na nowoczesną platformę e-learningową czy modne benefity pracownicze, tak samo jak zachodnie korporacje, a z drugiej – wśród pracowników wszystkich szczebli panują partnerskie relacje i rodzinna atmosfera, co potwierdziło badanie satysfakcji pracowników przeprowadzone w 2015 roku przy wsparciu firmy BSM.
Promowany przez Tax Care nowy księgowy to nie tylko umysł ścisły otwarty na nowe technologie, ale przede wszystkim ambitny i świadomy pracownik. Standardem jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, systematyczne szkolenia merytoryczne, jasno określone zasady awansu. Księgowy Tax Care nie spędza kilku lat na wklepywaniu faktur, cierpliwie czekając na swoje zawodowe pięć minut. Jeśli tylko chce, może pełnymi garściami czerpać z szerokiego spektrum praktycznych przypadków księgowych, z cennego doświadczenia swoich przełożonych i z ogromnej wiedzy współpracujących ze spółką doradców podatkowych. – Księgowy to zawsze był dobry zawód – podkreśla Adam Głos – a moją ambicją jest, by za sprawą Tax Care był to też pożądany zawód przyszłości.

You may also like...