sr2logo
Inwestycje godne zaufania - Strony Rynku

Inwestycje godne zaufania

Pioneer Pekao TFI – najstarsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych na polskim rynku – już po raz czwarty zostało uhonorowane złotym godłem w plebiscycie Laur Klienta 2016. Ponadto firma została wyróżniona nagrodą Laur Klienta Top Marka 2016, przyznaną przez kapitułę konkursu. Oba wyróżnienia potwierdzają utrzymujące się wśród klientów zaufanie do marki oraz wysoką jakość oferowanych produktów.

4Wieloletnie doświadczenie

Od 24. lat Pioneer Pekao TFI koncentruje się na dostarczaniu inwestorom nowoczesnych produktów finansowych oraz umożliwia inwestowanie na największych światowych rynkach kapitałowych. Bogate doświadczenie Pioneera we współpracy z klientami – często w zmiennych warunkach rynkowych – sprawia, że TFI doskonale wie i rozumie, jak ważne jest zaufanie inwestorów.

– Nieustannie podkreślamy, że zaufanie buduje się latami – mówi Krzysztof Lewandowski, prezes zarządu Pioneer Pekao TFI. – Jesteśmy wiarygodnym partnerem, który dba o jakość dostarczanych rozwiązań finansowych. Otrzymane – po raz kolejny – wyróżnienie, to wyraz uznania, a zarazem potwierdzenie właściwego kierunku naszych działań, to również bodziec do dalszych starań na przyszłość.

Szerokie perspektywy dla inwestycji

Pioneer Pekao TFI posiada jedną z najszerszych i najbardziej zróżnicowanych ofert funduszy inwestycyjnych na polskim rynku. Obecnie dostępnych jest w niej około 40 funduszy i subfunduszy, zróżnicowanych nie tylko pod względem polityki inwestycyjnej, ale również z uwagi na ekspozycję geograficzną. Towarzystwo obserwuje zmieniające się oczekiwania inwestorów i wciąż optymalizuje ofertę produktową, a także wzbogaca ją o nowe rozwiązania.
– Obecnie klienci coraz częściej poszukują funduszy o charakterze globalnym. Dostrzegamy zainteresowanie zarówno produktami inwestującymi na globalnych rynkach obligacji korporacyjnych, jak również na światowych rynkach akcji. Odpowiadając na oczekiwania klientów, udostępniliśmy nowy subfundusz dający ekspozycję na rynki globalne – dodaje Krzysztof Lewandowski.
W najbliższym czasie planowane jest dalsze poszerzanie oferty produktowej, tym razem o nowe rozwiązanie dla inwestorów, którzy posiadają oszczędności w dolarach.

Liczy się przyszłość

Wciąż aktualnym tematem jest kwestia przyszłych emerytur. Dane są nieubłagane – szacuje się, że średnio w krajach OECD przyszła emerytura będzie stanowiła niewiele ponad 60% ostatniej pensji, a w Polsce zaledwie ponad 50%. Z tego względu Pioneer od lat oferuje programy, które ułatwiają samodzielne gromadzenie środków w ramach III filaru systemu emerytalnego, takie jak IKE, czy IKZE.
– Od wielu lat inwestujemy pieniądze klientów – także z myślą o ich emeryturach – komentuje Krzysztof Lewandowski. – Inwestorzy chętnie korzystają z naszych rozwiązań: czterech na dziesięciu oszczędzających na IKE w funduszach inwestycyjnych wybrało Pioneer Pekao TFI. Klienci wiedzą, iż wspólnie pracujemy na ich finansową przyszłość.

You may also like...