sr2logo
Elavon z tytułem Solidny Pracodawca - Strony Rynku

Elavon z tytułem Solidny Pracodawca

1

Firma Elavon, spółka należąca do U.S. Bancorp oraz wiodący dostawca rozwiązań płatniczych, uzyskała prestiżowy tytuł Solidny Pracodawca 2016. Celem plebiscytu jest promowanie przedsiębiorstw wyróżniających się polityką personalną.
– Jest to dla nas szczególnie ważna nagroda, ponieważ rozwój zawodowy pracowników Elavon jest głęboko osadzony w kulturze organizacyjnej firmy – komentuje Rafał Gołębiewski, Dyrektor Zarządzający Elavon Polska – Dla każdego pracownika, jako element procesu zarządzania wynikami pracy, co roku budowany jest indywidualny plan rozwoju zawodowego, który pozwala na dokładne zaplanowanie w czasie poszczególnych działań rozwojowych. Zarówno pracownik, jak i jego bezpośredni przełożony, są zaangażowani w ten proces – pracownicy zachęcani są do przyjęcia odpowiedzialności za dbanie o swój rozwój zawodowy, a menedżerowie do wspierania i dbałości o realizację założonych celów – dodaje.
Pracując w rozwojowej branży płatności elektronicznych pracownicy mają okazję uczestniczyć w dynamicznym procesie, który pozwala na dostosowanie do wymagań rynku i wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów. Elavon nieustannie wprowadza nowe narzędzia, ulepsza procesy i stosowane rozwiązania. Pracownicy biorą udział zarówno w ich opracowywaniu, jak i wdrażaniu.

Szkolenia i programy rozwojowe

Osoby zatrudnione w Elavon mają możliwość uczestniczenia w szkoleniach organizowanych w ramach swojego departamentu, przez Zespół ds. Szkoleń i Rozwoju, a także korzystania z bogatej bazy kursów e-learninowych. Każdy pracownik ma dostęp do platform e-learningowych, gdzie swobodnie może wybierać z szerokiej oferty kursów pozwalających na rozwój umiejętności, takich jak zarządzanie czasem, projektami, zespołem, negocjacje czy obsługa klienta. Oferowane szkolenia obejmują także zagadnienia związane z produktami i usługami tak, aby pracownicy mieli możliwie pełną i aktualną wiedzę na temat oferty, co pozwoli im sprawnie oraz profesjonalnie wykonywać powierzone im obowiązki.

– Wszyscy pracownicy mają możliwość udziału w programach rozwojowych dedykowanych zarówno pracownikom zatrudnionym na stanowiskach specjalistycznych, jak i menadżerskich. W ramach tych programów można uczestniczyć w szkoleniach, korzystać z doświadczeń kadry menadżerskiej w postaci programu mentoringu oraz uczestniczyć w realizacji projektów pozwalających na pogłębianie wiedzy i poszerzanie kompetencji – mówi Rafał Gołębiewski.
Ponadto, Elavon oferuje swoim pracownikom możliwość bezpłatnego uczestniczenia w kursach nauki języków obcych organizowanych w biurach firmy. Od kilku lat regularnie organizowane się kursy nauki języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego oraz polskiego dla obcokrajowców.

Elavon angażuje się w działania społeczne wspierając fundacje, organizując zbiórki pieniędzy oraz realizując liczne akcje charytatywne. Do głównych inicjatyw należy, m.in. Współpraca z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Do tej pory zostały zorganizowane działania, takie jak remont świetlicy, zajęcia języka angielskiego, zbiórka pieniędzy na kolonie i na wyprawki szkolne. Ponadto firma zaangażowała się w przekazanie komputerów oraz zabawek na Dzień Dziecka. Za te działania Elavon otrzymał odznakę: „Przyjaciel Dziecka”. Firma wspiera również działania Fundacji Hospicjum Onkologiczne, obejmujące dofinansowanie remontu hospicjum, przekazanie komputerów dla wolontariuszy działających w hospicjum oraz prezentów świątecznych d2la pacjentów w postaci audiobooków.
Każdego roku pracownicy Elavon przyłączają się do zbiórki elektrośmieci w budynku Europlex, służą do tego kosze do segregacji śmieci w przestrzeniach rekreacyjnych oraz specjalne kosze do recyclingu papieru. Dodatkowe rozwiązania proekologiczne to polityka biurowa regulująca wyłączanie oraz hibernację urządzeń elektronicznych oraz automatyczna klimatyzacyjna w budynku Mokotów Nowa. Wśród proekologicznych akcji prowadzonych w firmie znajdują się także inne aktywności, np. zbiórka baterii i plastikowych nakrętek, „bike to work week” & „Faster, Further, Elavon!” czyli akcje wspierające odejście od standardowej komunikacji samochodowej na rzecz rowerów, do których należą również inwestycje w odpowiednią infrastrukturę (stojaki, prysznice, itp.) na terenie biura.

Nagrody

Firma Elavon jest zdobywcą wielu branżowych tytułów i nagród, wśród nich m.in.: Tytułu Top Industry Leader w konkursie European Leadership Awards, Statuetki eDukat 2016 – w kategorii Osobowość Roku Świata Bezgotówkowego wyróżniony został Rafał Gołębiewski, Dyrektor Zarządzający Elavon Polska.


Elavon jest niezależnym specjalistą dostarczającym rozwiązania z zakresu przetwarzania płatności, należącym do U.S. Bancorp, piątego pod względem wielkości banku w Stanach Zjednoczonych. Firma jest jednym z wiodących dostawców usług dla akceptantów działających w różnych sektorach, takich jak: handel detaliczny, hotelarstwo, turystyka i rozrywka, opieka zdrowotna, edukacja, sektor paliwowy czy publiczny. Oferowane przez Elavon innowacyjne rozwiązania płatnicze tworzone są z myślą o potrzebach zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw.
Na polskim rynku Elavon działa od ponad 10 lat i obsługuje dziś blisko 20 tys. firm. W 2016 roku polski oddział firmy Elavon uzyskał statuetkę eDukata 2016 oraz tytuł Top Industry Leader w konkursie European Leadership Awards.

You may also like...