sr2logo
Wysokie standardy i najwyższa odpowiedzialność na terenie Campus BorgWarner Poland Sp. z o.o. - Strony Rynku

Wysokie standardy i najwyższa odpowiedzialność na terenie Campus BorgWarner Poland Sp. z o.o.

borg1BorgWarner Poland Sp. z o.o. dywizja Morse TEC

Tytuł Solidnego Pracodawcy postrzegam jako pewnego rodzaju zobowiązanie. Gdy otrzymaliśmy to wyróżnienie po raz pierwszy, byłem bardzo zadowolony i dumny. Tego typu osiągnięcia nie są efektem pracy indywidualnej osoby, to rezultat synergii oraz współpracy całej załogi – ludzi, dążących do osiągnięcia jednego, wspólnego celu. Czułem i nadal czuję się częścią zespołu, który pracował nad tym osiągnięciem. Obecnie patrzę na tego typu wyróżnienia nieco ostrożniej. W ostatnich latach do BorgWarner dołączyło wiele nowych, ambitnych osób. Szukając informacji o firmie, do której mają zamiar dołączyć, zapewne natrafiają na wiadomości o wyróżnieniach, jakie otrzymujemy jako organizacja. Myślę, że ma to wpływ na decyzję o przyjęciu oferty pracy w naszym zespole. Osoby takie przychodzą pełne nadziei, oczekiwań, a czasem także roszczeń. Od niedawna jestem odpowiedzialny za jeden z trzech zakładów funkcjonujących w ramach kampusa BorgWarner w Polsce – Morse TEC. Dotychczas nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak ciężko jest sprostać oczekiwaniom pracowników. Myślę, że większość osób nie wie, jak trudne jest to zadanie. Każdy z pracowników oczekuje często prostych i łatwych do realizacji rzeczy, jednakże, jeżeli weźmiemy pod uwagę ilość osób zatrudnionych i fakt, że każdy spodziewa się czegoś innego, sprawa naprawdę się komplikuje. Nie każdy z operatorów zostanie liderem, brygadzistą czy mistrzem, nie każdy z inżynierów, specjalistów zostanie kierownikiem. I nie jest to kwestia kompetencji i zaangażowania, które u nas są niezbędne, a jedynie wynikiem faktu, że w firmie nie potrzeba tak rozbudowanej kadry zarządzającej. Tymczasem wraz z kolejnymi wyróżnieniami apetyty rosną. Młodzi, dobrze wykształceni i ambitni ludzie zaczynają się niecierpliwić i frustrować, podczas gdy, mimo najszczerszych chęci, nie możemy zaspokoić ambicji i oczekiwań wszystkich w tym samym czasie. Stąd moja ostrożna i coraz bardziej umiarkowana radość z kolejnego tytułu. Zdaję sobie sprawę i jestem dumny z tego, że dajemy szanse rozwoju i awansu wielu osobom. Ale dostrzegam także rosnącą rzeszę rozczarowanych, którzy przychodzą do nas pełni nadziei i wiary w błyskotliwą i błyskawiczną karierę, a my prosimy ich o cierpliwość, dalszą pracę i zaangażowanie. Mijają miesiące, czasem lata, a upragnionego awansu i tytułu nie oferujemy. Dla mnie osobiście jest to niezwykle trudna sytuacja. Rozumiem tych ludzi, jestem szczęściarzem, któremu się udało. Znam też realia biznesu i wiem, że nie jesteśmy w stanie spełnić wszystkich oczekiwań – to mnie coraz częściej frustruje. Niby solidni, odpowiedzialni, więc jak to się dzieje, że przybywa niezadowolonych? W tym kontekście otrzymany tytuł zobowiązuje nas do przyjęcia odpowiedzialności za utrzymanie zadowolenia i zaangażowania naszych pracowników poprzez stwarzanie możliwości nie tylko awansów, ale przede wszystkim umożliwianie osobistego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Reprezentuję najmłodszy i na razie najmniejszy zakład BorgWarner w Polsce – Morse TEC. Zajmujemy się montażem łańcuchów cichobieżnych i modułów systemów zmiennych faz rozrządu dla klientów europejskich postrzeganych jako marki premium. Nasz zakład rozpoczął działalność w czerwcu 2013 roku. Jesteśmy, obok zakładu we Włoszech, drugim zakładem w Europie produkującym ten asortyment. Mamy bardzo ambitne plany rozwoju na przyszłość, podobnie jak zakłady Turbo czy Transmissions. Dział badań i rozwoju Morse TEC, który aktualnie jest w USA, pracuje nad nowymi produktami dla naszej dywizji. Nasz zakład w Polsce jest preferowaną lokalizacją do uruchomienia produkcji innowacyjnych systemów sterowania zaworami w silnikach. Obecnie jesteśmy niewielkim zespołem liczącym niespełna
60 osób, ale już przygotowujemy nasz zespół do przyszłego wzrostu organizacji, nowych wyzwań i przejmowania odpowiedzialności za kolejne obszary zarządzania rozwojem produktów i programów. Wspieramy i zachęcamy naszych współpracowników do rozwijania swoich kompetencji, aby byli gotowi do spełnienia rosnących wymagań i oczekiwań oraz realizowania swoich osobistych celów rozwoju w firmie. Będziemy szukać talentów, którzy wesprą nas w realizacji naszych ambitnych planów. Wcześniej spędziłem blisko pięć lat w Turbo, gdzie dano mi szanse rozwoju i awansu. Wierzę w to, że nadal możemy pozostać odpowiedzialnym i solidnym pracodawcą w przyszłości. Wspólnie z kolegami kierującymi pozostałymi zakładami dołożymy wszelkich starań, aby usatysfakcjonować naszych współpracowników i lokalne społeczności.


borg2BorgWarner Rzeszów Sp. z o.o.
dywizja Transmission Systems

Na początku 2008 roku firma BorgWarner rozpoczęła swoją działalność na terenie Rzeszowa. W roku 2013 powstał tzw. Campus BorgWarner Poland zrzeszający trzy dywizje, zajmujące się produkcją najnowocześniejszych części mających zastosowanie w różnych segmentach branży automotive. W maju 2013 roku dywizja Transmission Systems rozpoczęła produkcję w nowo wybudowanym zakładzie produkcyjnym o powierzchni 4300m², a od stycznia 2015 roku firma funkcjonuje jako osobny podmiot prawny o nazwie BorgWarner Rzeszów Sp. z o.o. Spółka zatrudnia obecnie około 200 pracowników, w skład których wchodzi wykwalifikowana kadra inżynierska. Na przestrzeni kolejnych 3 lat firma docelowo zatrudniać będzie ok. 400 pracowników – zarówno w obszarze produkcyjnym, jak i inżynieryjnym. Obecnie jest w trakcie rozbudowy zakładu produkcyjnego, co będzie wiązało się z uruchomieniem nowych procesów technologicznych. Potwierdzeniem naszej wysokiej pozycji na rynku zarówno w odniesieniu do produkcji, jak i zarządzania spółką jest przyznany przez Kapitułę Programu Najwyższa Jakość tytuł Quality International w latach 2013 i 2014 dla układów sterowania i kontroli przekładni automatycznych. Innowacyjność naszych rozwiązań polega na połączeniu bardzo precyzyjnej mechaniki, hydrauliki i elektroniki, co daje możliwość płynnego regulowania nimi i bardzo szybki czas reakcji.

Obecnie produkcja odbywa się na 7 liniach dedykowanych najważniejszym klientom europejskim z obszaru automotive i comercial vehicle. W ramach odbywających się obecnie transferów produkcji z zakładów BorgWarner Transmission w Europie nasi pracownicy uczestniczą w kilkumiesięcznych zagranicznych cyklach szkoleniowych, dających możliwość uzupełnienia ich wiedzy i kompetencji na temat wyrobów, technologii i jakości. Szkolenia obejmują pracowników zarówno na stanowiskach produkcyjnych, jak i inżynierskich. Naszym celem jest zbudowanie zespołu posiadającego wysoki i wielofunkcyjny zakres kompetencji, z pasją podchodzącego do codziennie wykonywanych zadań. Dzięki wdrożonemu, od początku funkcjonowania firmy, procesowi Culture Survey, badającemu naszą kulturę organizacyjną, mamy możliwość oceny naszych mocnych stron i zbudowania planu na kolejne lata.

– Bardzo cieszy mnie fakt, że pomimo krótkiego funkcjonowania naszej spółki, realizujemy wszystkie założone plany. Wynika to z posiadanej autonomii, dobrej organizacji pracy i zaangażowania zespołu. To jest właśnie źródło naszego sukcesu – powiedział Paweł Tetela, dyrektor zakładu BorgWarner Rzeszów Sp. z o.o.

You may also like...