sr2logo
3M Solidnym Pracodawcą - Strony Rynku

3M Solidnym Pracodawcą

2Trwa XIV edycja prestiżowego projektu Solidny Pracodawca Roku, w której piąty raz z rzędu 3M w Polsce
uzyskało wyróżnienie. Nagroda przyznawana jest przedsiębiorstwom, które wykazują się wzorcową polityką personalną, a co za tym idzie dbałością o swoich pracowników. Firma 3M w Polsce sukcesywnie realizuje swoje plany i założenia, dzięki którym od lat utrzymuje pozycję lidera.

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku firma obchodzi 25-lecie istnienia na polskim rynku. Firma posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k. Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Zatrudnia ponad 2000 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k. Warszawy. W czerwcu 2013 roku rozpoczęło działalność nowoczesne Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu, w którym firma prezentuje swoje technologie i rozwiązania. W 2015 r. we Wrocławiu rozpoczęło działalność operacyjną Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wchodu i Afryki. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 400 mln USD. 3M od 25 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki, za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia: „Firma XX-lecia 1990-2010”, Perła Innowacji PROGRESS 2013, PremiumBrand 2014 oraz Solidny Pracodawca 2014/15 i Superbrand 2014/15.
Dbałość o pracowników przede wszystkim

Możliwość rozwoju zawodowego oraz wsparcie ze strony pracodawcy to niezwykle ważne elementy polityki personalnej, dzięki którym pracownicy 3M w Polsce czują się jej częścią i zostają w strukturach firmy na lata. – Stawiamy na budowanie wyjątkowych relacji ze wszystkimi naszymi pracownikami oraz dbamy o ich codzienny rozwój. Fundamentem naszych działań jest zaufanie, które rozwijamy nie tylko w kontaktach z partnerami biznesowymi, ale przede wszystkim wewnątrz firmy, w codziennych kontaktach między sobą, co buduje dobrą atmosferę pracy – mówi dr Piotr Skaldawski, dyrektor HR w 3M Poland. Firma wychodzi również poza „swoje mury” i oferuje pomoc lokalnej społeczności poprzez liczne inicjatywy i działania w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

O firmie

W ramach struktur 3M wykorzystuje i dzieli się odkryciami naukowymi firmy, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 000 pracowników efektywnie współpracuje z klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M można przeczytać na stronie internetowej www.3M.pl lub obserwując media społecznościowe firmy: na Facebooku pod nazwą 3M Kariera oraz na Twitterze @3M lub @3MNewsroom.