sr2logo
Szacunek i zaangażowanie - Strony Rynku

Szacunek i zaangażowanie

shShell Polska istnieje od 1992 roku. Działalność firmy obejmuje sieć ponad 400 stacji i sklepów Shell na terenie całego kraju. Marka w swojej ofercie, oprócz najwyższej jakości paliw, posiada również oleje i smary (zarówno samochodowe, jak i przemysłowe), karty paliwowe euroShell, a także program lojalnościowy – Shell ClubSmart.

Od 2006 roku Shell Polska posiada centrum operacji biznesowych w Zabierzowie (SBO). Jest to jedno z największych centrów usług profesjonalnych dla biznesu Shell na całym świecie, a zarazem jednostka wyróżniająca się pod względem zaawansowania prowadzonych działań operacyjnych i kompetencji pracowników. Grupa Shell zatrudnia obecnie w Polsce ponad 2,5 tys. osób.

Cenne wyróżnienie

W Shell na co dzień hołdujemy wartościom takim jak szacunek, uczciwość i integralność. W codziennej pracy staramy się przełożyć je na konkretne działania. Chcemy, aby były zrozumiałe i widoczne zarówno dla naszych pracowników – gdyż oni przede wszystkim tworzą firmę – jak i klientów oraz partnerów biznesowych. Otrzymane wyróżnienie traktujemy jako uznanie dla naszych praktyk i osiągnięć oraz potwierdzenie, że podążamy we właściwym kierunku.

Szerokie możliwości zatrudnienia

Jesteśmy otwarci na różnorodność. Grupa Shell w Polsce zatrudnia osoby wielu narodowości – realizując projekty w 17 językach obcych – jak również pracowników w różnym wieku oraz osoby niepełnosprawne. W naszej firmie pracują także młode mamy – ciąża nie stanowi żadnej przeszkody w budowaniu kariery w strukturach Shell Polska. Zarówno w siedzibie naszej firmy w Warszawie, jak i w SBO zastosowaliśmy szereg udogodnień dla naszych pracowników, m.in. elastyczne godziny pracy, możliwość pracy zdalnej czy powrotu po urlopie macierzyńskim na część etatu dla młodych mam. Osoby niepełnosprawne mogą korzystać z podwyższonego pakietu opieki medycznej, a stanowiska pracy są w pełni dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.
Zatrudnienie znajdą u nas nie tylko doświadczeni specjaliści i menedżerowie, ale także studenci i absolwenci, których co roku rekrutujemy na płatny program stażowy.

CSR jest ważny

Shell Polska od lat angażuje się w działania w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Jesteśmy szczególnie dumni z naszego autorskiego programu pt. „Bezpieczne Szelki” – długoterminowej inicjatywy, która ma na celu edukację najmłodszych w zakresie bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Pracownicy SBO i warszawskiego biura w ramach wolontariatu prowadzą działania przy wsparciu lokalnych policjantów. Do tej pory przeszkolonych zostało około 1500 dzieci ze szkół podstawowych na terenie Zabierzowa,
Wielkiej Wsi oraz Zielonek. W 2016 roku program wystartował również w Warszawie i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci oraz zyskał przychylność dyrekcji szkół. Do chwili obecnej przeszkoliliśmy 150 dzieci w najbliższej okolicy Warszawy. Innym przedsięwzięciem jest współpraca z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. W ramach pomocy sąsiedzkiej wspieramy placówkę TPD, organizując zarówno wsparcie materialne, jak i zajęcia kreatywne dla podopiecznych placówki. Ponadto nasi pracownicy biorą udział w wielu akcjach regionalnych, takich jak akcja krwiodawcza czy coroczne sadzenie drzewek na terenie Małopolski. Jesteśmy również zaangażowani w charytatywne przedsięwzięcia sportowe: Kraków Business Run, autorski pomysł Shell – Goal Zero Hero Run, czy też Bieg Bezpieczeństwa w Bydgoszczy. Shell Polska angażuje się w wiele tego rodzaju akcji, ponieważ nasi pracownicy mają ogromną chęć niesienia pomocy i potrafią szybko przełożyć pomysły na działanie. Wspieramy i będziemy wspierali takie aktywności, ponieważ m.in. w ten sposób tworzymy wyjątkową atmosferę pracy w naszej firmie.

You may also like...