sr2logo
Praca na najwyższym poziomie - Strony Rynku

Praca na najwyższym poziomie

Perfetti van Melle Polska Sp. z o.o., należąca do międzynarodowego producenta słodyczy i gum do żucia oraz właściciel takich marek jak Mentos, Chupa Chups czy Fruitella, po raz drugi z rzędu otrzymała tytuł Solidny Pracodawca 2017 za działania w zakresie prowadzonej polityki personalnej. – Jesteśmy dumni z uzyskanego tytułu, ponieważ jest dowodem na to, że przestrzegamy prawa pracy, rozwijamy naszych pracowników i dajemy im realne możliwości awansu, a warunki pracy, które zapewniamy są na najwyższym poziomie – mówi Stephane Tikhomiroff, dyrektor zarządzający Perfetti van Melle Polska.

2Szkolenia i programy rozwojowe

W firmie prowadzone są projekty rozwojowe takie jak: coaching, mentoring, interdyscyplinarne projekty wewnętrzne, szkolenia wewnętrzne i zewnętrze, dofinansowanie do studiów podyplomowych. W tym roku zostały uruchomione stacjonarne zajęcia z języka angielskiego. Ponadto pracownicy mogą korzystać z platform szkoleniowych, dostępnych online, na których znajdują się filmy szkoleniowe, audiobooki czy artykuły.
– W Perfetti van Melle dbamy o rozwój naszych pracowników i zachęcamy do stałego podnoszenia kwalifikacji i uczenia się nowych rzeczy. Zachęcamy i promujemy osoby, które poszukują możliwości rozwoju i budowania swojej kariery. Każdy z pracowników ma możliwość przystąpienia do rekrutacji wewnętrznej, a decyzje o awansie podejmowane są w oparciu o ich kompetencje, kwalifikacje, doświadczenie oraz potencjał. Wszystkie te działania są niezmiernie istotne z punktu widzenia wyzwań z jakimi w dzisiejszych czasach mierzy się każda firma, czyli identyfikacja umiejętności, pasji i talentów oraz poszukiwanie liderów w całej firmie i ich identyfikacja na każdym poziomie organizacji – kontynuuje Stephane Tikhomiroff.

Wolontariat pracowniczy

Pracownicy coraz chętniej angażują się w akcje społeczne, jak np. wsparcie Domu Dziecka w Grotnikach. – Działania społeczne koncentrujemy na najmłodszych, dlatego od kilku lat angażujemy się w projekty mające na celu udzielenie wsparcia, pomocy a przede wszystkim wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci. Pracownicy zabrali dzieci na rajd rowerowy, do parku trampolin oraz na wycieczkę do Doliny Skrzatów. Ponadto udzielamy wsparcia finansowego poprzez zakup łóżek dziecięcych czy bonów podarunkowych na wyprawki szkolne – podkreśla Anna Warecka, dyrektor ds. personalnych.
Po raz czwarty pracownicy Perfetti van Melle wzięli udział w biegu Business Run, z którego dochód przeznaczony jest na fundację „Poza horyzonty”. – Jesteśmy dumni z naszych pracowników, którzy nie zważając na jesienną aurę, wzięli udział w biegu. W tym roku z PVMP wystartowało 11 drużyn, co oznacza, że aż 40% pracowników zaangażowało się w tą inicjatywę – powiedziała Anna Warecka.
Ponadto trzeci raz z rzędu pracownicy zaangażują się w akcję sprzątania lasów, która organizowana jest w okolicznych nadleśnictwach. Poza ciężką pracą, będzie również czas na wspólną integrację przy ognisku.

Nagrody

Firma Perfetti van Melle jest zdobywcą wielu branżowych tytułów i nagród, wśród nich m.in.: tytuł „Złoty Paragon 2017 Nagroda Kupców Polskich”, „Hit Handlu” dla lizaków Chupa Chups na najlepiej sprzedający się produkt w kategorii „Cukierki i lizaki”.

You may also like...