sr2logo
Rozwiń skrzydła w ERGO Hestii - Strony Rynku

Rozwiń skrzydła w ERGO Hestii

8– Po raz kolejny ERGO Hestia otrzymała tytuł Solidnego Pracodawcy Roku. Co zmieniło się w firmie od otrzymania poprzedniej nagrody?

– Przede wszystkim dziś strategia personalna jest jednym z kluczowych filarów realizacji strategii biznesowej – Najwyższego Standardu Ochrony. Zespół HR wspiera organizację w nieustannym rozwoju i dostosowuje ją do zmieniających się trendów demograficzno-społecznych. Prowadzimy partnerski dialog z biznesem, aby być jeszcze bliżej ich potrzeb i wspierać realizację celów biznesowych. Dbamy, aby były one realizowane w zgodzie z potrzebami naszych pracowników, dlatego stale podnosimy jakość naszej oferty w zakresie benefitów i możliwości rozwoju. Staramy się, aby ERGO Hestia była nietuzinkowym miejscem pracy, gdzie pracownicy mogą rozwijać nie tylko swoje talenty, ale również pasje.

– Zacznijmy może od wyjaśnienia – dlaczego warto być dobrym pracodawcą i co to w ogóle dla Państwa oznacza? Jakie wyzwania stoją aktualnie przed pracodawcami, biorąc pod uwagę to, że obecnie rynek pracy należy do pracowników?

– Pod koniec XX wieku furorę wywołała książka Eda Michaelsa „The war for talents”. Autor zasygnalizował w niej olbrzymie wyzwanie, przed którym stoją firmy – walkę o najlepsze talenty na rynku. W mojej opinii, wojna ta już dawno się skończyła – talent ją po prostu wygrał. Dobry pracodawca to taki, który rozumie, że organizacja może osiągać przewagę konkurencyjną poprzez przyciąganie różnorodnych talentów, a następnie umożliwianie im ciągłego rozwoju. Dla ERGO Hestii bycie dobrym pracodawcą oznacza nieustanne kreowanie wyjątkowego miejsca pracy, w którym osoby o różnych pasjach, zdolnościach i umiejętnościach mogą odczuwać satysfakcję z pracy i wykorzystywać w niej swoje mocne strony. Projektujemy dla naszych pracowników ścieżkę pozytywnych doświadczeń. Od momentu rekrutacji, poprzez wdrożenie, realizowanie codziennych zadań i projektów, działania rozwojowe czy motywacyjne. Każdy pracownik ma różnorodne potrzeby – od bezpieczeństwa zatrudnienia, przez rozwój, przynależność do grupy, wspieranie innych, stabilność finansową po prestiż.
Co więcej, sami pracownicy są różnorodni – najmłodszy z nich ma 19 a najstarszy 68 lat. Obecnie zatrudniamy ponad tysiąc mam! Z myślą o nich stworzyliśmy przedszkole dla 70 dzieci, a w przerwie wakacyjnej organizujemy półkolonie letnie i obozy żeglarskie, w których uczestniczy ponad 260 dzieci pracowników. Pracownicy to widzą i… sami próbują się organizować. Efektem ich niebywałego zaangażowania jest ponad 45 akcji wolontariackich w skali roku, które są oddolną inicjatywą pracowniczą. Promując ochronę środowiska, zorganizowaliśmy kompleksowy program dla rowerzystów, który obejmuje między innymi gratisowe obiady dla rowerzystów, w pełni wyposażone szatnie i ponad 300 stojaków rowerowych. Wspieramy także osoby korzystające z carpoolingu oferując im specjalne miejsca parkingowe. Dzięki Hestyjnej Akademii Rozwoju Talentów ponad 70% absolwentów programu już awansowało na wyższe stanowiska. Wiele z wdrażanych rozwiązań to autorskie pomysły – mamy własną salę do ćwiczeń, a o profilaktykę zdrowia pracowników dba zespół lekarzy. Oczywiście wyjątkowa lokalizacja ERGO Hestii w Sopocie z oddaloną o kilka kroków plażą sprawia, że jesteśmy idealnym miejscem do pracy i spędzania tutaj również wolnego czasu.

– Kogo poszukuje EGRO Hestia? Do jakich kandydatów kierują Państwo swoją ofertę i jakimi argumentami ich przyciągają?

– Umożliwiamy projektowanie kariery zawodowej praktycznie w każdym możliwym kierunku. Analitycy świetnie odnajdą się w obszarach oceny ryzyka, projektowania taryf i wyceny produktów czy w aktuariacie. Inżynierom dajemy szansę rozwoju w ramach underwritingu oraz w Hestii Loss Control. Kandydaci uwielbiający pracę z ludźmi mogą znaleźć swoje miejsce blisko agenta i klienta – pracując w obszarach sprzedaży, likwidacji szkód czy obsługi klienta. Osoby lubiące pracę kreatywną odnajdą się w takich obszarach jak HR, komunikacja, prawo czy IT. Jeśli kandydat jest przebojowy, otwarty na rozwój, zorientowany na cele, w naturalny sposób buduje relacje i lubi nowe wyzwania – my znajdziemy dla niego miejsce praktycznie w każdym miejscu organizacji.

– „Wypalenie zawodowe” to problem, z którym mierzy się każde przedsiębiorstwo. Właściwa motywacja i komunikacja na linii pracownik – przełożony to skuteczne antidotum. Jak ta sfera wygląda w Państwa firmie?

– Z naszej perspektywy kluczem jest odwdzięczenie się zaangażowanym pracownikom możliwością rozwoju. Dlatego promujemy rekrutacje wewnętrzne, rotacje pracowników między biurami, jak również odpowiadamy na indywidualnie sygnalizowane nam potrzeby. W efekcie nasi pracownicy wiążą się z nami na lata próbując swoich sił w różnych obszarach biznesowych. W tej chwili średni staż pracy to 7 lat, a dla wielu z naszych pracowników praca w ERGO Hestii jest ich pierwszym miejscem pracy w karierze zawodowej w ogóle, dlatego robimy tak dużo, aby właśnie tutaj wykorzystywali swój potencjał. Jedną z dróg, którą wybraliśmy, jest wsparcie liderów zespołów w kierunku inspirowania innych do stawania się każdego dnia lepszą wersją siebie.

– Jak zatem będzie wyglądać najbliższy rok dla ERGO Hestii jako Solidnego Pracodawcy?

– Najbliższy rok to dla nas kolejny rok konsolidacji pracowników wokół ważnych dla nas wartości – troski, dialogu, aktywnej odpowiedzialności. To czas, w którym planujemy działania na przyszłość. Dążymy do tego, aby dla naszych pracowników ERGO Hestia nadal oznaczała optymalne miejsce do codziennej pracy i rozwoju, gdzie każdy będzie mógł spełniać się zawodowo. Wierzymy, że dzięki temu ich zaangażowanie i motywacja pracowników do zapewniania naszym klientom najwyższego standardu ochrony będą nieustannie rosły.

You may also like...