sr2logo
Pracodawca, z którym warto tworzyć przyszłość - Strony Rynku

Pracodawca, z którym warto tworzyć przyszłość

Firma Inoutic jest częścią grupy Deceuninck – jednego ze światowych liderów producentów systemów profili okiennych i drzwiowych z tworzyw sztucznych oraz systemów budowlanych, które cechuje nowoczesna stylistyka i energooszczędność.  Grupa Deceuninck istnieje na globalnym rynku od 80. lat prowadząc działalność w 91 krajach, zatrudniając ok. 3700 pracowników.

P8olski oddział firmy zlokalizowany w podpoznańskim Jasinie funkcjonuje od 1993 roku, aktualnie zatrudniając ponad 350 wysoko wykwalifikowanych praconików, co stanowi wzrost zatrudnienia o 30 % w stosunku do roku 2016. Z uwagi na rosnące znaczenie fabryki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz zwiększoną sprzedaż, zatrudnienie nadal będzie wykazywać tendencję wzrostową.

Atrakcyjny pracodawca o rosnącej pozycji rynkowej

Polityka personalna oraz rozwój firmy to dwa główne założenia, na których opiera się sukces firmy Inoutic, którą w latach 2016-2017 dwukrotnie odznaczono tytułem Solidnego Pracodawcy Roku.
Tytuł ten potwierdza utrzymanie wysokich standardów działania firmy, która umożliwia pracownikom indywidualny rozwój oraz ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych, poprzez liczne formy kształcenia, takie jak: szkolenia wewnętrzne w ramach Regionu CE, szkolenia wdrożeniowe, szkolenia specjalistyczne, e-learning, szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe, coachingi indywidualne oraz kursy językowe.
Wśród alternatywnych form rozwoju kompetencji pracowników firma wymienia zamknięte projekty szkoleniowe, których program został uszyty na miarę po wcześniejszym zbadaniu potrzeb szkoleniowych np. Akademia Lidera.
6Firma Inoutic jest atrakcyjnym pracodawcą nie tylko ze względu na dobre warunki pracy, które oferuje ale przede wszystkim z powodu rosnącej pozycji rynkowej. – Naszym celem jest ekspansja na kolejne rynki. Działamy już w większości krajów europejskich, w 2015 r. rozpoczęliśmy sprzedaż na rynku rumuńskim, w 2016 r. w Bułgarii, a w planach mamy kolejne państwa. Równolegle rozwijamy rozwiązania e-biznesowe, których celem jest dotarcie do jak największej grupy osób planujących zakup okien. Chcemy pokazać, że wyprodukowane
z naszych profili okna i drzwi wyróżniają się nowoczesną stylistyką i są energooszczędne. Rozwijamy się i przyjmujemy na pokład nowych pracowników. Myślę, że jesteśmy pracodawcą, z którym warto wiązać przyszłość – mówi Artur Paździor, dyrektor zarządzający.

Inoutic nie zwalnia tempa

Dynamiczny rozwój firmy jest efektem poszerzenia zasięgu działania poznańskiego Centrum Dystrybucji o kolejne kraje, podwojenia mocy produkcyjnych foliowania (proces nakładania folii dekoracyjnych na profile okienne) oraz uruchomienia mieszalni (przygotowanie surowców).
Dzięki powstaniu tej nowoczesnej linii mieszającej firma zwiększyła swoją elastyczność produkcyjną oraz zapewniła stabilność procesu produkcyjnego.
W przyszłym roku o firmie Inoutic będzie jeszcze głośniej, a wszystko to za sprawą dwóch nowych produktów, które zrewolucjonizują sposób myślenia o oknach i roletach okiennych. Premiera nowości będzie miała miejsce w marcu 2018 r. na targach Fensterbau w Norymberdze.


 

„Bardzo ucieszyła mnie informacja o zdobyciu przez Inoutic/Deceuninck tytułu Solidnego Pracodawcy, bowiem jest to obiektywne potwierdzenie tego, co miałem okazję zaobserwować przez ostatnie miesiące pracy w firmie. Fakt, że przedsiębiorstwo zasłużyło na ten tytuł drugi rok z rzędu tylko umacnia w przekonaniu, że inwestowanie w rozwój pracowników nie jest tylko propagandowym hasłem, lecz przekłada się na realne korzyści zarówno osobiste, jak i zawodowe. Uważam, że tytuł Solidnego Pracodawcy nadany przez kapitułę to tylko połowa wyróżnienia. Druga część tego zaszczytu to potwierdzenie przez nas, jako pracowników, że firma skutecznie działa w zakresie kryteriów, które były brane pod uwagę w konkursie.”
Zastępca kierownika foliowania, Krzysztof Turek

„Inoutic/Deceuninck Solidnym Pracodawcą Roku 2017 – informację tę przyjąłem z dużym zadowoleniem i ogromną dozą satysfakcji. Tym bardziej, że nie jest to pierwszy raz, kiedy moja firma może poszczycić się tym tytułem, a to już coś znaczy. Na przełomie lat w Inoutic/Deceuninck wiele się wydarzyło na korzyść niejednego obszaru m.in. rozwój osobisty, system motywacyjny, czy wytyczanie ścieżki kariery pracowników. Dynamika rozwoju, i co za tym idzie zatrudnienia, jaką osiągnęła marka, naprawdę robi wrażenie. Warunki socjalne, a w tym system benefitów, oraz wzrost wynagrodzeń pokazują, że dobro pracownika to priorytet. Dla mnie praca dla Inoutic /Deceuninck to kreowanie stabilnej przyszłości pod szyldem firmy, której wartości doceniają najlepsi”.
Brygadzista magazynu, Sebastian Gałęcki

You may also like...