sr2logo
PEKAES ponownie wyróżniony - Strony Rynku

PEKAES ponownie wyróżniony

Działania Grupy PEKAES w zakresie polityki HR zostały kolejny raz docenione w ogólnopolskim programie dla firm, którego celem jest wybór najlepszych pracodawców w kraju. PEKAES otrzymał prestiżowy tytuł − Solidny Pracodawca 2019.

1

Dbałość o rozwój kompetencji pracowników, atmosferę w miejscu pracy, ale także zaangażowanie we współpracę z kluczowymi uczelniami kształcącymi przyszłych logistyków − oto główne filary składające się na politykę personalną PEKAES. Przyznany firmie już po raz czwarty tytuł Solidny Pracodawca jest potwierdzeniem klarowności oraz rzetelności działania PEKAES w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi i polityki kadrowej.

– Cieszymy się bardzo z przyznania Grupie PEKAES godła Solidnego Pracodawcy 2019! To ogromne wyróżnienie. Warunki pracy, ścieżka kariery i awansu, polityka rozwoju pracowników mają dla nas kluczowe znaczenie. W grudniu ub. roku świętowaliśmy okrągły jubileusz 60 lat działalności na rynku! Jesteśmy dumni z pracy w firmie z tradycjami, a naszą misją jest dokładanie starań, aby praca w PEKAES była nie tylko satysfakcjonująca, ale również by stanowiła dla każdego pracownika impuls do rozwoju osobistego. Naszą rolą jest wspierać zespoły i dostarczać odpowiednich narzędzi – stwierdza Katarzyna Zalewska, dyrektor personalna PEKAES.

Grupa PEKAES, jeden z czołowych operatorów logistycznych w kraju, zatrudnia ponad 1100 osób. Firma dokłada starań, aby każda zatrudniona osoba czuła się ważnym ogniwem w całej organizacji. Jak firmie udaje się to osiągnąć? PEKAES inicjuje i wdraża kompleksowe projekty, które umożliwiają pracownikom podnoszenie kwalifikacji i rozwój. Jednym z nich jest Akademia Rozwoju PEKAES. W jej skład wchodzą: Akademia Kompetencji, Akademia Sprzedaży i Obsługi Klienta, Akademia Mentor i Trener w Terminalu oraz Akademia Zarządzania. Projekty, które szczególnie wyróżniają firmę na rynku, to Akademia Mentor i Trener oraz Akademia Kompetencji. Do udziału w Akademii Mentor i Trener zaproszono osoby zatrudnione w terminalach logistycznych PEKAES, które chcą nabyć kompetencje do pełnienia roli trenera. Z kolei w ramach Akademii Kompetencji na szkolenie może zgłosić się każdy pracownik, który w uzgodnieniu ze swoim przełożonym uzna, że szkolenie jest dla niego wartościowe pod względem wykonywanej pracy czy rozwoju osobistego.

Poza bogatą ofertą szkoleniową, PEKAES oferuje również swoim pracownikom Strefę Benefitów PEKAES, a w niej między innymi karty zniżkowe na paliwo, karty SIM do prywatnego użytku, opiekę medyczną z możliwością rozszerzenia jej na pozostałych członków rodziny, ubezpieczenie na życie w czterech wariantach do wyboru, czy dofinansowanie do sportu i rekreacji w postaci kart MultiSport.

Follow by Email
LinkedIn
Share