sr2logo
Tarczyński – firma, która nie boi się inwestować w rozwój - Strony Rynku

Tarczyński – firma, która nie boi się inwestować w rozwój

W dobie cięcia wydatków przez firmy spółka Tarczyński S.A. pozostaje wierna swoim wartościom i nie wpisuje się we współczesne trendy budżetowe zakładające optymalizację przez oszczędzanie. Dlatego też zdobyty kolejny raz z rzędu tytuł Solidnego Pracodawcy Roku nie dziwi nikogo – ani pracowników, którzy pozostają z firmą na długie lata, ani kontrahentów, których grono systematycznie się powiększa, ani konsumentów, którzy produkty tej marki znają i nagradzają w corocznych plebiscytach jakości. I tak już od 30 lat.

Co kryje się za sukcesem spółki? Można tu wskazywać wiele czynników. Nie sposób tu pominąć wspaniałej tradycji i 30 lat doświadczenia. Tarczyński S.A. to firma rodzinna założona w 1989 roku przez Jacka i Elżbietę Tarczyńskich, która dzisiaj jest jednym z liderów na rynku przetwórstwa mięsnego i niekwestionowanym liderem w kategorii kabanosów.

Kluczowym punktem w rozwoju firmy była budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Ujeźdźcu Małym. Jego otwarcie pozwoliło na skuteczne wdrożenie zaplanowanych w długofalowej strategii firmy działań. Firma świadoma jest, że aby się rozwijać, należy inwestować. I tych inwestycji się nie boi. Dotyczy to zarówno sfery produkcyjnej i technologicznej, jak i działań mających wpływ na dalszy rozwój osobisty i zespołowy zatrudnianych pracowników.

Doskonale skrojona polityka personalna zakłada przede wszystkim stały rozwój ich kwalifikacji. Firma Tarczyński S.A. zatrudnia specjalistów, zapewniając niemal wszystkim umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie z możliwością awansu finansowego i kompetencyjnego, a także imponujący pakiet szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych.

Mówimy tu o szkoleniach pozwalających zdobywać nowe umiejętności i rozwijać te już posiadane, o warsztatach i dodatkowych kursach językowych, a także o szkoleniach certyfikowanych. Jest ich tak dużo, że trudno jest wymieniać tu choćby te najważniejsze, ale warto wyróżnić przynajmniej kilka: Akademia Zarządzania Tarczyński S.A., W Paczce Siła, Wdrożenie narzędzi LEAN-5S, VSM i VSD Mapowanie i Projektowanie Strumienia Wartości, Organizacja i Optymalizacja Gospodarki Magazynowej, I stopnia Kurs podstaw rachunkowości, SQL w Oracle dla zaawansowanych, a także szkolenia dla Asystentek Zarządu oraz z pierwszej pomocy.

Co roku firma poszerza ten – i tak już imponujący – pakiet możliwości. Na rok 2019 przewidziano: cykl szkoleń „Diploma in. Professional Marketing”, „Podstawy Lean Management” oraz „Kazien, rozwiązywanie problemów”, a także w związku z wdrożeniem systemu SAP (najbardziej zaawansowanego i profesjonalnego systemu na rynku) cykl szkoleń z tego zakresu, m.in. SAP BO – szkolenie 3-poziomowe. Przygotowano dodatkowo szereg szkoleń dla Pionu Technicznego m.in. „Programowanie sterowników logicznych Siemens Simatic s7-1500 w TIA Portal”, „Siemens Simatic s7 300/400 EMT – SYSTEMS”, „Zarządzanie Utrzymaniem Ruchu zgodne z TPM oraz TOC”, „Solid Edge”, „Zarządzanie Utrzymaniem Ruchu zgodne z TPM – poziom 2”.

Poza klasycznymi szkoleniami i kursami certyfikowanymi firma obecnie prowadzi Gemba Coaching/Sesje Lean Leadership – indywidualne wsparcie poprzez zewnętrznego konsultanta/mentora, którego celem jest inspirowanie do wdrażania zmian dotyczących jakości zarządzania oraz wykorzystywania nowych umiejętności do optymalizacji procesów. Wreszcie pracodawca wspiera także dodatkową edukację swoich pracowników finansując na ich wniosek studia, m.in. na uniwersytetach we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie czy Łodzi.

Oprócz inwestycji w rozwój Tarczyński S.A. inwestuje również w podnoszenie komfortu pracowników – służy temu m.in. równie bogaty system motywacyjny. Oprócz benefitów finansowych, na które składa się cykliczne podnoszenie wysokości wynagrodzeń czy premie uznaniowe, roczne, indywidualne, firma zapewnia świadczenia socjalne, jak bony świąteczne, paczki, dofinansowanie wypoczynku, imprezy kulturalne i sportowe czy bilety na koncerty itp.

Do tego dochodzi prywatna opieka medyczna, grupowe ubezpieczenie i pakiet Multisport. Ale to nadal nie koniec: Tarczyński S.A. zapewnia też m.in. bezpłatną stołówkę oraz dojazdy do pracy. Przy tym wszystkim firma stwarza przyjazne warunki zatrudnienia dla różnych grup zawodowych i wiekowych. Na przeszło tysiąc pracowników 144 to doświadczeni pracownicy w wieku 50+. Zatrudniane są osoby niepełnosprawne, a wielu pracowników korzysta ze świadczeń rodzicielskich.

Bogaty system motywacyjny, praca z nowoczesnymi technologiami, współtworzenie marki doskonale znanej nie tylko w całej Polsce, ale i w wielu państwach Europy, czy w Stanach Zjednoczonych i wreszcie zdrowa atmosfera oraz coraz lepsze perspektywy na przyszłość – to tylko niektóre z powodów, dla których rotacja w firmie niemal nie istnieje. Spółka Tarczyński od lat cieszy się zaufaniem pracowników, którego symbolicznym odzwierciedleniem jest zdobywany co roku tytuł Solidnego Pracodawcy Roku.

Follow by Email
LinkedIn
Share