sr2logo
Pewnie patrzymy w przyszłość - Strony Rynku

Pewnie patrzymy w przyszłość

Firma Onninen jest liderem w sprzedaży materiałów instalacyjnych. Od ponad 100 lat łączy profesjonalistów wielu branż technicznych. We wrześniu otrzymała tytuł Solidnego Pracodawcy, co zbiega się z 25-leciem działalności spółki w Polsce. Za sukcesem firmy zawsze stoją ludzie – zaangażowani, profesjonalni i pełni pasji, którzy najbardziej skuteczni są kiedy wspiera ich solidny pracodawca. Co to znaczy w praktyce, szczególnie w dobie pandemii COVID-19? Zapytaliśmy o to pracowników Onninen.

Bez nazwy-1

Anna Warecka, Dyrektor HR: – Na czas pandemii Zarząd postawił sobie dwa cele: zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i zachowanie płynności funkcjonowania. Podjęliśmy działania chroniące zdrowie, ale zadbaliśmy też o komfort emocjonalny poszerzając pakiet medyczny o konsultacje psychologiczne. Firmy tną wydatki, obniżają wynagrodzenia, a nawet redukują zatrudnienie. Jesteśmy jedną z nielicznych firm, która w tym ciężkim okresie zdecydowała się dokonać przeglądu wynagrodzeń pod kątem podwyżek. Dzięki temu, że mamy solidnych pracowników klienci nam ufają i wracają do nas. Jesteśmy dumni z zespołu Onninen. Przechodzimy ten trudny czas odważnie i razem.
Natalia Potapova, specjalista ds. danych produktowych: – Onninen zaczynał od małego interesu rodzinnego. Dziś jest międzynarodowym graczem i zatrudnia ponad 3 tys. osób. Dla Onninen najważniejsi byli i pozostają ludzie, co można odczuć nie tylko przy rozmowach rozwojowych, ale przez cały rok. Firma oferuje programy sportowe i językowe, ubezpieczenie medyczne i indywidualne podejście do personelu. Model pracy jest dostosowywany do zmieniających się warunków. Mamy poczucie bezpieczeństwa i pewnie patrzymy w przyszłość. Jesteśmy wdzięczni za to Onninen!
Marek Bińczak, PH: – Wraz z pandemią pojawiło się wiele niewiadomych. Firmy były zmuszone do redukcji etatów, a nawet do zamknięcia działalności. Nasza organizacja od początku walczyła, aby utrzymać stan zatrudnienia. Myślę, że nasza pozycja na rynku jeszcze bardziej się umocniła. Nie jest dla mnie zaskoczeniem, że firma dostała tytuł Solidnego Pracodawcy 2020. Jest to potwierdzenie, że nie muszę się bać o swoje stanowisko. Daje mi to komfort psychiczny, który nie każdy ma w tym zwariowanym roku. Pracuję w stabilnej firmie i póki co nigdzie się nie wybieram.