sr2logo
CEWE – lider w branży fotograficznej Pracodawcą Roku - Strony Rynku

CEWE – lider w branży fotograficznej Pracodawcą Roku

zxcxzczxccxCEWE sp. z o.o. należy do największego samodzielnego koncernu fotograficznego w Europie CEWE Stiftung & Co. KGaA.  Jest obecne w 24 krajach, gdzie zatrudnia się ok. 3200 pracowników. W Polsce CEWE działa od 1992 roku zatrudniając 331 osób. Oferują szeroką gamę unikalnych fotoproduktów i fotoprezentów, a flagowym produktem jest oczywiście CEWE FOTOKSIĄŻKA, która jest numerem 1 w swojej kategorii w całej Europie. Wynika to między innymi z faktu, iż zaufało im już 70 milionów klientów. W samej Polsce CEWE posiada ponad 40 salonów CEWE FOTOJOKER ze sprzętem oraz usługami fotograficznymi, z flagowym salonem w Westfield Arkadia w Warszawie.  

CEWE ma swoją główną siedzibę w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie w laboratorium codziennie produkowanych jest setki tysięcy CEWE Fotoproduktów zarówno na rynek lokalny, jak i zagraniczny. Będąc liderem na rynku, firma nieustannie się rozwija. W ostatnim roku zwiększyła powierzchnię produkcyjną dobudowując halę o powierzchni 3 tys. m2. Zainwestowano w nowoczesny sprzęt, zapewniający pracownikom większy komfort pracy oraz pozwalający na zwiększenie produkcji i zatrudnienia. Co więcej, CEWE w Polsce, jako jedyne w koncernie europejskim, produkuje Fotoobrazy na drewnie, CEWE FOTOKSIĄŻKĘ Kids oraz ceramikę. 

CEWE przykłada także dużą wagę do relacji z pracownikami. Oni sami w ankietach podkreślają rodzinną, przyjazną atmosferę oraz dobre warunki pracy w firmie. Oprócz szkoleń, pracownikom oferowane są także dodatkowe ubezpieczenia, pakiety zdrowotne i medyczne, program PPE oraz dofinansowanie nauki języków obcych i posiłków. Wynikiem tych starań jest nagroda ponowne wyróżnienie Solidnym Pracodawcą 2020 oraz Solidnym Pracodawcą branży fotograficznej 2020. Jest to wyjątkowe wyróżnienie przyznawane najlepszym markom i pracodawcom w Polsce. Nagroda ta ma szczególne znaczenie w roku 2020, ze względu na COVID-19. Mimo pandemii CEWE pozostaje prężnie działającą i silną firmą. Jednocześnie dbając o bezpieczne warunki pracy w tym trudnym okresie.

Firma doceniana jest zarówno za swoje produkty, jak i za kulturę i organizację pracy, którą pielęgnuje na co dzień. Efektem tego są liczne wyróżnienia i nagrody. W tym roku CEWE otrzymało już po raz czwarty nagrodę TIPA World Awards, przyznawaną przez globalnych, niezależnych ekspertów w branży fotograficznej. Tym razem doceniona została CEWE FOTOKSIĄŻKA z okładką lnianą i z ekoskóry. Po raz kolejny CEWE zostało docenione w badaniu Superbrands – największym w Polsce konsumenckim badaniu siły i wizerunku marki. Czwarty rok z rzędu fotoprodukty CEWE zostały także wyróżnione Godłem Konsumenckiego Lidera Jakości.

Istotny dla firmy jest zrównoważony rozwój, dlatego produkty wykonywane są w sposób przyjazny dla środowiska, neutralny dla klimatu i posiadają certyfikat FSC.  Od wielu lat CEWE prowadzi szereg działań w obszarze CSR. 

Follow by Email
LinkedIn
Share