sr2logo
Firma to przede wszystkim ludzie - Strony Rynku

Firma to przede wszystkim ludzie

Pandemia i związane z nią wyzwania to trudny okres dla nas wszystkich, nie tylko dla pracowników, ale również dla pracodawców. Firma Tokai COBEX Polska dokłada wszelkich starań, by zatrudnione osoby czuły się bezpiecznie, żyły zdrowo i były pozytywnie zmotywowane do pracy. Mimo trudnych czasów związanych z pandemią, przedsiębiorstwo działa tak, by zapewnić swoim pracownikom dobre i bezpieczne warunki pracy, potwierdzeniem tego jest niedawno przyznany certyfikat Solidny Pracodawca Roku. 

1– Załoga Tokai COBEX Polska to wykwalifikowani pracownicy, z których większość związana jest z naszymi zakładami w Raciborzu czy Nowym Sączu od lat, a nawet pokoleń. Rotacja pracowników spowodowana jest głównie ze względów emerytalnych czy zmianą miejsca zamieszkania. Odejścia z innych powodów to pojedyncze przypadki. Firmę tworzą ludzie i to oni są najcenniejszym zasobem – mówi Beata Rembierz, Dyrektor Personalny Tokai COBEX Polska.

System motywacyjny dla pracowników

Tokai COBEX Polska wspiera swoich pracowników na wielu płaszczyznach. Zatrudnieni mogą liczyć m.in. na bardzo dobre warunki płacowe (powyżej średniej rynkowej), systemy premii, nagród, gratyfikacji i dodatków czy wyższy dodatek nocny oraz wynagrodzenie chorobowe, płatne 100 proc. Ponadto firma oferuje bogaty pakiet opieki medycznej, profilaktykę antycovidową, program well-being, rozbudowany i indywidualny system onboardingowy, wyjazdowe seminaria dla nowych pracowników. W dobie pandemii przedsiębiorstwo umożliwia pracownikom pracę zdalną bez limitu dni (dla tych osób, które mogą z takiej opcji skorzystać).

Przedsiębiorstwo dba o to, aby zatrudnione osoby miały możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji zarówno poprzez szkolenia, jak i uzupełnianie edukacji, są to m.in., szkolenia językowe, specjalistyczne, coaching, mentoring jak również dofinansowanie do uzupełnienia edukacji na każdym etapie – od edukacji oświatowej, poprzez studia wyższe na studiach podyplomowych czy MBA kończąc. Istotnym elementem całego systemu szkoleń jest jego dostępność oraz jasne i przejrzyste zasady.

Firma oferuje również bogaty pakiet socjalny, w którego skład wchodzą m.in.: karta MultiSport, karty przedpłacone, świąteczne paczki dla dzieci, dofinansowanie do wypoczynku dzieci, dofinansowanie do wypoczynku organizowanego we własnym zakresie, pożyczka, wczasy i wycieczki. Z zasobów funduszu mogą korzystać zarówno pracownicy, jak i emeryci spółki. Jest to kolejny element dbałości o pracownika, w tym również emerytowanego.

Program Szczęśliwy Pracownik

W trosce o dobre samopoczucie i szeroko pojęty well-being osób zatrudnionych w Tokai COBEX Polska został uruchomiony program „Szczęśliwy Pracownik”. Składają się na niego cykliczne webinary prowadzone przez wykwalifikowanego psychologa, biblioteczka z książkami o tematyce dotyczącej kryzysu, stresu, samorozwoju czy też wychowania dzieci oraz poradniki dotyczące tematów związanych z dbaniem o zdrowie psychiczne i samopoczucie.

– Uzyskanie tytułu Solidny Pracodawca to dla nas zobowiązanie do dalszego rozwoju oraz motywacja do kontynuowania rozpoczętych już działań. Dołożymy wszelkich starań, aby Tokai Cobex Polska sp. z o.o. była zawsze pracodawcą pierwszego wyboru – komentuje Beata Rembierz.