sr2logo
Przełomowa technologia w produkcji olejów Shell Helix Ultra - Strony Rynku

Przełomowa technologia w produkcji olejów Shell Helix Ultra

4Rewolucyjna Technologia Shell PurePlus wykorzystywana w nowej linii olejów Shell Helix Ultra jest efektem ponad 40. lat pracy inżynierów i ekspertów Shell. Technologia umożliwia wytwarzanie krystalicznie czystej bazy olejowej z gazu ziemnego (gas-to-liquid, GTL). Baza olejowa stanowi od 75 do 90 proc. oleju silnikowego – w zależności od jego formulacji, ma zatem decydujący wpływ na jego jakość. Środki smarne oparte na olejach bazowych wytwarzanych w Technologii Shell PurePlus pozbawione są praktycznie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej, co pozwala utrzymać najwyższe parametry eksploatacyjne silnika1.

Co wyróżnia tę innowację na rynku? Oleje Shell Helix Ultra wytwarzane w Technologii Shell PurePlus charakteryzują się bardzo wysokim wskaźnikiem lepkości oraz niską temperaturą płynięcia  umożliwiającą niezawodne smarowanie zarówno w wysokich temperaturach otoczenia, jak również w temperaturach sięgających nawet do -40˚C. Nowe oleje Shell Helix mają też wyjątkowo niską lotność i są odporne na utlenianie. Wszystkie te właściwości przekładają się na wymierne korzyści dla silnika zapewniając skuteczniejsze oczyszczanie, wydłużenie jego żywotności oraz zmniejszenie zużycia paliwa i oleju. Niższe zużycie wynika z mniejszego tarcia między elementami silnika, które pracują z mniejszymi oporami, dzięki temu spalają mniejszą ilość paliwa. W przypadku wybranych olejów Shell Helix Ultra w Technologii Shell PurePlus zużycie paliwa może być mniejsze nawet o 3%2.
Technologia Shell PurePlus jest doceniana zarówno przez kierowców, jak i ekspertów. Otrzymała tytuł Innowacji Roku 2014 w konkursie organizowanym przez „Forum Biznesu”. Kapituła konkursu doceniła nowatorskie podejście Shell oraz użyteczność i szeroki wachlarz korzyści wynikających z zastosowania tej technologii w produkcji olejów silnikowych. Oleje silnikowe Shell Helix otrzymały również certyfikat „Produkt Optymalny” w plebiscycie „Price Quality”, w kategorii Motoryzacja – samochody, części, eksploatacja – oleje silnikowe. Ponadto, oleje silnikowe Shell Helix Ultra Professional opracowane z wykorzystaniem Technologii Shell PurePlus zostały wyróżnione godłem Laur Konsumenta w kategorii Odkrycie Roku 2014 w ogólnopolskim badaniu konsumenckim. Dodatkowo marka i portfolio produktów Shell Helix otrzymały prestiżowy tytuł Laur Konsumenta – Grand Prix 2015.

1 Na podstawie testu tworzenia się szlamu Sequence VG przeprowadzonego na oleju SAE 0W-40. 2 Na bazie testu M111 FE porównującego z innymi olejami. Zmniejszone zużycie paliwa wynosi od 1,7% do 3% w zależności od rodzaju pojazdu i oleju (na przykład przy zastosowaniu oleju Shell Helix Ultra Professional AF 5W-30 wynosi do 3%).