sr2logo
Design – nowe kryterium wyboru okien - Strony Rynku

Design – nowe kryterium wyboru okien

5– Marka Vetrex coraz mocniej stawia na design. Czy energooszczędność stolarki przestała już interesować inwestorów?

– W świetle norm europejskich, które co kilka lat ulegają zaostrzeniu, energooszczędność okien staje się wymogiem obowiązującym wszystkich budujących. Od 2017 roku maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła dla okien wynosić będzie Uw=1,1 W/m2*K, a od 2021 – Uw=0,9 W/m2*K. Dla wielu inwestorów ciepłochronność jest oczywistą, wręcz podstawową cechą stolarki, która w Vetrex jest standardem. Od systemów okiennych w klasie premium klienci oczekują jednak znacznie więcej. Stolarka dla wymagających inwestorów musi charakteryzować się nie tylko doskonałymi parametrami w zakresie energooszczędności, ale też wyróżniać się pod innymi względami. W Vetrex stawiamy więc również na atrakcyjny design.

– Czy w takiej sytuacji dla polskich inwestorów najważniejszym kryterium wyboru rozwiązania stały się kwestie estetyki?

– Okna to często najbardziej dekoracyjny element budynku, dlatego estetyka stolarki zawsze była ważna zarówno dla polskich, jak i dla zagranicznych inwestorów. Eksportujemy nasze okna do Niemiec, Francji, Włoch i innych krajów. W każdym z nich budujący zwracają uwagę na walory estetyczne naszych rozwiązań: ciekawe rozwiązania konstrukcyjne, stylowe detale podkreślające ekskluzywność systemów, staranne wykończenie i szeroką paletę barw. Aż 80% naszych klientów zamawia stolarkę w kolorze. Design to jednak nie tyko estetyka. Dobre wzornictwo z definicji łączy w sobie atrakcyjność wizualną i komfort użytkowania. Nasze rozwiązania konstruowane są w taki sposób, aby przede wszystkim dobrze służyć nabywcom: charakteryzować się ergonomią, trwałością i bezpieczeństwem.

– Jakie rozwiązania łączące praktyczność i estetykę można znaleźć w ofercie Vetrex?

– Naszym najnowszym produktem z linii designerskiej jest system V82 Modern Design, który został uznany Odkryciem Roku w konkursie Laur Klienta 2015. Okno to wyróżnia się charakterystyczną budową ramy i specyficznym montażem. Przeszklenia wykonane na bazie tego rozwiązania sprawiają wrażenie praktycznie bezramowych i prezentują się widowiskowo, zwłaszcza w projektach architektonicznych utrzymanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Dodatkowo, dzięki swojej konstrukcji oraz dedykowanej metodzie montażu – za warstwą ocieplenia, system uzyskuje fenomenalne parametry izolacyjności termicznej. Z powodzeniem może więc być stosowany nie tylko w budynkach energooszczędnych, ale również pasywnych.

– Skąd czerpiecie Państwo inspirację przy opracowywaniu nowatorskich rozwiązań?

– Pomysłów do tworzenia nowych systemów najczęściej dostarczają sami inwestorzy. Słuchamy naszych klientów i projektując nowe rozwiązania staramy się, aby odpowiadały one na ich realne potrzeby. Uważnie obserwujemy też trendy architektoniczne, aby nasze systemy dobrze komponowały się z estetyką projektów i spełniały wymagania techniczne dla danych budynków, pozwalając na uzyskanie założonych przez ich twórców efektów estetycznych. Dzięki temu nasze nowości produktowe błyskawicznie zdobywają zainteresowanie wśród inwestorów.

– Jakich rozwiązań poszukują obecnie inwestorzy? Które trendy będą trwać i jak wpisuje się w nie Państwa oferta oraz plany rozwoju portfolio produktów?

– Dużym zainteresowaniem inwestorów cieszą się różnego rodzaju przeszklenia wielkogabarytowe np. przesuwne drzwi tarasowe, czy fasady ciągnące się przez kilka kondygnacji budynku, stąd rosnące zainteresowanie systemami aluminiowymi umożliwiającymi wykonanie konstrukcji o imponujących rozmiarach. Inwestorzy podejmują się realizacji coraz ambitniejszych przeszkleń, co daje silne podstawy, aby założyć, że moda na tego rodzaju okna obowiązywać będzie jeszcze przez dłuższy czas. W portfolio Vetrex dostępnych jest wiele rozwiązań dostosowanych do wykonywania spektakularnych przeszkleń wielkogabarytowych, które jednocześnie zapewniają komfort użytkowania i doskonałe parametry m.in. w zakresie izolacji termicznej i akustycznej. Kolejne nasze produkty opracowywane będą zgodnie z tym samym kluczem: pierwszorzędny design przy zachowaniu jak najkorzystniejszych właściwości ciepłochronnych i użytkowych.