sr2logo
Zaufanie, które procentuje - Strony Rynku

Zaufanie, które procentuje

6Od przeszło 23 lat Pioneer Pekao TFI dba o właściwy kierunek inwestycji swoich klientów. Przyznane – po raz trzeci z rzędu – złote godło w plebiscycie Laur Klienta 2015 to potwierdzenie wysokiej jakości produktów oraz uznania wśród konsumentów.

Wiedza poparta doświadczeniem

Wiedza na temat oczekiwań klientów funduszy Pioneer oraz profesjonalne podejście do wykonywanych zadań przełożyły się na zaufanie największej, bo aż półmilionowej liczby klientów indywidualnych w Polsce.
– Wiemy, że zaufanie buduje się latami, dlatego w swojej codziennej pracy czerpiemy z blisko 90. lat doświadczeń Grupy Pioneer w zarządzaniu funduszami. Mamy świadomość, że rynki podlegają okresowym wahaniom, dlatego nasz horyzont inwestycyjny wynosi kilka, a nawet kilkanaście lat. Wierzymy, że tylko systematyczność i cierpliwość mogą przynieść określone efekty – przekonuje Krzysztof Lewandowski, prezes zarządu Pioneer Pekao TFI.

Szeroka oferta

Polacy coraz śmielej inwestują w fundusze. – W zeszłym roku wartość aktywów zgromadzonych w funduszach inwestycyjnych przekroczyła 200 mld złotych. Wraz ze wzrostem zainteresowania tą formą inwestowania, rosną wymagania klientów. Jesteśmy gotowi im sprostać. Uważnie obserwujemy trendy rynkowe, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostosować naszą ofertę do oczekiwań i potrzeb klientów – podkreśla Krzysztof Lewandowski. Dzięki systematycznie poszerzanej ofercie funduszy, Pioneer daje możliwość inwestowania na światowych rynkach kapitałowych. Zapewnia różnorodność inwestycyjną zarówno pod względem geograficznym, jak również instrumentów finansowych. Tylko w ostatnim czasie utworzył dwa subfundusze – pierwszy z ekspozycją na amerykański rynek akcji, a drugi inwestujący w różne instrumenty finansowe, mający na celu generowanie stabilnych i regularnych dochodów.

Odpowiedzialnie o emeryturze

Pioneer Pekao TFI od początku swojej działalności podkreślał zasadność indywidualnego gromadzenia środków na przyszłą emeryturę. Posiada gotowe programy oszczędnościowe, oparte na własnych funduszach inwestycyjnych, takie jak Program Pioneer IKZE czy Program Pioneer IKE, które poza ustawowymi ulgami podatkowymi oferują także dodatkowe korzyści. Od wielu lat w ofercie Pioneera znajduje się również szereg programów pozwalających na oszczędzanie w średnim i długim horyzoncie czasowym.

W trosce o zadowolenie klientów

Grupa Pioneer jest instytucją globalną działającą na lokalnych rynkach, obecną w 28. krajach i zatrudniającą ponad 2000 pracowników na całym świecie. Od 1928 roku podejmuje działania na rzecz powiększania i dbania o aktywa klientów. – Myśląc o swojej przyszłości, warto zaufać sprawdzonemu i doświadczonemu partnerowi. Od początku naszej działalności jesteśmy wierni naszej filozofii inwestowania, w której stawiamy na długoterminowe efekty naszych rozwiązań finansowych. Zaufało nam już ponad pół miliona osób. Ich zadowolenie jest dla nas największą wartością, o czym świadczy przyznane nam wyróżnienie. Jest ono dla nas dużą satysfakcją, ale także impulsem do dalszego, intensywnego działania – dodaje Krzysztof Lewandowski.