sr2logo
Odkryj rewolucję w bankowości - Strony Rynku

Odkryj rewolucję w bankowości

Aion Bank to pierwszy w pełni cyfrowy bank oparty na modelu subskrypcyjnym. W Polsce wystartował z planem trzech kont bankowych, w tym z w pełni darmowym kontem Light. Oferuje wysoko oprocentowane konta oszczędnościowe – nawet 1,5% rocznie, nielimitowany dostęp do inwestowania na całym świecie, przewalutowania po kursie międzybankowym, bez dodatkowego spreadu i prowizji. Bankowość jest oparta na jasnych zasadach, bez skomplikowanych zapisów umów i ograniczeń.

W promocji na start, użytkownicy zakładający konto Light dostaną darmowe wypłaty z bankomatów do końca listopada, a osoby wybierające plan Smart lub All-Inclusive pierwszy miesiąc gratis.

Konto za prawdziwe 0 zł

Dzisiejszy konsument poszukuje wartościowych usług finansowych, a nie kolejnej, tradycyjnej instytucji bankowej. Z konta może skorzystać każdy kto chce mieć w pełni cyfrowy dostęp do bankowości, z poziomu aplikacji mobilnej na smartfonie. Dotyczy to również osób, które posiadają główne konto w tradycyjnym banku ale nadal szukają korzystnych usług finansowych bez zbędnych prowizji, limitów i ograniczeń.

Wysoko oprocentowane konta oszczędnościowe

Flagowym produktem Aion Banku są wysoko oprocentowane konta oszczędnościowe w PLN z EUR – w zależności od planu abonamentowego klienci mogą liczyć na 1-1,5% oprocentowania w PLN z 0.5-1% oprocentowania w EUR z miesięczną kapitalizacją, brakiem górnego limitu kwot oraz możliwością wpłat z wypłat w dowolnym momencie.

Inwestycje na globalnych giełdach

Twórcy Aion Banku zaproponowali własne rozwiązanie w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie tematyką inwestycyjną wśród Polaków. Efektem tego jest prosta i najbardziej intuicyjna platforma inwestycyjna na rynku, dostępna w aplikacji mobilnej. Użytkownik aplikacji zyskuje nielimitowany dostęp do m.in. międzynarodowych obligacji najbardziej wiarygodnych krajów, akcji potentatów rynkowych, a także wybranych wskaźników skupionych wokół inflacji, globalnych wzrostów, technologii przyszłości czy zielonej gospodarki.

Płatności w obcych walutach bez prowizji z opłat

Mocą stroną oferty Aion Banku jest również wymiana walut. W ofercie znajdują się narzędzia do szybkich transakcji walutowych, które są dostępne bez limitów w ramach abonamentu. Cyfrowe i fizyczne karty umożliwiają płatności w dowolnej walucie, po najbardziej korzystnym dla użytkownika kursie międzybankowym. Twórcy banku również w tym przypadku postanowili wyeliminować wszystkie dodatkowe opłaty – w tym spread. W rezultacie oferta walutowa całkowicie zwalnia klientów z konieczności myślenia o kosztach przewalutowań i płatności w obcych walutach.