sr2logo
Bank Millennium z tytułem Solidny Pracodawca 2022 - Strony Rynku

Bank Millennium z tytułem Solidny Pracodawca 2022

Bank Millennium już po raz dziewiąty znalazł się w gronie laureatów programu Solidny Pracodawca Roku. Bank od lat utrzymuje pozycję lidera nie tylko wśród firm sektora finansowego, jest również znany jako pracodawca godny naśladowania.
– Bardzo się cieszę, że kapituła konkursu ponownie dostrzegła zaangażowanie Banku Millennium w tworzenie przyjaznego, nastawionego na rozwój pracowników miejsca pracy. Siłą naszej organizacji są ludzie, dlatego nagroda doceniająca Millennium jako pracodawcę, jest dla mnie szczególnie cenna. Tytuł Solidny Pracodawca Roku to gwarancja rzetelności, solidności i wysokiej jakości działania firmy. Cenimy sobie różnorodność pracujących w banku osób, a różnorodność ta pomaga nam zrozumieć klientów, również reprezentujących różne pokolenia. Jesteśmy dużą firmą, w której pracuje ponad 6,5 tysiąca osób. Tworzymy więc przyjazną przestrzeń i dla starszych i młodszych, silniejszych w nowych technologiach i tych nastawionych na obsługę klienta podczas spotkań twarzą w twarz. Tacy są pracownicy Millennium, tacy są nasi klienci, taki jest świat – zdumiewająco różnorodny – powiedział Jacek Chmielewski, Dyrektor Departamentu Kadr Banku Millennium.
Celem programu Solidny Pracodawca Roku jest wyłonienie najlepszych pracodawców w Polsce, szczególnie tych, którzy w swojej działalności promują̨ najciekawsze rozwiązania z zakresu HR, a przy tym dzielą̨ się̨ własnymi doświadczeniami na łamach ogólnopolskiej prasy. Projekt powstał przede wszystkim po to, aby wyłonić, uhonorować oraz promować podmioty gospodarcze cechujące się̨ wzorcową polityką personalną, przekładającą się̨ na wysoką jakość produktów i usług świadczonych na wymagającym polskim rynku.
– To, co zawsze było obecne w Banku Millennium, to dobra atmosfera pracy i współpracy. Większość z nas pracuje ze sobą od wielu lat i często się przyjaźni. Jako szefowi HR zależy mi na tym, by bank był organizacją zarządzaną przez otwartych i rozwijających się stale managerów, którzy potrafią stworzyć dobrą atmosferę, umieją współpracować, współtworzą nowoczesną i konkurencyjną organizację i jednocześnie osiągają wyniki. Środowisko pracy powinno być strefą, w której możemy się rozwijać i realizować swoje potrzeby. Takie wnioski płyną z moich rozmów z pracownikami i ekspertami rynku pracy. W tym roku zaproponowaliśmy pracownikom atrakcyjne programy rozwojowe i szkoleniowe oraz dostęp do platform edukacyjnych. W nowej platformie kafeteryjnej czekają na pracowników setki produktów i usług z obszarów kultury, rekreacji, turystyki i sportu – dodał Jacek Chmielewski.
Bank Millennium zajął również w tym roku 2 miejsce w rankingu najlepszych pracodawców bankowości i usług finansowych oraz 44 wśród trzystu firm ujętych w rankingu Najlepsi Pracodawcy Polska 2022 przygotowanym przez Forbes Polska i firmę Statista. Wyróżnienie to potwierdziło, że jesteśmy stabilnym, bezpiecznym, dobrze przygotowanym do zmian pracodawcą, a co najważniejsze, docenianym przez własnych pracowników. Ranking powstał przecież na podstawie ich opinii i rekomendacji, na dodatek podczas kolejnych fal pandemii, które wywarły ogromny wpływ na cały rynek pracy.

Follow by Email
LinkedIn
Share