sr2logo
TVM wśród najlepszych pracodawców w Polsce - Strony Rynku

TVM wśród najlepszych pracodawców w Polsce

Zostaliśmy laureatem ogólnopolskiego programu Solidny Pracodawca Roku 2022, w którym nagradzane są najbardziej rzetelne polskie przedsiębiorstwa pod względem polityki zatrudnieniowej i rozwiązań pracowniczych.. Kapituła konkursowa zdecydowała o uhonorowaniu nas w najbardziej prestiżowej, ogólnopolskiej, kategorii.
– Uzyskaną nagrodę traktujemy jako potwierdzenie słuszności przyjętej przez nas koncepcji rozwoju przedsiębiorstwa, której fundamentem jest współdziałanie zgranego i kompetentnego zespołu pracowników zmotywowanych do osiągania wspólnie ustalonych celów biznesowych – mówi Paweł Kowalski, Prezes Zarządu TVM Transport & Logistics.
Realizacja tej koncepcji rozpoczyna się na etapie rekrutacji: chcemy pracować z ambitnymi, zaangażowanymi i zmotywowanymi pracownikami, mającymi otwarty umysł, myślącymi nieszablonowo oraz wykazującymi chęć rozwoju zawodowego. Posiadanie przez kandydata doświadczenia branżowego, jakkolwiek stanowi okoliczność istotną, nie jest decydujące. Zatrudniamy zarówno ludzi doświadczonych, jak i tych, którzy pierwsze szlify zawodowe zdobywają u nas. Z myślą o osobach, które wcześniej nie miały styczności z branżą transportu drogowego, wypracowaliśmy autorski, kilkumiesięczny program wdrożeniowy, w ramach którego, w pierwszym okresie zatrudnienia, nowi pracownicy pracują z naszymi najlepszymi managerami. Dzięki temu zdobywają oni nie tylko podstawową teoretyczną wiedzę, ale – co ważniejsze – od pierwszego dnia uczą się ją stosować w praktyce od osób dysponujących naszym unikalnym know-how.
Wdrożonym pracownikom zostawiamy dużą swobodę. Często pytamy ich również o opinię i wchodzimy w dialog co do istotnych kwestii związanych z naszą działalnością. Jesteśmy przekonani, że poczucie sprawczości wspomaga rozwój zawodowy, buduje w pracownikach pewność siebie, ale też tworzy autentyczne poczucie, że wspólnie kreujemy kulturę pracy, wizję rozwoju i każdy staje się współtwórcą naszego wzrostu i sukcesów. To z kolei zwiększa satysfakcję z wykonywanej pracy. Jednocześnie każdy z pracowników wie, że zawsze może liczyć na nasze wsparcie, gdy go potrzebuje.
Powyższe nie jest wyłącznie naszym wyobrażeniem. Nasi pracownicy zapytani o to, jak określiliby panujący u nas system pracy i zarządzania, najczęściej używali słów partnerski, przyjazny, oparty na zaufaniu.
Zależy nam na tym, żeby nasi pracownicy rośli razem z nami, dlatego oferujemy szerokie możliwości rozwoju w zakresie kompetencji managerskich, językowych oraz specjalistycznych. Najlepsi dostają propozycje awansów zawodowych wewnątrz naszej organizacji.
Oczywiste jest dla nas, że wykonywana praca musi być satysfakcjonująca także pod względem finansowym. Z tego powodu stosujemy atrakcyjne i transparentne systemy wynagradzania, składające się z solidnego wynagrodzenia podstawowego oraz ponadprzeciętnych premii zależnych nie tylko od wyników pracy, ale również zaangażowania. Oferujemy swoim zatrudnionym wiele benefitów pozapłacowych: codzienna porcja świeżo zmielonej kawy, komfortowe warunki lokalowe, imprezy integracyjne, nagrody jubileuszowe, możliwość dołączenia do programów sportowych oraz grupowych ubezpieczeń na życie, co sprawia, że praca z nami jest jeszcze bardziej przyjemna.
Wszystko to powoduje, że jesteśmy uznawani za stabilnego, przyszłościowego i solidnego pracodawcę – jednego z najbardziej atrakcyjnych w regionie. Aktualnie zatrudniamy 412 osób, z których zdecydowana większość zostaje z nami na dłużej, a niektórzy są z nami od samego początku – już ponad 10 lat. Bez naszych pracowników otrzymanie tytułu Solidnego Pracodawcy Roku 2022 nie byłoby możliwe.

Follow by Email
LinkedIn
Share