sr2logo
Rozwój drogą na szczyt - Strony Rynku

Rozwój drogą na szczyt

Rozmowa z Moniką Kuźmą,kierownikiem Działu Rekrutacji.

2

– Gratuluję! Firma TARCZYŃSKI S.A. zdobyła po raz drugi z rzędu tytuł Solidny Pracodawca Roku. Jakie korzyści dostrzegają Państwo w budowaniu wizerunku odpowiedzialnego pracodawcy?
– Dziękujemy za wyróżnienie – jest ono dla nas silną motywacją do dalszej pracy oraz wyznaczania nowych, ambitnych celów, które konsekwentnie realizujemy – czego dowodem jest uzyskanie po raz kolejny tego zaszczytnego tytułu. Solidny Pracodawca Roku jest rozpoznawalną nagrodą wśród społeczeństwa, dzięki której jesteśmy postrzegani jako wiarygodny i rzetelny partner biznesowy.
– Jakim pracodawcą stara się być TARCZYŃSKI S.A.?
– Staramy się być profesjonalnym i autentycznym pracodawcą, zatrudniającym najlepszych pracowników i oferującym najlepsze w branży możliwości rozwoju. Stawiamy na podnoszenie kwalifikacji, dlatego nasi pracownicy mają możliwość udziału w wielu różnorakich szkoleniach, często dedykowanych pod ich indywidualne potrzeby. Wsłuchujemy się w głos pracowników i wierzymy, że ich pomysły oraz sugestie pomogą usprawnić nie tylko ich pracę, ale przyczynią się do sukcesu całej firmy.
– Firma regularnie prowadzi procesy rekrutacyjne mające na celu zwiększenie zatrudnienia. Jakie kompetencje są u Państwa preferowane podczas doboru pracowników oraz czy trudno jest znaleźć osoby, które spełniają Państwa oczekiwania?
– Stawiamy na osoby cechujące się otwartością, odwagą w podejmowaniu ambitnych wyzwań, z chęcią do nauki oraz ukierunkowane na rozwój i związane z nim nowe horyzonty, nowe doświadczenia i zadania. Rozwój to nowa szansa do zdobywania „szczytów”.
Na tę chwilę rynek pracy należy do kandydata – a jest on wymagający, dlatego staramy się sprostać oczekiwaniom potencjalnych pracowników, oferując szereg płatnych programów talentowych w obszarze utrzymania ruchu, automatyzacji procesów, jakości, technologii czy też handlu. Zdajemy sobie sprawę, jak ciężko pozyskać wartościowych kandydatów z rynku, dlatego jesteśmy otwarci na możliwość awansów wewnętrznych. Wielu z naszych pracowników już z takiej możliwości skorzystało, dzięki czemu zrobili milowy krok w swojej karierze, a my zyskaliśmy jeszcze bardziej zmotywowanych i wierzących we wspólny sukces specjalistów i kierowników.
– Jakie możliwości oferuje firma osobom, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy?
– Możemy poszczycić się wieloma udogodnieniami dla nowo zatrudnionych pracowników, ale na szczególną uwagę zasługuje nasz rozwinięty system stażowy dający solidne podstawy osobom, które stawiają swoje pierwsze kroki na rynku pracy, bądź chcą zmienić swoją obecną sytuację zawodową. Dysponujemy dobrze płatnymi stażami, zawieranymi w oparciu o umowę o pracę w takich obszarach jak: technologia, jakość, zarządzanie zmianą produkcyjną czy utrzymanie ruchu. Oferujemy ponad 50 miejsc stażowych dla osób dopiero wkraczających na rynek pracy. Programy te dały możliwość pozostania i rozwoju w strukturach naszej firmy ponad 90% stażystów. Ponadto jako nieliczni zapewniamy bezpłatny transport do pracy, oferujemy prywatną opiekę medyczną oraz zapewniamy bezpłatne posiłki. Kompleksowo dbamy o naszych pracowników, zarówno tych z długim i krótkim stażem.
– Firma wyznacza sobie kolejne cele rozwojowe. Jakie są najważniejsze projekty realizowane przez firmę, a także jej dotychczasowe osiągnięcia?
– Cele w roku 2016 były bardzo ambitne, te o których warto powiedzieć, to uruchomienie bezpłatnego transportu dla naszych pracowników oraz opracowanie i wdrożenie programów staży w obszarze zarządzania. Rok 2017 to rok intensywnego rozwoju, współpracy ze szkołami i uczelniami. To także rok, w którym stawiamy na rozwój pracowników w zakresie zarządzania, którym objęliśmy około 200 managerów, brygadzistów i liderów zespołów.
– Dziękuję za rozmowę.

Follow by Email
LinkedIn
Share