sr2logo
Przyszłość światowych rynków - Strony Rynku

Przyszłość światowych rynków

Ze Sławomirem Kowalem, Prezesem Zarządu Spółki Payholding, która jest właścicielem platformy wymiany walut Amronet.pl, rozmawia Marzena Libura.

4– Dlaczego uważa Pan, że z usług platform wymiany walut wkrótce będzie korzystać większość firm realizujących międzynarodowe transakcje?
– W każdym biznesie trzeba umieć liczyć. Przede wszystkim dlatego, że zakup waluty przez platformę jest tańszy, co powoduje duże oszczędności dla importerów i eksporterów towarów. Dodatkowo firmy mogą skorzystać z tak zwanych przelewów ekspresowych, to oznacza, że w przypadku waluty EUR środki na koncie odbiorcy będą w kilkadziesiąt minut w każdym zakątku świata. W Amronet.pl biznes oszczędza czas i pieniądze, a to kluczowe składniki.
– Czy są inne przewagi platform wymiany walut nad kantorami stacjonarnymi?
– Oczywiście, że tak. Firma, która decyduje się na wymianę pieniędzy w kantorze stacjonarnym, nie otrzyma faktury, gdyż tam obowiązuje spread, co powoduje, że nie ma prowizji. Natomiast wymieniając walutę w platformie online, każdy klient przy odpowiednim poziomie obrotów miesięcznie otrzymuje obniżoną prowizję, np. w Amronet.pl 0,15%, i na tę kwotę także otrzymuje fakturę. W kantorach stacjonarnych nie można uzyskać faktury ani takiej prowizji i co jest oczywiste nie można zaliczyć tych kwot w koszty. Dodatkowo ważną kwestią jest to, że środki nie opuszczają rachunku bankowego, co powoduje szybką i łatwą wymianę, natomiast w kantorze stacjonarnym nie jest łatwo wymienić 500 000 zł na EUR, które trzeba przynieść ze sobą. Czasy noszenia pieniędzy w reklamówkach, mam nadzieję, już minęły.
– Czy takie transakcje są bezpieczne?
– To najbezpieczniejsza forma obrotu walutowego. Platformy wymiany walut do bezpieczeństwa danych i samego procesu wymiany przywiązują bardzo dużą wagę. Na przykład platforma Amronet.pl gwarantuje swoim klientom, że informacje te nie zostaną ujawnione innym osobom i firmom. Skuteczną ochronę zapewnia szyfrowane łącze, opatrzone certyfikatem SSL EV, wprowadzono limit czasowy każdej sesji, stosuje się możliwość weryfikacji osoby, która przelała środki, a do każdego zlecenia wymiany, a także wypłaty wysyłane są potwierdzenia. Zabezpieczenia platformy, które stosujemy, są identyczne jak w bankowości elektronicznej.
– Amronet, którego Payholding jest właścicielem, ciągle się rozwija, czego dowodem są liczne nagrody. To zasługa technologii czy ludzi?
– To zasługa ludzi, tworzących technologię dla
Amronet.pl. Bez dobrego zespołu nie ma możliwości prowadzenia tak trudnego informatycznie przedsięwzięcia. Platforma wymiany walut wymaga ciągłego inwestowania także w ludzi. Mimo, że pracujemy na rynku internetowym, musimy powiększać zespół. Na przykład obecnie prowadzimy proces rekrutacyjny na stanowisko dyrektora handlowego. Kadra jest ważna. To dzięki niej Amronet.pl otrzymał cztery nagrody. Pierwsza to Laur Konsumenta – Odkrycie Roku 2016. Druga nagroda to Laur Eksperta 2016/2017. W konkursie Laur Eksperta identyfikowane i wyróżnione są produkty oraz usługi, które w opinii kapituły właściwie odpowiadają na potrzeby konsumentów, cechują się wysoką jakością, są interesujące, wartościowe, nowoczesne i godne polecenia klientom. Trzecia nagroda Certyfikat Dobra Marka 2016 Jakość, Zaufanie, Renoma, w kategorii Odkrycie Roku. Czwarta nagroda to srebrny Laur Konsumenta 2017 w kategorii Kantory internetowe.
– Dziękuję za rozmowę.

Follow by Email
LinkedIn
Share