Syntetyczne oleje silnikowe do samochodów osobowych Shell Helix zostały wyróżnione w ogólnopolskim plebiscycie Laur Konsumenta, otrzymując tytuł Top Marka 2018 w kategorii „Jakość i innowacyjność – oleje silnikowe”. O tym, co wyróżnia oleje Shell Helix na tle innych środków smarnych dostępnych na polskim rynku opowiedział Łukasz Radzymiński, dyrektor sprzedaży w Dziale Olejowym Shell Polska.
– Dlaczego konsumenci wybierają oleje silnikowe Shell Helix spośród innych środków smarnych dostępnych na polskim rynku?
– O najwyższą jakość olejów silnikowych dbamy od ponad 40 lat. Dziesiątki milionów dolarów rocznie przeznaczonych na badania i rozwój przynoszą efekty w postaci wysokiej jakości olejów syntetycznych, którym ufają klienci niemal na całym świecie. Polscy konsumenci są coraz bardziej świadomi i wiedzą, że wybór właściwego oleju jest kluczowy dla skutecznej ochrony silnika. Trend ten potwierdzają wyniki badania „Drogowa Dżungla, czyli Polak za kierownicą” przeprowadzonego przez Kantar TNS na zlecenie Shell na początku 2018 roku, które pokazują, że polscy kierowcy najczęściej wybierają oleje syntetyczne. Nie bez znaczenia jest fakt, że syntetyczne produkty Shell Helix są najbardziej zaawansowanymi technologicznie olejami silnikowymi, jakie kiedykolwiek wyprodukował Shell. Ponadto, posiadają atesty wiodących producentów aut i są szeroko stosowane jako oleje do fabrycznego zalewania silników. Takie tytuły jak Top Marka to dla nas jednoznaczne potwierdzenie, że klienci doceniają i ufają jakości, jaką oferują oleje Shell Helix, które od wielu lat mają dobrą renomę także wśród ekspertów branżowych.
– Co wyróżnia oleje Shell Helix na tle innych olejów?
– To co wyróżnia oleje Shell Helix to rewolucyjna technologia produkcji opracowana na bazie 3500 patentów. Oleje są produkowane z gazu ziemnego, z wykorzystaniem Technologii Shell PurePlus. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie czystej i klarownej bazy olejowej, praktycznie pozbawionej zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej1. Wyprodukowane w tej technologii oleje bazowe, dzięki niespotykanie wysokiemu wskaźnikowi lepkości, zapewniają bardziej stabilną lepkość, niższy współczynnik tarcia oraz mniejszą lotność w porównaniu z tradycyjnymi olejami bazowymi grupy II i grupy III2.
– Co to oznacza w praktyce?
– Oleje te zachowują doskonałe właściwości smarne przez cały okres eksploatacji3. Dodatkowo, zapobiegają powstawaniu szlamu zapychającego przewody olejowe i tym samym utrzymują silniki w czystości przez długie lata użytkowania. Ponadto, Technologia Shell PurePlus ogranicza parowanie oleju w czasie eksploatacji – zamiast ponad 20% ubytku, olej syntetyczny traci mniej niż 10% swojej objętości4. Te unikatowe właściwości są kolejnym powodem, dla którego polscy konsumenci chętnie wybierają oleje syntetyczne Shell.
– Jak Shell odpowiada na nowe wymagania stawiane przez producentów nowoczesnych silników?
– Producenci nowoczesnych silników wymagają stosowania zaawansowanych technologicznie olejów, które poprawią wydajność, wydłużą żywotność silnika i jego elementów oraz obniżą zużycie paliwa. Dlatego w Shell stale pracujemy nad produktami nowej generacji, w tym intensywnie rozwijamy segment syntetycznych olejów silnikowych o niskich lepkościach. Doskonałym przykładem jest tutaj nasza nowość – Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30. Olej w niskich temperaturach zachowuje doskonałe właściwości przepływowe – co ma duże znaczenie dla rozruchu silnika zimą oraz przy częstym włączaniu i wyłączaniu silnika podczas jazdy po mieście. Natomiast w wysokich skutecznie chroni silnik w trudnych warunkach, kiedy olej osiągnie najwyższe temperatury pracy.
Zapraszamy!