sr2logo
Etyczne firmy docenione - Strony Rynku

Etyczne firmy docenione

Elavon nagrodzony prestiżowym tytułem „Solidnego Pracodawcy Roku”. Wiodący dostawca usług płatniczych w Polsce po raz kolejny został doceniony za wysokie standardy prowadzonej polityki personalnej oraz duże zaangażowanie w działalność z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu.
Jak najlepsi na rynku przyciągają do firmy talenty?

Bez nazwy-1

Firma Elavon tytuł „Solidnego Pracodawcy Roku” otrzymała czwarty raz z rzędu. Laureatami plebiscytu organizowanego przez RzeczoBiznesie są przedsiębiorstwa, które wyróżniają się ciekawymi rozwiązaniami w obszarze HR. Kryteria, które poddawane były ocenie, dotyczyły m.in.: stosowanych metod rekrutacji i zatrudniania pracowników, oferowanych możliwości rozwoju i systemów motywacyjnych, a także dostępnych świadczeń socjalnych oraz działań firmy w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.

– Kluczem do osiągnięcia sukcesu w biznesie są ludzie, dlatego w Elavon zapewniamy naszym pracownikom jak najlepsze warunki do pracy i rozwoju. Oferujemy dostęp do różnorodnych szkoleń, w tym doskonalenie znajomości języków obcych, szeroki pakiet benefitów pozapłacowych, a także gwarantujemy jasne ścieżki kariery. Jako firma włączamy się w liczne inicjatywy społeczne, ekologiczne i charytatywne, które pozwalają nam wspólnie działać na rzecz potrzebujących. Nasze działania zostały docenione również na arenie międzynarodowej. W po raz kolejny 2019 r. znaleźliśmy się w gronie najbardziej etycznych firm na świecie – mówi Rafał Gołębiewski,

Dyrektor Zarządzający Elavon Polska. Indywidualne podejście do rozwoju

W Elavon dla każdego pracownika budowany jest indywidualny program rozwoju, który ma na celu poszerzanie wiedzy i kompetencji danej osoby, jak również rozwijanie jego umiejętności miękkich, niezbędnych do zarządzania zespołem. Przykładowo projekt „Lead Program” adresowany jest do osób aspirujących na stanowisko managera i przygotowujących ich do tej roli. Pracownicy Elavon mogą uczestniczyć także w szkoleniach, bezpłatnych zajęciach z języków obcych oraz korzystać z bogatej gamy kursów e-learningowych. Dla nowych osób wkraczających w szeregi firmy przygotowywany jest również specjalny proces wdrożeniowy „Envision Elavon”, który ułatwia im poznanie organizacji i objęcie nowych obowiązków.

Grunt to dobra motywacja

– W Elavon zależy nam na tym, aby do naszego zespołu dołączały osoby zaangażowane. Dbamy o to, aby motywować pracowników do rozwoju i wyznaczać im realne do osiągnięcia cele. Przeprowadzamy także regularne oceny pracowników, a raz do roku wyłaniamy „Legends of Possible”, czyli osoby, których praca zasługuje na szczególne wyróżnienie – mówi Rafał Gołębiewski, Dyrektor Zarządzający Elavon Polska.

Odpowiedzialni społecznie

Elavon aktywnie włącza się w liczne inicjatywy społeczne, charytatywne i ekologiczne. W ostatnim czasie zrealizowano takie projekty jak np. pomoc w renowacji ogrodu jednego z warszawskich domów dziecka, zbiórka ubrań dla osób bezdomnych oraz na rzecz sklepów charytatywnych, a także organizacja wewnątrzfirmowej akcji „Food Sale”, w ramach której pracownicy sprzedawali własne wypieki. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone były na organizacje charytatywne.
Firma szczególną wagę przykłada do promowania ekologicznych rozwiązań w życiu i w biznesie. Polityka biurowa reguluje wyłączanie oraz hibernację urządzeń elektronicznych. Dodatkowo każdego roku pracownicy biorą udział w takich inicjatywach jak „Bike to work week” czy „Faster, Further, Elavon!”. Są to akcje zachęcające do korzystania z rowerów zamiast samochodów. Firma aktywnie wspiera tego typu działania inwestując w odpowiednią dla rowerzystów infrastrukturę w budynku by zapewnić pracownikom możliwość komfortowego dojeżdżania do pracy rowerem.

Nagrody i wyróżnienia

Elavon, poza tytułem Solidnego Pracodawcy, od lat wyróżniany jest również tytułem jednej z najbardziej etycznych firm na świecie – „World’s Most Ethical Companies 2019”. W 2018 roku firma otrzymała także nagrodę branżową „eDukat 2018”. Natomiast w 2016 r. nagrodę eDukata otrzymał Rafał Gołębiewski, Dyrektor Zarządzający Elavon Polska, który uznany został Osobowością Roku Świata Bezgotówkowego. Firma jest również aktywnym członkiem Programu „Polska Bezgotówkowa”, którego celem jest popularyzowanie płatności kartą wśród przedsiębiorców.

O firmie Elavon (www.elavon.com):

Elavon jest dostawcą usług przetwarzania płatności, należącym do U.S. Bancorp, piątego pod względem wielkości banku w Stanach Zjednoczonych. Firma jest jednym z wiodących dostawców usług dla akceptantów działających w różnych sektorach, takich jak: handel detaliczny, hotelarstwo, turystyka i rozrywka, opieka zdrowotna, edukacja sektor paliwowy czy publiczny. Oferowane przez Elavon innowacyjne rozwiązania płatnicze tworzone są z myślą o potrzebach zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw.

Na polskim rynku Elavon działa od ponad 10 lat i obsługuje dziś blisko 20 tys. firm. W ostatnich latach polski oddział firmy Elavon uzyskał statuetkę eDukata 2018, tytuł Top Industry Leader w konkursie European Leadership Awards oraz tytuł Solidny Pracodawca Roku 2016, 2017, 2018 oraz 2019.