sr2logo
ZF CV Systems Poland Solidnym Pracodawcą - Strony Rynku

ZF CV Systems Poland Solidnym Pracodawcą

Już po raz trzeci firma ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawne WABCO Polska Sp. z o.o.) zdobyła tytuł Solidnego Pracodawcy 2021 w kategorii dużych firm ogólnopolskich. – Nagroda jest szczególnie ważna w czasach pandemii. Pokazuje, że dobrze radzimy sobie w kryzysie i podążamy we właściwym kierunku, jeśli chodzi o stabilny rozwój pracowników – mówi Paweł Pałubiński, Dyrektor Generalny spółki.

1Program Solidny Pracodawca Roku wyróżnia najlepszych krajowych pracodawców. Kapituła konkursu ocenia działania na rzecz pracowników i docenia te organizacje, które wdrażają nowoczesne rozwiązania z zakresu HR, stając się tym samym wzorem dla innych firm.

Aby zdobyć tytuł Solidnego Pracodawcy, przedsiębiorstwo dokumentuje wzorową i spójną politykę, jaką realizuje wobec pracowników. Dotyczy to m. in. szkoleń, programów rozwojowych i motywacyjnych, a także związanych z budowaniem marki pracodawcy. Ważna jest także opinia, jaką ma firma na zewnątrz oraz to, czy dzieli się swoimi najlepszymi praktykami związanymi z zarządzaniem.

– Sytuacja pandemiczna sprawiła, że zmieniła się rzeczywistość biznesowa w wielu zakładach. Inny jest także rynek pracy. My udowodniliśmy, że nawet w czasie kryzysu nie zmieniamy swojej polityki i dbamy o zadowolenie oraz rozwój pracowników. – mówi Paweł Pałubiński. – Nasza załoga doceniła także działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się pandemii. Dzięki wspólnemu wysiłkowi nasze zakłady były i są bezpiecznym miejscem pracy.

Spółka ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. od maja 2020 roku jest częścią ZF, globalnego koncernu technologicznego, który dostarcza rozwiązania dla samochodów osobowych, komercyjnych oraz dla przemysłu, wspierając w ten sposób rozwój mobilności nowej generacji. Technologia ZF umożliwia pojazdom widzenie, myślenie i działanie („see. think. act”). W czterech obszarach technologicznych, takich jak sterowanie ruchem pojazdów, zintegrowane bezpieczeństwo, zautomatyzowana jazda oraz elektromobilność, firma ZF oferuje kompleksowe rozwiązania i oprogramowanie dla producentów pojazdów oraz dostawców usług transportowych. Firma ZF oferuje technologię elektromobilności dla różnych rodzajów pojazdów. Dzięki swoim produktom firma przyczynia się do redukcji emisji zanieczyszczeń, ochrony klimatu oraz poprawy bezpieczeństwa jazdy.

Obecnie Grupa ZF prowadzi w Polsce działalność w 7 lokalizacjach: Bielsku-Białej, Czechowicach – Dziedzicach, Częstochowie, Gliwicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Obszar działalności ZF w naszym kraju jest bardzo szeroki i obejmuje zakłady produkcyjne, centra inżynieryjne R&D, centra usług takich jak IT, finanse, zakupy czy HR oraz dział ZF Aftermarket, który oferuje szeroką gamę produktów do układów napędowych, kierowniczych i podwozi pod markami SACHS, LEMFÖRDER, TRW, BOGE i ZF.

Spółka ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. zatrudnia w trzech zakładach około 2600 osób i jest ważnym węzłem globalnych zasobów organizacji ZF – centrum badawczo-rozwojowym oraz inżynierii produkcji. W fabrykach we Wrocławiu produkowane są m. in. systemy przeciwdziałające blokowaniu kół (ABS), siłowniki hamulcowe, elektroniczne systemy hamowania i kontroli trakcji (EBS/ESC) i systemy hamulcowe do samochodów osobowych.

Follow by Email
LinkedIn
Share