sr2logo
Opel – sukces to rozwój i odpowiedzialność - Strony Rynku

Opel – sukces to rozwój i odpowiedzialność

Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o. to fabryka należąca do koncernu Stellantis, z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w produkcji bestselleru marki Opel – Astry.Gliwicka jakość stała się marką dzięki kompetentnemu i świetnie wykwalifikowanemu zespołowi. Tegoroczny zdobywca tytułu Solidnego Pracodawcy stawia równie mocno na odpowiedzialność wobec ludzi i środowiska naturalnego.

1Opel to nie tylko piękne i solidne samochody, ale również długie lata tradycji, innowacji i troski o pracownika. Odpowiedzialność za zatrudniane osoby to jedna z cech wyróżniających tego dużego pracodawcę. Zarząd firmy podkreśla, że zależy mu na możliwie największej pewności, że członkowie jego załogi będą mieć zapewnione pewne stanowisko pracy, ale i możliwość rozwoju. Jak jednak wygląda firma od kuchni? Czego może się po niej spodziewać pracownik?

Pasja, talent i różnorodność

Nie jest tajemnicą, że nawet najlepsze produkty i usługi nie zapewnią firmie sukcesu, jeśli nie stoją za nim doświadczeni, wykwalifikowani i pełni zapału ludzie. Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o. od prawie ćwierć wieku stawia na sprawdzoną mieszankę pasji, różnorodności i talentu. Są to elementy, które stanowią siłę napędową przedsiębiorstwa pozwalając na harmonijne prosperowanie i ciągły rozwój. Co więcej, każdy pracownik przychodzi do firmy zadowolony i opuszcza ją z poczuciem dobrze wykonanej roboty.
Największą uwagę w ofercie firmy dla pracowników, zwraca program Firma Przyjazna Rodzicielstwu, w ramach którego rodzice mogą liczyć na szereg benefitów. Kobiety w ciąży zapewnione mają m.in.: pełen zestaw koniecznych badań (w punkcie medycznym pracodawcy, na koszt firmy), specjalnie wydzielone miejsca parkingowe w pierwszym rzędzie, skrócony czas pracy od początku 6 miesiąca ciąży (do 6 godzin dziennie). Rodzice mogą liczyć na paczki dla dzieci na Mikołaja (zabawki dla najmłodszych, słodycze dla starszych dzieci), dofinansowanie do podręczników, zielonej szkoły, kolonii i zimowisk z Funduszu Socjalnego, specjalne miejsce w punkcie medycznym dla karmiących kobiet, aby mogły w komfortowych warunkach ściągnąć pokarm, możliwość ustalenia indywidualnego harmonogramu czasu pracy do ukończenia przez najmłodsze dziecko 3 klasy szkoły podstawowej i inne.

Talent i rozwój

Pracownicy Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o. dostają szerokie możliwości uczestniczenia w szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje zawodowe. Firma organizuje szkolenia wewnętrzne w takich obszarach jak: zarządzanie, rozwój osobisty, system produkcji itp. Co więcej, uczestniczą oni w zewnętrznych szkoleniach technicznych uzyskując uprawnienia energetyczne grupy G1, G2, G3, uprawnienia spawalnicze, uprawnienia na obsługę wózków widłowych, podnośników, żurawi, suwnic, dźwigów itd. Ponadto, dla pracowników Utrzymania Ruchu oraz inżynierów organizowane są szkolenia z programowania robotów i sterowników.

Odpowiedzialność

Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o. wpisuje się w poczet firm odpowiedzialnych społecznie. Przedsiębiorstwo inwestuje w rozwiązania ekologiczne, w tym w zaawansowane systemy kontroli zużycia mediów, odzysku energii dzięki falownikom, wentylacji i ogrzewania, oświetlenia hal produkcyjnych. Produkowany w gliwickiej fabryce Opel Astra jest najoszczędniejszą generacją w historii modelu, przy emisji CO2 ograniczonej nawet o 21 procent w porównaniu z poprzednią wersją pojazdu.
Polskiemu Oplowi nie jest obojętna lokalna społeczność. W dobie pandemii firma przekazała około 100 komputerów, które zostały wręczone uczniom gliwickich szkół. W tym samym okresie gliwicki Opel zaopatrywał szpitale, Domy Opieki Społecznej w chirurgiczne maseczki ochronne, kombinezony ochronne oraz środki czystości.

Follow by Email
LinkedIn
Share