sr2logo
EPP – tutaj się dobrze pracuje! - Strony Rynku

EPP – tutaj się dobrze pracuje!

Troska o rozwój pracowników, świadomość ekologiczna i odpowiedzialność społeczna w dobie pandemii to tylko trzy z wielu innych ważnych cech firmy EPP – największego w Polsce właściciela centrów handlowych pod względem posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Jak pracuje się w EPP?

1Najpierw o tym, jak zdobyć pracę w EPP. Firma rekrutuje na trzy sposoby: poprzez program poleceń, za pośrednictwem portali rekrutacyjnych lub działań headhunterskich. Starając się o stanowisko administracyjne należy się spodziewać m.in. testu ze znajomości excela i języka angielskiego. Na kandydatów, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacyjny, czeka stabilna praca w świadomej społecznie i dającej możliwości rozwoju firmie.

Dla ambitnych i zdolnych

Jak każde poważne przedsiębiorstwo, które dba o rozwój swoich pracowników, EPP organizuje szereg szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych – zarówno tych specjalistycznych (np. prawo budowlane, informatyczne), jak i miękkich (negocjacje czy zarządzanie czasem). Dla menedżerów przygotowano cykl szkoleń Grow with EPP stworzony z myślą o budowaniu kultury menedżerskiej. W tym roku uruchamiana jest trzecia edycja programu. Członkowie firmowej wspólnoty mogą brać udział w konferencjach branżowych, dzięki czemu poszerzają swoją wiedzę na temat całego rynku. Pracownicy z potencjałem mogą liczyć na dofinansowanie studiów i egzaminów.
Dla dedykowanych pracowników firma organizuje coachingi oraz mentoringi, wychodząc tym samym naprzeciw panującym na świecie dobrym trendom. Jeden z aspektów mentoringu dedykowany jest kobietom w ramach programu „Top Woman in Real Estate”, natomiast drugi przeznaczony jest dla pracowników HR – w ramach Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.
W EPP nie zapomina się o work life balance – w ramach programu stay safe be fit with EPP – pracownicy zapraszani są do cyklicznych działań rozwojowych oraz sportowych.
Trudno wyobrazić sobie wydajną i entuzjastyczną pracę bez odpowiedniej motywacji – nie tylko finansowej, ale również wynikającej z dobrego zaplecza socjalnego. Pracownicy EPP otrzymują zatem m.in. premie uznaniowe (w zależności od obszarów – kwartalne, półroczne, roczne), opiekę medyczną, dofinansowanie kart sportowych, bonusy świąteczne, dodatkowe dni urlopu, paczki dla dzieci, konkursy wewnątrzfirmowe, budujące integrację całej firmy czy spotkania integracyjne. W firmie uruchomiono również platformę kafeteryjną dofinansowywaną określoną kwotą co miesiąc. Na pracowników każdego dnia czekają świeże owoce w biurze.
Przed wybuchem pandemii firma realizowała wiele niewirtualnych form integracji załogi. Odbywały się imprezy okolicznościowe i spotkania firmowe. Pracownicy brali udział w zawodach branżowych, takich jak m.in. turniej siatkówki, runmageddon itp. W trakcie pandemii organizowane są konkursy online, spotkania cykliczne całej firmy online, mikołajki dla dzieci online, konkursy na najlepszą wigilię online, itp.

Dla młodych rodziców i świeżych dziadków

Na zatrudnienie w EPP mogą liczyć zarówno osoby z niepełnosprawnościami, jak i kandydaci z wieku 50+ oraz młode matki. Dla tych ostatnich (a także dla młodych ojców) przewidziane są dodatkowe, płatne dni urlopu (5 dni) oraz miesiąc (młode matki) lub dwa tygodnie (ojcowie) dodatkowego wolnego. Babcie oraz dziadkowie mogą liczyć na dodatkowe dniu urlopu z okazji urodzenia się wnuka (2,5 dnia).

Odpowiedzialność społeczna

EPP prowadzi wiele kampanii społecznych. Jedną z nich są „Godziny ciszy” dla osób ze spektrum autyzmu oraz wszystkich, którzy potrzebują lub lubią robić zakupy w spokojnej atmosferze. Raz w tygodniu w określonych godzinach na terenie należących do firmy centrów ściszana jest muzyka i przygaszane światła, aby osoby wrażliwsze na bodźce mogły czuć się komfortowo. Co więcej, EPP wspiera każdego roku kampanię Fundacji Synapsis „Świecimy na niebiesko!” przyłączając się do promowania świadomości na temat autyzmu.
Centra handlowe należące do spółki to miejsca przyjazne zwierzętom. Mogą one towarzyszyć swoim opiekunom w zakupach. Wewnątrz czeka na nie zawsze miska z wodą, a czasami nawet legowisko, czy kurtyna wodna podczas upałów.