sr2logo
Maczfit – najwyższa jakość i restauracyjny smak - Strony Rynku

Maczfit – najwyższa jakość i restauracyjny smak

Maczfit, lider cateringu dietetycznego w Polsce, wystartował w 2015 roku. Zanim ruszyła internetowa sprzedaż, Maciej Lubiak – założyciel marki – przez długie miesiące wspólnie z kucharzami i dietetykami klinicznymi opracowywał menu. Wyszedł z założenia, że jedyne, co może wyróżnić nową firmę wśród licznej konkurencji to najwyższa jakość i restauracyjny wygląd oraz smak dań. Było to z założenia zadanie niełatwe, gdyż do dziś jeszcze w świadomości niejednego Polaka pokutuje przekonanie, że jeśli coś jest zdrowe, to zapewne nie wygląda dobrze, ani tym bardziej dobrze nie smakuje.

Dzisiaj firma dowozi swoje posiłki do blisko 1500 miejscowości w całej Polsce, oferując aż 13 gotowych diet oraz dietę z wyborem dań, w ramach której klienci sami decydują, co pojawi się na ich talerzu. Maczfit dąży do tego, by praktycznie codziennie zaskakiwać smakiem. Jakość, sposób przygotowania i dobór składników stara się układać tak, aby klienci wciąż odkrywali nowe doznania kulinarne. „Inspirujemy się kuchniami całego świata, próbujemy nowych składników, wymyślamy niebanalne przepisy. Jest w tym sporo zabawy, ale koniec końców to bardzo ciężka praca, która ma na celu przekonać Polaków, że mogą odżywiać się zdrowo, bez żadnych kompromisów” – mówi Maciej Lubiak. „Na podstawie ocen w aplikacji dobieramy jadłospisy tak, aby składały się z dań ocenianych przez klientów na minimum 4.5 w skali od 1 do 5” – dodaje założyciel największego w Europie cateringu dietetycznego. Dietetycy przygotowują m.in. dania kuchni śródziemnomorskiej, azjatyckiej czy indyjskiej. Kierują się zasadą, że w menu potrawy nie powinny się powtarzać. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się w Polsce również diety specjalne, które znajdziemy w ofercie marki: No Gluten & Lactose, dieta wegańska, wegetariańska, dieta dla diabetyków, FODMAP czy Intermittent Fasting. Firma wprowadziła nawet dietę dla osób z niedoczynnością tarczycy: Hypo Hashimoto. Takie rozwiązania cieszą się powodzeniem, ponieważ coraz więcej osób dostrzega, jak ważna jest dieta w kontekście problemów zdrowotnych, z którymi się zmagamy.
Nad jakością w marce Maczfit czuwa sztab wykwalifikowanych kucharzy, dietetyków klinicznych i managerów gastronomii, którzy każdego dnia pilnują, aby dostarczane produkty były świeże, a wszystkie przygotowane posiłki pełnowartościowe i zbilansowane. Zadowolenie klientów potwierdzają także liczne certyfikaty uzyskane przez markę. Kolejny rok z rzędu jej standardy jakości zostały potwierdzone m.in. przez certyfikat HACCP, dający gwarancję bezpieczeństwa przygotowywanych produktów. Posiłki wegańskie i wegetariańskie posiadają natomiast certyfikat V-Label, który informuje konsumentów, że oznaczone danie zostało zweryfikowane zarówno pod kątem składu, jak i sposobu jego produkcji.

Firma stawia również na elastyczność, wychodząc naprzeciw wszystkim tym, którzy twierdzą, że zamawianie cateringu dietetycznego wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Maczfit w ubiegłym roku wprowadził świetnie ocenianą, intuicyjną aplikację do zarządzania zamówieniami, w ramach której klienci mogą dowolnie zmieniać adres dostawy, dietę, jej kaloryczność, korzystać z subskrypcji, wybierać oraz oceniać posiłki, domawiać lub usuwać z jadłospisu pojedyncze dania i wiele więcej. Zainteresowani mogą także uzupełnić swój codzienny jadłospis MaczJuice’m, MaczShotem na odporność czy białkowym koktajlem okołotreningowym, a także zamówić zdrowe, wegańskie masło orzechowe. Maczfit to historia dobrego smaku i pasji do zdrowego jedzenia. Przekonaj się również Ty. Więcej informacji na temat marki i oferowanych produktów znajduje się
na stronie www.maczfit.pl.