sr2logo
Shell znowu na podium! - Strony Rynku

Shell znowu na podium!

Stacje Shell to nie tylko miejsce do zatankowania, lecz także wielofunkcyjny obiekt, w którym można zrobić zakupy, nadać czy odebrać paczkę, naładować auto elektryczne czy napić się aromatycznej kawy. Shell Café to miejsce nagrodzone złotym Laurem Klienta w kategorii jakość obsługi w konceptach gastronomicznych stacji benzynowych.


Czasy, w których brało się kanapki i herbatę do termosu przechodzą już do przeszłości. Teraz stacje benzynowe stają się miejscem do wygodnego odpoczynku w przerwie w podróży. Doskonałym przykładem są stacje Shell. Łącznie jest to ponad 430 obiektów w całym kraju, oferujących pełną gamę usług: sprzedaż paliw, myjnie, ofertę kawową i gastronomiczną Shell Café, czy karty paliwowe Shell Card dla flot samochodów osobowych i ciężarowych.
Co więcej, rozwój konceptu gastronomicznego pozycjonuje Shell jako lidera jakości odznaczonego tegorocznym tytułem złoty Laur Klienta 2022. Dla wielu klientów Shell stał się też dogodnym miejscem do zrobienia zakupów, a nie tylko do tankowania, czego dowodem jest utrzymywanie od kilku lat miejsca na podium za sklepy convenience i otrzymanie srebrnego Lauru Klienta 2022.
Zmiana jakości podróżowania
Shell podejmuje kolejny krok w celu rozwoju oferty pozapaliwowej i niedawno wprowadził na rynek markę Shell Café – nowy koncept kawiarniano-gastronomiczny oferujący kawę premium i obsługę baristów. Shell Café jest dostępny na prawie wszystkich stacjach Shell nie tylko w Polsce, ale i na wybranych rynkach w Europie. Zmiany w trendach związanych z mobilnością wskazują, że klienci stacji szukają dodatkowych korzyści i wygód podczas standardowego tankowania. Dlatego firma postanowiła wykorzystać i rozwinąć swoje doświadczenia w sprzedaży, wprowadzając markę Shell Café z nową opcją posiłków i napojów. Pierwszym wprowadzanym produktem są własne mieszanki kawy Shell Café dostępne na wybranych stacjach w Polsce. Dzięki współpracy z cenionymi na całym świecie ekspertami i roastmasterami firma pozyskuje z ziaren dwie markowe mieszanki kawy palonej. Ich ziarna są pozyskiwane etycznie, wybierane przez ekspertów zajmujących się wypalaniem kawy, pakowane w sposób zrównoważony oraz mielone tuż przed podaniem. Pracownicy stacji posiadają ukończone kursy baristyczne i korzystają z nowoczesnych urządzeń, które gwarantują najwyższą jakość przygotowywanych napojów. – Oferując możliwość wypicia kawy wysokiej jakości, zjedzenia przekąski chcemy, by stacje Shell były najbardziej dogodnymi miejscami dla klientów, którzy chcą w jednym miejscu załatwić jak najwięcej spraw. Wprowadzenie nowego konceptu – Shell Café – oznacza nowy etap rozwoju marki Shell i świadczy o naszym zaangażowaniu w rozwój sieci i doskonalenie oferty. Cel, który nam przyświeca, to zapewnianie naszym klientom jak najlepszych doświadczeń – mówi Mikołaj Pawlak, starszy partner kategorii Shell Café w Shell Polska.
Stacje Shell stają się wielofunkcyjnymi punktami umożliwiającymi klientom załatwianie wielu spraw w jednym miejscu. Oprócz zatankowania auta paliwem wysokiej jakości Shell V-Power czy spróbowania produktów z oferty gastronomicznej, na ponad 350 stacjach można odebrać paczkę DHL, a w 130 punktach skorzystać z paczkomatów InPost. W wybranych lokalizacjach znajdują się prysznice i pralkosuszarki dla kierowców TIR-ów, a dla rodziców z dziećmi kąciki do zabawy i przewijaki. W ramach strategii rozwoju Shell Mobility wyznaczył sobie ambitny cel, zgodnie z którym do 2025 roku 50 proc. marży będzie pochodzić z produktów i usług pozapaliwowych. – Żeby osiągnąć ten ambitny cel, planujemy skupić się na trzech czynnikach – mówi Łukasz Kalisz, dyrektor biznesu pozapaliwowego w Shell Polska. – Po pierwsze rozwijamy współpracę z naszymi kluczowymi partnerami. Po drugie, inwestujemy w obecne i nowo powstające stacje. Trzecim kluczowym czynnikiem jest dla nas rozwój marek własnych, takich jak np. koncept Shell Café. Ponadto chcemy oferować klientom nowe i ulepszone udogodnienia: od produktów do pielęgnacji samochodu po świeże potrawy i napoje, możliwość odbioru przesyłek oraz gościnne wnętrza, w których można się zrelaksować przy okazji tankowania – dodaje.

Follow by Email
LinkedIn
Share