sr2logo
Qarson Auta na Abonament - Strony Rynku

Qarson Auta na Abonament

Wynajem auta bez potrzeby osobistego kontaktu, minimum formalności, fabrycznie nowe i znakomicie wyposażone samochody – to atuty Qarson Auta na Abonament, które doceniono w plebiscycie Laur Klienta 2022.

Firma Qarson wygrała konkurs w kategorii wynajem długoterminowy. Oferta aut na abonament w Qarson to odpowiedź na bieżące potrzeby rynku.
Qarson jest firmą z polskim kapitałem, która powstała i osiągnęła sukces we Francji. Na francuskim rynku najmu długoterminowego jest znakomicie rozpoznawalna i od lat jest jednym z liderów. W 2019 roku właściciel i CEO marki Qarson w Europie – Damian Ciesielczyk – podjął i zrealizował decyzję o wprowadzeniu tej niezwykle wygodnej abonamentowej formuły użytkowania samochodów także na rynek polski. Od 2020 roku misję rozwoju i ugruntowania pozycji marki na rynku polskim powierzył Jackowi Jasińskiemu, związanemu z branżą motoryzacyjną od kilkunastu lat. Od tego czasu Qarson konsekwentnie poszerza swoją ofertę i upraszcza procesy wsłuchując się w potrzeby rynku i konsumentów. Dziś pojęcie „auta na abonament” nieodłącznie kojarzone jest z marką Qarson, która stała się liderem w swojej kategorii.
Niepewne czasy, problemy z dostępnością aut oraz inflacja, która dla wielu Polaków jest elementem stopującym inwestycje i wydatki, spowodowały, że Polacy zmienili podejście do kwestii zakupu auta. Obecnie klienci, którzy chcą posiadać samochód, mają do wyboru nie tylko zakup czy leasing. Możliwe jest także posiadanie zupełnie nowego auta, na rok w abonamencie.
Wynajem został przez Qarsona przygotowany tak, aby klient łatwo mógł skonfigurować swoje potrzeby online i w prosty sposób wybrać auto, które mu odpowiada. Innowacją jest tu sama usługa abonamentu, która działa na tej samej zasadzie co w przypadku prywatnego pakietu medycznego czy dostępu do serwisu streamingowego. W cenie abonamentu zawarto wszystkie opłaty związane z autem w wybranym przedziale czasowym. Pokrywa ona koszt użytkowania auta, serwis i zależnie od wybranego pakietu także ubezpieczenie oraz wszelkie inne usługi związane z jego posiadaniem. Klienci najczęściej decydują się na dogodnie skalkulowany, pełen pakiet usług realizowanych przez Qarson, gdzie po ich stronie pozostają jedynie bieżące koszty eksploatacyjne takie jak tankowanie samochodu czy dolewanie płynu do spryskiwaczy. – Jest to bardzo szybki i bezpieczny sposób, aby zaplanować roczne wydatki na auto – mówi Jacek Jasiński, Dyrektor Zarządzający Qarson Polska, który kieruje rozwojem firmy w Polsce. – To innowacyjna usługa dostosowana do potrzeb dzisiejszego klienta. Po abonamentach medycznych, telefonicznych, telewizyjnych, Polacy chcą także korzystać z abonamentów motoryzacyjnych, a Qarson idealnie wpisuje się w wymogi obecnego rynku.
Podkreśla, że duży odsetek osób chcących korzystać z auta, nie zamierza inwestować w jego zakup, tylko wybiera posiadanie fabrycznie nowego pojazdu i płaci tylko za jego użytkowanie, a nie za całą wartość. – Przy stałych ratach abonamentu w Qarsonie klienci mogą dokładnie przewidzieć roczne wydatki, co jest istotne szczególnie dziś, w okresie postępującej inflacji i trudnych do przewidzenia zmian rynkowych – dodaje Jacek Jasiński.
Firma dobrze wykorzystała czas obecności na rynku polskim stając się ważnym i docenianym graczem, o czym świadczy zwycięstwo w plebiscycie Laur Konsumenta 2022. Za nagrodą dla Qarsona stoją konkretne przewagi rynkowe i zalety oferowanej usługi. To między innymi łatwość procesu wynajmu auta. – W porównaniu do standardów rynkowych czas na formalności związane z pozyskaniem auta został ograniczony do minimum i w Qarsonie proces ten zająć może tylko kilkanaście minut, a nie dni – zauważa Jacek Jasiński. – Klient oczekuje minimum formalności i prostej procedury. – Nasza firma postawiła na cyfryzację, dzięki czemu cały proces wynajmu auta przebiega zdalnie. Nie trzeba się nigdzie ruszać, aby zdobyć pakiet informacji i móc podjąć decyzję o wyborze auta oraz załatwić wszelkie formalności.
Firma oferuje tylko własne auta i usługi. Posiada własny zespół handlowy, opieki nad klientami oraz realizacji szkód. W kwestiach serwisowych, oponiarskich, ubezpieczeniowych współpracuje tylko z najlepszymi, uznanymi na rynku podmiotami. Dzięki temu na każdym kroku świadczy kompleksowe własne usługi i utrzymuje jakość na każdym etapie współpracy z klientem.
Każdy klient, zarówno indywidualny jak i firmowy, decydujący się na abonament w Qarsonie zyskuje dedykowanego opiekuna, który dba o właściwy dobór pakietów i satysfakcję z usługi przez cały okres współpracy, a jego potrzeby są priorytetem dla firmy. Mimo wynajmu aut na określony czas, Qarson stawia na wieloletnią współpracę. Ośmiu na dziesięciu Klientów wynajmujących przedłuża abonament z Qarson na kolejnych 12 miesięcy.

Follow by Email
LinkedIn
Share