sr2logo
Shell Helix Ultra – jakość potwierdzona nagrodami - Strony Rynku

Shell Helix Ultra – jakość potwierdzona nagrodami

Syntetyczne oleje silnikowe do samochodów osobowych Shell Helix Ultra zostały wyróżnione najbardziej elitarnym tytułem Laur Konsumenta TOP MARKA 2016 w kategorii jakość produktu. To już szósta nagroda w Polsce przyznana olejom silnikowym Shell Helix Ultra wyprodukowanym w innowacyjnej technologii Shell PurePlus. 

10Co wyróżnia te oleje silnikowe na rynku? Oleje Shell Helix Ultra zostały wyprodukowane na bazie gazu ziemnego przy wykorzystaniu opatentowanej technologii Shell PurePlus, która gwarantuje uzyskanie czystego i klarownego oleju bazowego, praktycznie pozbawionego wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej. Oleje te charakteryzują się bardzo wysokim wskaźnikiem lepkości oraz niską temperaturą płynięcia umożliwiającą niezawodne smarowanie w szerokim zakresie temperatur, sięgających nawet do -40˚C. Nowe oleje Shell Helix Ultra mają też wyjątkowo niską lotność i są odporne na utlenianie. Wszystkie te właściwości przekładają się na wymierne korzyści dla silnika i zapewniają jego skuteczne oczyszczanie, co wpływa na wydłużenie jego żywotności.

– Syntetyczne oleje silnikowe Shell Helix Ultra to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów dostępnych obecnie na polskim rynku.
Jesteśmy dumni, że najwyższa jakość olejów Shell Helix jest widoczna nie tylko w laboratoryjnych testach, ale została doceniona przez specjalistów branżowych, i co jeszcze ważniejsze przez kierowców, którzy są bardzo surowi w swoich ocenach – podsumowała Justyna Goraj, Lubricants Brand and Communication Manager Shell Polska.

Oleje silnikowe Shell Helix Ultra zyskały uznanie zarówno kierowców, jak i ekspertów. Aż 96% taksówkarzy biorących udział w sześciomiesięcznym teście olejowym poleca Shell Helix Ultra. Tuż po wprowadzeniu na rynek rodzina produktów Shell Helix Ultra otrzymała prestiżowy tytuł Laur Konsumenta Grand Prix 2015 oraz certyfikat „Produkt Optymalny” w plebiscycie „Price Quality”, w kategorii Motoryzacja – samochody, części, eksploatacja – oleje silnikowe. Ponadto, oleje silnikowe Shell Helix Ultra Professional opracowane z wykorzystaniem
technologii Shell PurePlus zostały wyróżnione godłem Laur Konsumenta w kategorii Odkrycie Roku 2014 w ogólnopolskim badaniu konsumenckim. Dodatkowo, technologia Shell PurePlus otrzymała tytuł Innowacji Roku 2014 w konkursie organizowanym przez „Forum Biznesu”. Kapituła konkursu doceniła nowatorskie podejście Shell oraz użyteczność i szeroki wachlarz korzyści wynikających z zastosowania tej technologii w produkcji olejów silnikowych.

Follow by Email
LinkedIn
Share