sr2logo
PEKAES Solidnym Pracodawcą 2017 - Strony Rynku

PEKAES Solidnym Pracodawcą 2017

3– Kapituła konkursu Solidny Pracodawca przyznała firmie PEKAES już po raz drugi to zaszczytne wyróżnienie. Jaka jest recepta na sukces biznesowy, gdzie pracownik jest najważniejszy?
– Cieszy nas niezmiernie fakt, że kolejny raz uhonorowano PEKAES w tym prestiżowym konkursie, przyznając nam tytuł Solidny Pracodawca 2017. Ludzie są w centrum naszego zainteresowania od początku działalności naszej firmy. Przypomnijmy, że PEKAES w przyszłym roku będzie świętować swoje 60-lecie! Niezmiennie dokładamy starań, aby pracownicy czuli się nie tylko potrzebni, ale także docenieni jako ważne ogniwo w całej organizacji. Jeśli te dwa elementy spaja mocna zaprawa, to organizacja dobrze funkcjonuje na rynku i odnosi sukcesy.
– PEKAES to jeden z największych operatorów logistycznych w naszym kraju. Ile osób zatrudnia Wasza firma?
– Obecnie zatrudniamy ponad 1000 pracowników, a naszą Grupę tworzą takie spółki jak PEKAES SA, Chemikals Sp. z o.o., Spedycja Polska SPEDCONT Sp. z o.o. Rozbudowana struktura sprawia, że możemy być konkurencyjni na rynku i oferować naszym Klientom szeroki zakres usług logistycznych.
– A co firma ma do zaoferowania swoim pracownikom?
– Bardzo dużą wagę przywiązujemy do rozwoju naszych pracowników. Chcemy, aby mieli możliwość rozwoju swoich kompetencji, dlatego oferujemy bogaty program szkoleń merytorycznie związanych z obszarem wykonywanego zawodu. Już od kilku lat działa w firmie coaching systemowy, który objął swoim zasięgiem szeroko rozumiany rozwój kompetencji menedżerskich. Ponadto osobom zatrudnionym w PEKAES oferujemy m.in. opiekę medyczną z możliwością rozszerzenia jej na pozostałych członków rodziny, ubezpieczenie na życie w czterech wariantach do wyboru, dofinansowanie do sportu i rekreacji w postaci kart MultiSport.
– Czy wdrażacie także nowe projekty w obszarze HR?
– Stworzyliśmy niedawno projekt pod nazwą „Akademia Rozwoju PEKAES”. To kompleksowy program szkoleń i aktywności rozwojowych, które kierujemy do wszystkich naszych pracowników. Ponieważ w tym roku kładziemy duży nacisk na programy rozwojowe, skierowane także do najniższych stanowisk operacyjnych, powstał m.in. „Mentor i Trener w Terminalu” − program dedykowany pracownikom magazynowym. Inwestujemy w kapitał ludzki poprzez „Akademię Kompetencji”, „Akademię Sprzedaży i Obsługi Klienta” czy „Akademię Zarządzania”. Powstała „Strefa Benefitów PEKAES”, w której między innymi są karty zniżkowe na paliwo, czy karty Sim do prywatnego użytku. W tym roku również zaplanowaliśmy „Program Płatnych Staży”, który pozwoli poznać studentom specyfikę kluczowych obszarów działalności w PEKAES. Po odbyciu praktyk w naszej firmie, najlepszym zaoferujemy możliwość zatrudnienia.
– Jakie wartości są ważne dla PEKAES?
Wszystkie istotne dla nas wartości wpisane są w Kodeks Etyki PEKAES. Zawarte w nim standardy stanowią fundament etyczny naszej firmy. Z pewnością dużą wagę przywiązujemy do atmosfery w miejscu pracy i staramy się, aby praca którą wykonują nasi pracownicy była dla nich satysfakcjonująca.
– Jak udaje się to osiągnąć?
– Przede wszystkim dbamy o rozwój kompetencji naszych pracowników, oferując im różnorodne szkolenia. Nieustanny rozwój, podnoszenie kwalifikacji to z pewnością coś, co nas wyróżnia w branży TSL. Poza tym zapewniamy również inspirujące wyzwania zawodowe.
– Dziękuję za rozmowę.

13 13a

Follow by Email
LinkedIn
Share