sr2logo
Grupa „Sokołów” S.A. – przede wszystkim ludzie - Strony Rynku

Grupa „Sokołów” S.A. – przede wszystkim ludzie

„Sokołów” S.A. jest liderem i najbardziej rozpoznawalną marką branży mięsnej w Polsce. To przedsiębiorstwo o ugruntowanej tradycji, a jednocześnie nowoczesna firma, która od lat jest prekursorem zmian, wyznacza nowe standardy i kreuje trendy. Fundamentem sukcesów i rozwoju grupy są jej pracownicy, a szeroko rozumiana dbałość o nich jest jednym z najważniejszych aspektów działań „Sokołowa”.

1

Mistrzostwo w fachu

Grupa „Sokołów” S.A. posiada 7 zakładów produkcyjnych, jak również spółki zależne, centra dystrybucji i sklepy własne, zlokalizowane na terenie całego kraju. Firma dynamicznie się rozwija, zwiększając sprzedaż na rynku krajowym i zagranicznym. „Sokołów” systematycznie rozwija ofertę w odpowiedzi na zmieniające się oczekiwania klientów. Innowacyjnym rozszerzeniem asortymentu jest między innymi nowa linia warzywna „Z gruntu dobre”, stanowiąca propozycję dla osób, które chcą w prosty i wygodny sposób wzbogacić swój codzienny jadłospis w produkty roślinne. Firma nieustannie unowocześnia park maszynowy, dbając o bezpieczeństwo i komfort pracy.
Sukcesy rynkowe przekładają się na wzrost zatrudnienia – tylko w ubiegłym roku w „Sokołowie” pojawiło się prawie 300 nowych etatów. – Nasi pracownicy od zawsze byli i będą sercem „Sokołowa”, dlatego poświęcamy im szczególną uwagę – mówi Bogusław Miszczuk, Prezes Zarządu „Sokołów” S.A. – Wiemy też, że za każdym naszym produktem stoi człowiek, a wysoką jakość i zadowolenie klientów zawdzięczamy fachowości naszych pracowników.
„Sokołów” prowadzi działania szkoleniowe, które umożliwiają podnoszenie kwalifikacji. Pracownicy mogą korzystać ze szkoleń specjalistycznych, językowych, rozwojowych – również w zakresie kreatywności na podstawie innowacyjnej metody Design Thinking. W minionym roku „Sokołów” udostępnił pracownikom platformę szkoleniową, w ramach której mogli skorzystać z kursów on-line z zakresu marketingu, zarządzania, sprzedaży, social-mediów, pakietu Office czy grafiki komputerowej. Firma oferuje również dofinansowanie lub pełne finansowanie studiów (również podyplomowych) oraz kursów specjalistycznych.
Grupa „Sokołów” S.A. daje również możliwości awansu. – W przypadku zapotrzebowania na pracowników zawsze w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę kandydatów wewnętrznych – mówi Sylwia Miszczuk, dyrektor spółki ds. HR w „Sokołów” S.A. – W minionym roku ponad 100 naszych pracowników zostało awansowanych.

Na dobry start – program międzynarodowych praktyk

„Sokołów” oferuje wiele ułatwień dla młodych osób wkraczających dopiero na rynek pracy. Umożliwia zdobycie doświadczenia i profesjonalnych, fachowych umiejętności. – Przyjmujemy studentów i absolwentów na praktyki, współpracujemy również ze szkołami zawodowymi, technicznymi w zakresie praktycznej nauki zawodu – mówi Sylwia Miszczuk. – W tym roku rozpoczęliśmy już działania w celu uruchomienia programu międzynarodowej praktyki dla absolwentów, zapewniającej zdobywanie wiedzy na poziomie międzynarodowym w celu objęcia stanowiska menedżerskiego po jej zakończeniu. Obecnie przygotowujemy program oraz materiały rekrutacyjne.

Z myślą o zdrowiu

Firma angażuje się w ważne społecznie tematy, prowadząc akcje edukacyjne i działania profilaktyczne skierowane do pracowników i ich rodzin. – Zależy nam, aby nasi pracownicy świadomie i odpowiedzialnie podchodzili do tematu zdrowia zarówno własnego, jak i swoich bliskich – mówi Sylwia Miszczuk. – Prowadzimy program „Na ścieżce zdrowia”, w ramach którego realizujemy między innymi akcję edukacyjną #ucieknijcukrzycy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się część sportowa tej akcji, której celem było przekroczenie określonego progu kilometrów przez pracowników w kilku konkurencjach: bieganie, chodzenie i jazda na rowerze.
Pracownicy mogą również korzystać z bezpłatnych badań – został już przeprowadzony program profilaktyki zdrowotnej przeciwnowotworowej, a w tym roku planowane są badania w zakresie mammografii, kolonoskopii i tomografii.

Zgrana załoga

Dbałość o dobrą atmosferę pracy i integrację załogi jest ważnym elementem wewnętrznej polityki. – Jesteśmy dużą firmą, staramy się jednak, by nasze relacje nie były oparte na sztywnych schematach korporacyjnych – mówi Bogusław Miszczuk, Prezes Zarządu „Sokołów” S.A. – Jesteśmy też firmą mocno zakorzenioną lokalnie i wspieramy liczne miejscowe inicjatywy w regionach, w których jesteśmy obecni. Pracownicy „Sokołowa” podkreślają, że praca w tej firmie daje poczucie bezpieczeństwa i gwarantuje stabilność zatrudnienia. Ponad 70% zatrudnionych ocenia pracodawcę pozytywnie (badania IQS, I 2017).
Nieprzerwanie od 17 lat organizowana jest coroczna impreza integracyjno-kulturalna Sokołów CUP, która cieszy się ogromną popularnością i jest okazją zarówno do dobrej zabawy, jak i wymiany doświadczeń i nagrodzenia zasłużonych pracowników.
– „Sokołów” tworzą zaangażowani ludzie, którzy często stają się ambasadorami firmy i marki – podsumowuje Bogusław Miszczuk. – Powodem do wielkiej satysfakcji jest dla nas fakt, że pracują u nas kolejne pokolenia rodzin. Tytuł Solidnego Pracodawcy, który otrzymaliśmy, jest potwierdzeniem skuteczności naszych działań w tym zakresie.

Follow by Email
LinkedIn
Share