sr2logo
Białe pudry – ekoszaleństwo - Strony Rynku

Białe pudry – ekoszaleństwo

Trend na ekologię nabiera na sile. Jesteśmy coraz bardziej świadome nie tylko tego, co jemy, ale również tego, co aplikujemy na naszą skórę. W naszych domach coraz częściej pojawiają się ekośrodki do utrzymania czystości, umiemy czytać etykiety i wybierać produkty bezpieczne dla nas i naszych najbliższych.

11Stoi to w sprzeczności z powszechnym trendem, aby wyglądać pięknie i młodo, mieć błyszczące włosy i promienną cerę. Producenci kosmetyków przekonują nas o cudownym działaniu kolejnych superkremów i upiększających kosmetyków.

Nietrudno stracić głowę, pozostając piękną i zadbaną, a jednocześnie świadomą chemicznych zagrożeń konsumentką.

Co dzień wyruszamy więc na zakupy z głową pełną ostrzeżeń: „żadnych PEG-ów, PPG-ów, SLES-ów i SLS-ów“. W sieci aż roi się od mało rzetelnych i mocno niestety mijających się z prawdą artykułów i blogów ostrzegających nas przed całą masą substancji rakotwórczych i szkodliwych dla zdrowia. Często zapadają nam w pamięć zaledwie wyrywki tych informacji – nietrudno się dziwić. Codzienna gonitwa i natłok spraw powodują, że zwykle poddajemy się biorąc „to co zwykle“ lub sięgamy po kosmetyki eko nie do końca wierząc w ich działanie.
Współczesna komercjalizacja przekonuje nas bowiem, że o ile skład kosmetyku nie jest długi jak poemat, nie zawiera substancji A, B i C – kosmetyk nie będzie skuteczny.
Tymczasem w naturze występuje cała masa substancji zawierających owe A, B, C mających zbawienne działanie dla naszej cery.
Medycyna ludowa i ziołolecznictwo w Polsce ma wspaniałą tradycję. Do dziś zastanawia mnie, jak to jest możliwe, że z dobrodziejstw owej tradycji tak szeroko korzystają dziś koncerny farmaceutyczne, oferując kolejne – pochodzenia naturalnego – suplementy diety, natomiast producenci kosmetyków ledwie muskają temat.

Postanowiliśmy to zmienić!

Pierwszy, sztandarowy produkt marki ECOCERA – puder ryżowy FIXER szybko zdobył sobie serca kobiet w całej Polsce jako kosmetyk bezpieczny, stworzony wyłącznie z naturalnych składników. Proszek z ryżu stosowany jest od wieków jako specyfik wygładzający, łagodzący stany zapalne oraz wspomagający nawodnienie naskórka. Posiada ogromną zdolność do pochłaniania wilgoci oraz sebum, nie zatykając porów. Absorbcja odbywa się stopniowo i powoli, dzięki czemu skóra nie ulega przesuszeniu – może być więc z powodzeniem stosowany przy każdym typie cery.
Puder jest transparentny, lekki, niezwykle łatwy w aplikacji – w kontakcie z cerą natychmiast przyjmuje jej koloryt, zmiękcza ją i wygładza. Dzięki wyjątkowo gładkiej konsystencji nadaje cerze jedwabisty wygląd, ukrywając jednocześnie drobne niedoskonałości.
Efekt matu utrzymuje się przez wiele godzin, a makijaż nie spływa z buzi nawet w największe upały. Polecamy go nie tylko do zmatowienia cery – można stosować go na podkład i już zaaplikowany róż, dzięki czemu nasze policzki będą pięknie podkreślone przez cały dzień. Idealnie sprawdzi się również do utrwalenia szminki.
Puder może być także stosowany jako samodzielny kosmetyk – z pewnością pomoże przy cerze problematycznej, złagodzi podrażenia i wygładzi cerę. Jest hipoalergiczny, nie zawiera talku ani parabenów.
Należy tu zaznaczyć, że w przeciwieństwie do pozostałych produktów tego typu dostępnych na rynku nie zawiera on mieszanki ryżu z np. proszkiem kukurydzianym lub innymi domieszkami, a jako jedyny bazuje wyłącznie na proszku ryżowym.

ECOCERA – puder ryżowy FIXER

zdobył wiele liczących się na rynku kosmetycznym nagród m.in. Perły Rynku Kosmetycznego za Innowację Roku 2017 oraz za Najlepszy Produkt Ekologiczny 2017.
Obecnie oferta ECOCERY obejmuje znacznie szerszą gamę produktów – nie tylko doskonałych pudrów, ale również dedykowanych do różnych rodzajów cery maseczek kosmetycznych i kojących płynów opartych na bazie metali koloidalnych. Pragniemy podziękować za uznanie, z jakim spotkała się nasza oferta – za najcenniejszą dla nas, bo przyznaną przez nasze zadowolone klientki nagrodę dla całej marki ECOCERA – Laur Konsumenta 2017.

Follow by Email
LinkedIn
Share