sr2logo
Miejsce, w którym odnajdziesz work-life balance - Strony Rynku

Miejsce, w którym odnajdziesz work-life balance

Franke Foodservice Systems Poland jest częścią korporacji Franke – wiodącego dostawcy inteligentnych systemów kuchennych dla sieci restauracji szybkiej obsługi. Jako globalny dostawca najwyższej jakości produktów, usług oraz indywidualnych rozwiązań, firma oferuje pełne wyposażenie kuchenne. Rozmowa z Aleksandrą Ługowską, dyrektorem działu personalnego.

 

1

– Gratuluję zdobycia po raz kolejny tytułu Solidny Pracodawca Roku. Zacznijmy jednak od początku – dlaczego warto być dobrym pracodawcą i co to dla Państwa oznacza? 
– Jesteśmy dumni, że po raz kolejny możemy cieszyć się tytułem Solidnego Pracodawcy. Jest to najlepszy dowód na to, że nasze działania w trosce o pracownika są widoczne. Czy warto być dobrym pracodawcą? Dzisiaj chyba już nie można wybrać innej drogi. W dobie, kiedy każdy pracownik jest na wagę złota, kiedy firmy prześcigają się w pomysłach, co zrobić, by być bardziej atrakcyjnym, kiedy oczekiwania nowych pracowników zmieniają standardy, musimy dbać o markę dobrego, solidnego, godnego zaufania pracodawcy.
– Pracownicy stanowią najcenniejszy kapitał każdego przedsiębiorstwa. Jak wygląda obecnie struktura zatrudnienia w Państwa firmie?
– Obecnie pod dachem Franke mamy ponad 350 pracowników, w tym pracowników tymczasowych. W tej chwili rozpoczęliśmy procesy rekrutacyjne, w obecnym roku nasze zatrudnienie wzrośnie o około 10%. Nasza firma po raz kolejny pobiła rekordy sprzedaży, wciąż się rozwijamy, pozyskujemy nowych klientów. Oczywiście, to są dobre wiadomości, ale oznacza to, że musimy być gotowi na rozwój, a tym samym mieć bardzo dobrych pracowników.
– Solidny Pracodawca dba również o rozwój swoich pracowników. Jakie działania podejmuje Państwa firma w celu podnoszenia ich
motywacji?
– Staramy się dbać o pracowników na wielu płaszczyznach. Dbamy o rozwój, oferując szkolenia, warsztaty, dofinansowania do edukacji. Ale dzisiaj trzeba myśleć szerzej, trzeba zbudować atmosferę, aby pracownicy chcieli zostać z nami przez wiele lat. Postanowiliśmy więc zbudować firmę, w której dbamy o zdrowie, o rodzinę, o bezpieczeństwo. Oferujemy wsparcie medyczne, angażujemy się we wspieranie aktywności sportowej naszych pracowników – mamy w tym zakresie sporo sukcesów: w Ogólnopolskiej Grze Rowerowej zostaliśmy najbardziej aktywną sportową firmą w Gdyni,
a z mistrzostw piłki nożnej Franke, zorganizowanych przez korporację, wróciliśmy ze złotem! Organizujemy konkursy dla pracowników i ich dzieci, imprezy integracyjne, pikniki rodzinne. Dbamy też o to, żeby zauważać i pomagać w trudniejszych sytuacjach życiowych, jeśli takie dotykają naszych pracowników. To wszystko pomaga nam stworzyć wizerunek firmy, która nie jest tylko korporacją, ale przede wszystkim dobrym miejscem pracy.
– Jakie wyzwania stoją aktualnie przed pracodawcami z branży produkcyjno-przemysłowej?
– Nie będę oryginalna, jeśli powiem, że dobrzy, zmotywowani, zadowoleni pracownicy są dziś wyzwaniem dla każdej firmy i każdego działu HR.
– Jak zatem będzie wyglądać najbliższy rok dla Państwa firmy?
– To będzie rok pełen wyzwań, rok nowych możliwości ale, mam nadzieję, kolejny rok pełen sukcesów. Na to liczymy i do tego się przygotowujemy. Obecnie budujemy w Gdyni nową siedzibę Franke, biurowiec ma być gotowy jesienią, więc czeka nas bardzo pozytywna zmiana. Mam nadzieję, że będzie to rok pozytywnych doznań i emocji i że po raz kolejny będziemy mogli cieszyć się z tytułu Solidnego Pracodawcy!

Follow by Email
LinkedIn
Share