sr2logo
Sonoco – firma z tradycjami - Strony Rynku

Sonoco – firma z tradycjami

Sonoco Poland – Packaging Services za sumienność, profesjonalizm i przejrzystość w prowadzonych działaniach oraz promowanie dobrych praktyk na rynku pracy otrzymał tytuł Solidny Pracodawca 2018. 

1Wyróżnienie, jakim jest tytuł Solidny Pracodawca Roku, to przynależność do elitarnego grona pracodawców spełniających szereg kryteriów. Wśród nich znajdują się takie, jak respektowanie przez przedsiębiorstwo przepisów BHP i prawa pracy, dotrzymywanie terminów wypłat, dobrych warunków socjalnych, perspektywiczna ścieżka kariery, a także atrakcyjne systemy motywacyjne czy opinie PIP-u oraz władz lokalnych. Niezwykle istotne przy wyborze laureatów jest również ich innowacyjne podejście do rozwiązań z zakresu HR, a także wzorcowa polityka personalna, która przekłada się na wysoką jakość produktów oraz usług. Zaszczytne miano Solidnego Pracodawcy w 2018 roku trafiło również do firmy Sonoco.

Korzenie działalności Sonoco datują się na 10 maja 1899 r., kiedy w Hartsville, w Karolinie Południowej w USA, powstała firma Southern Novelty Company. W obecnej chwili Sonoco posiada 300 zakładów, zlokalizowanych na 5 kontynentach, zatrudniając około 21 tysięcy pracowników. Na polskim rynku funkcjonuje od 2005 roku, obecnie w trzech lokalizacjach: w Łodzi, Strykowie i Wrocławiu zatrudniając ponad 2600 pracowników.

– Tytuł Solidny Pracodawca 2018 jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Nagroda ta utwierdza nas w przekonaniu, że praca, którą wykonujemy każdego dnia i wkład włożony w budowanie przyjaznego środowiska pracy przynosi zamierzone skutki, a jednocześnie motywuje do dalszego rozwoju. Bardzo nam zależy, aby utrzymać założony kierunek, tworząc naszym pracownikom możliwość rozwoju w zgranym zespole. Jako pracodawca zapewniamy naszym pracownikom bezpieczne warunki pracy, stabilne zatrudnienie oraz możliwości rozwoju i zdobywania cennych doświadczeń poprzez udział w różnorodnych projektach, dzięki którym każdy może poczuć realny wpływ na funkcjonowanie całej organizacji – wyjaśnia Magdalena Dłuska – regionalny dyrektor personalny, członek zarządu.

Sonoco poszukuje kandydatów na stanowiska produkcyjne, takie jak operator maszyny czy lider linii pakującej, ale także stanowiska z obszaru wsparcia produkcji, utrzymania ruchu, magazynu, szeroko rozumianej inżynierii oraz stanowiska specjalistyczne. Profil poszukiwanych kandydatów jest zatem bardzo zróżnicowany. W zakładach zatrudnienie znajdują osoby w różnym wieku i kwalifikacjach zawodowych. Firma dba także o to, aby była przyjaznym miejscem do pracy dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Informacje o bieżących rekrutacjach zamieszczone są na stronie internetowej sonoco.com.pl oraz na Facebooku – Kariera w Sonoco.

– Wiemy, że naszą organizację tworzą ludzie, dlatego zależy nam na zmotywowanym i zaangażowanym zespole. W związku z tym nieustannie pracujemy nad doskonaleniem systemów i organizacji pracy w Sonoco – dodaje Magdalena Dłuska. – Pracownikom oferujemy system motywacyjny w zakresie zarówno dodatków finansowych, jak i pozapłacowych w formie innowacyjnego systemu kafeteryjnego z możliwością wymiany punktów na nagrody rzeczowe. Zapewniamy szeroki zakres świadczeń, takich jak prywatna opieka medyczna, szkolenia zawodowe, pakiety sportowe, dofinansowanie posiłków, możliwość nauki języków obcych za pośrednictwem platformy e-learningowej, czy bezpłatny transport pracowniczy.

Follow by Email
LinkedIn
Share