sr2logo
Mówimy o sobie A-team - Strony Rynku

Mówimy o sobie A-team

1Atena to firma informatyczna z siedzibą w Sopocie. Jedyna w tym mieście firma o takim profilu i jeden z większych pracodawców. Znana przede wszystkim z projektowania specjalistycznych rozwiązań informatycznych do kompleksowej obsługi branży ubezpieczeniowej. W Trójmieście znana także ze sportowego ducha – drużyna Ateny od kilku lat zdobywa puchary lidera w zawodach rowerowych, lidze koszykarskiej czy żeglarskiej. Sopot – miasto kojarzone z latem i wakacyjnymi przyjemnościami – jest także doskonałym miejscem pracy. Od 3 lat Atena w rankingu Computerworld zajmuje pierwsze miejsce wśród dostawców rozwiązań dla sektora ubezpieczeniowego. Ponad 550 osób, specjalistów w dziedzinie IT i ubezpieczeń, bardzo niska rotacja i skuteczne procesy rekrutacyjne. W czym tkwi siła A-team?

Justyna Wajs, prezes Ateny: – Dbamy o zrównoważone środowisko pracy. Z jednej strony ciekawe projekty, możliwości rozwoju i awansu, z drugiej – miłe, przyjazne relacje w pracy. Staramy się znaleźć czas na ważne projektowe rozmowy, jak i na celebrację drobnych firmowych sukcesów. Lubimy ze sobą pracować. Doceniamy specjalistów. Atena została wyróżniona jako miejsce przyjazne kobietom, ponieważ u nas liczy się przede wszystkim wiedza i kompetencje, płeć jest drugorzędna. 100% kobiet po urlopach macierzyńskich wróciło na te same stanowiska pracy! W ubiegłym roku Atena dołączyła do grupy ERGO, stwarzając tym samym możliwość udziału w międzynarodowych projektach informatycznych swoim pracownikom.
Emilia Urich, dyrektor ds. HR: – Choć mówimy o sobie A-team, to Atena jest także miejscem dla indywidualistów, osób nastawionych na własny rozwój zawodowy. Stwarzamy możliwości zdobywania nowych umiejętności w zorganizowanej przez nas Akademii Menedżera, umożliwiamy studia podyplomowe i udział w kursach specjalistycznych. Prawdziwą siłą naszej kultury organizacyjnej jest dialog. Słuchanie rozmaitych potrzeb i odpowiadanie na nie w miarę możliwości. W ten sposób powstało i zostało zrealizowanych szereg inicjatyw, choćby organizacja wewnętrznej społeczności testerskiej. Równocześnie jesteśmy firmą przychylną rodzinie. Dwa razy do roku, podczas ferii zimowych i wakacji letnich, organizujemy nieodpłatne warsztaty dla dzieci pracowników. Zajęcia zapewniają dzieciom wartościowo spędzany czas, dobrą opiekę przez tydzień lub dwa.