sr2logo
Firma to ludzie, którzy ją tworzą - Strony Rynku

Firma to ludzie, którzy ją tworzą

Firma Viessmann, lider w produkcji nowoczesnych systemów grzewczych i chłodniczych, została doceniona i wyróżniona, zdobywając tytuł Solidnego Pracodawcy Roku w kategorii ogólnopolskiej. 

1

Solidny Pracodawca Roku to konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszych pracodawców w Polsce. Kapituła doceniła firmę Viessmann za wysoki standard pracy, politykę prorozwojową oraz prorodzinną. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się w szczególnych okolicznościach związanych z pandemią koronawirusa.

Firma to ludzie, którzy ją tworzą – to przesłanie towarzyszy firmie Viessmann od początku jej istnienia i nie zmienia się również w tak ciężkim dla pracodawców i pracowników czasie, jakim jest epidemia COVID-19. Firma Viessmann od początku pandemii wspiera swoich pracowników, dbając o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Dobrze zorganizowany i przede wszystkim zdrowy zespół pozostawał do dyspozycji klientów, pracując w systemie pracy zdalnej. Dla serwisantów i instalatorów, którzy osobiście odwiedzali domy klientów, firma wdrożyła dodatkowe zasady bezpieczeństwa pod nazwą „Bezpieczna Ekipa”. Firma dbała również o zdrowie psychiczne pracowników poprzez organizację spotkań online oraz serwis internetowy #zainstalowaniwdomu z praktycznymi informacjami i pomysłami, jak kreatywnie spędzić czas kwarantanny. 

– Wysokie kwalifikacje naszych pracowników to warunek realizacji nowoczesnego systemu produkcyjnego opartego na zasadzie ciągłego doskonalenia oraz procesach synchronicznych – mówi  Sebastian Walerysiak, prezes  Viessmann Sp. z o.o. – Wyrazem tego jest promowanie i motywowanie samych Pracowników do zgłaszania ulepszeń w miejscu pracy. Dzięki wsparciu inicjatyw pracowniczych, zatrudnione osoby budują większą tożsamość z firmą i mają realny wpływ na jej działanie – dodał. Dzięki takiemu podejściu przez lata firma Viessmann wprowadziła wiele innowacyjnych przedsięwzięć. Obok usługi 24-godzinnej infolinii techniczno-serwisowej, to również powołanie do życia Fundacji „Świadomi Klimatu”, a także Szkoła Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann. 

Polski oddział Viessmann mocno się rozwija. W 1991 roku w Lubinie otwarte zostało pierwsze przedstawicielstwo w Polsce. Dziś  firma posiada oddziały we Wrocławiu,
Poznaniu, Warszawie, Mysłowicach, Legnicy oraz w Gdańsku i zatrudnia ponad 120 pracowników na terenie całego kraju. O tym, jak mocna jest pozycja polskiego oddziału firmy niech świadczy fakt, że w tym roku produkcja flagowego produktu marki, czyli pomp ciepła, została przeniesiona z Niemiec do polskiej fabryki w Legnicy. W ostatnim kwartale 2019 roku firma Viessmann przejęła również firmę Kospel – polskiego producenta podgrzewaczy wody, kotłów elektrycznych oraz zasobników ciepłej wody. 

Viessmann przez najbliższe lata będzie zorientowany na nowoczesne zarządzanie energią w całym domu w oparciu o nowe technologie oraz digitalizację.
– Mocno stawiamy na cyfryzację. Pojawia się ona na każdym etapie pracy naszego przedsiębiorstwa. Chciałbym jednak podkreślić, że digitalizacja i automatyzacja nie oznacza zastąpienia czynnika ludzkiego. To właśnie nasi pracownicy stanowią o sile firmy. Dziękuję wszystkim, którzy poprzez swoją codzienną pracę budują wartość firmy Viessmann i pozwalają nam być nie tylko wzorem do naśladowania dla innych przedsiębiorstw, ale również firmą, z którą chce się pozostać na lata – dodał Sebastian Walerysiak,
Prezes  Viessmann Sp. z o.o. 

Follow by Email
LinkedIn
Share