sr2logo
Jesteśmy dumni, że mamy takich pracowników - Strony Rynku

Jesteśmy dumni, że mamy takich pracowników

Rok temu świętowaliśmy odbiór nagrody SOLIDNY PRACODAWCA ROKU. To był 4 rok z rzędu, kiedy to CEVA mogła szczycić się tym tytułem. Wtedy nikt, nawet ktoś, kto ma bardzo bogatą wyobraźnię, nie wymyśliłby, że rok 2020 tak bardzo zmieni nasze podejście do życia zawodowego i prywatnego. Obecny rok, to rok, w którym śmiało mogę powiedzieć, że w CEVA słowo „SOLIDNY” nabrało jeszcze większego znaczenia.

1 copy

W czasach „COVID 19” pracownik i pracodawca – każdy z nas musiał stawić czoła wyzwaniom, których nie opisano wcześniej w książkach. Tym większa odpowiedzialność spoczęła na dziale HR i BHP, ale przede wszystkim na Zarządzie. Naszym wspólnym celem było znaleźć odpowiedź co zrobić, by nasi pracownicy byli bezpieczni. Jak pogodzić byt ekonomiczny pracodawcy i ochronę tego, co jest dla wszystkich najcenniejsze – zdrowie i życie?

Nowa rzeczywistość sprawiła, że w bardzo krótkim okresie wdrożyliśmy szereg dodatkowych procedur bezpieczeństwa mając na uwadze zdrowie naszych pracowników i ich rodzin, współpracowników, podwykonawców oraz naszych klientów, zachowując przy tym ciągłość obsługi procesów operacyjnych. W branży logistycznej było to trudne, bo większość naszych pracowników pracuje w magazynach i nie było możliwości wysłać ich na pracę w systemie zdalnym. To dzięki naszym pracownikom i ich zaangażowaniu, udaje nam się sprostać temu wyzwaniu. Jesteśmy dumni, że mamy takich pracowników i wspólnie możemy wpływać na sukces naszej firmy. Jestem pewna, że pod tym zdaniem bez zawahania podpisze się każdy kierownik w CEVA.

W naszych magazynach zostały opracowane dodatkowe ścieżki komunikacyjne aby pracownicy w jak najmniejszym stopniu się spotykali, np. przy wejściu, czy wyjściu z pracy. Przy wejściu mierzymy temperaturę. Wprowadziliśmy cykliczne telekonferencje, na których analizowane są niestandardowe sytuacje, omawiane stopnie ryzyka i zagrożeń oraz sposobów ich zapobiegania. W miejscach ogólnodostępnych rozwieszone zostały plakaty z informacjami, jak dodatkowo dbać o siebie i swoich współpracowników. Zakupiliśmy środki dezynfekujące, środki ochronne, termometry, maseczki, przyłbice. Opracowaliśmy grafiki pracy zdalnej, system zastępstw. Przenieśliśmy spotkania biznesowe do sieci, wstrzymaliśmy podróże służbowe. Jednakże to tylko przykłady akcji, które wdrożyliśmy w firmie w tak krótkim czasie.

Niestety tak jak w całej Polsce, również wśród naszej załogi, pojawiają się zachorowania. Jednakże na tak dużą firmę, przyznaję, że skala na chwilę obecną nie jest aż tak duża. Wierzę, że dzięki wprowadzonym rozwiązaniom, uda nam się nie rozprzestrzeniać wirusa.

„Być solidnym” w CEVA to oprócz zapewnienia bezpieczeństwa dla naszych pracowników, również solidne podejście do ich rozwoju. W czasach „covid” nie odpuściliśmy programów szkoleniowych.  Po prostu zmieniliśmy formę prowadzenia szkoleń ze stacjonarnych na zajęcia on-line. W bardzo krótkim okresie powstał innowacyjny program rozwojowy, który wspiera budowę kluczowych kompetencji przy użyciu najnowszych technologii. Zamiast uczestnictwa w typowym „szkoleniu” pracownik wkracza w świat pełen gier i wyzwań, a za pomocą interaktywnych narzędzi, może wymieniać się doświadczeniami ze współpracownikami.

Podczas tej ekscytującej podróży uczestnik przejdzie przez 4 wymiary rozwoju osobistego. Dowie się jak planować i skutecznie wdrażać swoje działania, jak dostosowywać się do nieoczekiwanych wydarzeń lub zapobiegać konfliktom oraz jak współpracować, aby osiągnąć wspólny sukces i satysfakcję klientów przy zwiększonym komforcie pracy.

Za każdym sukcesem firmy stoją pracownicy, a miarą sukcesu w CEVA jest zaangażowanie w pracę, które co roku badamy w specjalnie przygotowanej ankiecie. Chociaż w tym roku przeprowadzenie ankiety wiele osób uważało za ryzykowane ze względu na „covidowy nastrój”, postanowiliśmy mimo wszystko ją wykonać. Partycypacja była na poziomie powyżej 80%, a naszymi mocnymi obszarami pozostały niezmiennie do roku poprzedniego: zaufanie do kierowników, komunikacja i informacja zwrotna. Mamy też solidny materiał do dalszego doskonalenia. Jako Dyrektor HR, dziękuję wszystkim pracownikom za każdą informację, dzięki której razem z zespołem HR i kierownikami będziemy mogli tworzyć jeszcze lepsze miejsce pracy. Wspierając się opinią naszych pracowników możemy wspólnie formułować i wdrażać politykę personalną.

Miarą sukcesu HR i dobrze określonej polityki HR jest rekomendacja firmy CEVA przez naszych pracowników jako miejsca pracy dla ich znajomych i rodziny. Możemy się pochwalić, że liczba rekomendacji z roku na rok jest coraz wyższa.

Z ogromną satysfakcją mogę powiedzieć, że CEVA to SOLIDNY PRACODAWCA na dobre i na złe czasy, a moje przekonanie wynika z tego, że CEVA to nasi pracownicy, a nasi pracownicy to serce, bez którego bicia nie byłoby naszej firmy.

Anna Feliksiak,
Dyrektor Personalny CEVA Poland

Follow by Email
LinkedIn
Share