sr2logo
Optymistycznie patrzymy w przyszłość - Strony Rynku

Optymistycznie patrzymy w przyszłość

Bank Millennium ma już za sobą ponad 30 lat działalności. Przez ten czas firma przeszła przez szereg zmian nieustannie doskonaląc produkty i usługi, dbając o ich najwyższą jakość. To wszystko nie byłoby możliwe bez pracowników banku i ich zaangażowania.

– Rok 2020 był wyjątkowo trudny z uwagi na bezprecedensowy kryzys zdrowotny, gospodarczy i społeczny. W tym trudnym czasie tytuł Solidnego Pracodawcy jest dla nas szczególnym wyrazem uznania za utrzymanie najlepszych praktyk HR oraz stwarzanie środowiska umożliwiającego rozwój pracowników –  mówi Jacek Chmielewski, dyrektor Departamentu Kadr Banku Millennium.

W krótkim czasie bank umożliwił pracę zdalną ponad 3 tysiącom osób. Pracownicy otrzymali dodatkowe środki ochrony i higieny. Uruchomiono specjalną komunikację dotyczącą wprowadzonych reguł bezpieczeństwa oraz decyzji związanych z działaniem banku. W trosce o swoich pracowników bank stworzył Specjalny Fundusz Wsparcia dla Pracowników i ich bliskich na wypadek zakażenia koronawirusem. Środki z Funduszu wykorzystywane są m.in. na pokrycie kosztów ponadstandardowego leczenia lub rehabilitacji. Dodatkowo bank uruchomił środki na edukację dzieci oraz wsparcie pracowników w trudnej sytuacji materialnej. Wiele projektów udało się zdigitalizować i przeprowadzić wirtualnie. Dzięki temu program nagród pracowniczych „Impakt” zyskał nową formułę, a pracownicy mogli nadal nominować spośród siebie osoby do nagrody.

Bank Millennium stawia na ludzi i ich kompetencje w każdym czasie. Udostępniając pracownikom dodatkowe cyfrowe narzędzia, w tym także e-szkolenia, wspierane przez  trenerów wewnętrznych, bank wzmacniał potencjał swoich pracowników. W ramach Millennium Campus, wirtualnej akademii, pracownicy mogli się spotykać z utytułowanymi ekspertami ze świata nauki i biznesu.

– Uhonorowanie Banku Millennium tytułem Solidny Pracodawca 2020  jest dla nas ogromnym wyróżnieniem oraz potwierdzeniem, że to właśnie pracownicy stanowią o sile i wizerunku banku. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i optymistycznie patrzymy w przyszłość – mówi Jacek Chmielewski, dyrektor Departamentu Kadr.

Follow by Email
LinkedIn
Share